Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:12:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245275 razy)
dszczepanik
bywalec
**
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #585 dnia: Grudnia 23, 2013, 17:57:25 pm »

Witam
Nazywam się Dariusz Szczepanik. Jestem studentem II roku prawa na KUL. Pochodzę z diecezji radomskiej, z parafii dziekańskiej w Starachowicach
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #586 dnia: Grudnia 24, 2013, 10:26:15 am »

"Piusacy" lepiej dla mnie brzmi niz "piusowcy". Choćby dlatego, ze łatweij od tego  przymiotnik utworzyć

Jestem zdecydowanie za piusowcami. Nie każda końcówka -ak jest nacechowana negatywnie (np. Polak czy Ślązak), ale z pewnością jest ona niezbyt prestiżowa. Jeśli wybieramy ją a nie jąkąś inną, to o czymś złym to świadczy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #587 dnia: Grudnia 24, 2013, 12:29:14 pm »

"Piusacy" lepiej dla mnie brzmi niz "piusowcy". Choćby dlatego, ze łatweij od tego  przymiotnik utworzyć
końcówka -ak ... z pewnością jest ... niezbyt prestiżowa ...
Jak na przykład posoborak ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #588 dnia: Grudnia 24, 2013, 14:10:01 pm »

Jestem zdecydowanie za piusowcami. Nie każda końcówka -ak jest nacechowana negatywnie (np. Polak czy Ślązak), ale z pewnością jest ona niezbyt prestiżowa. Jeśli wybieramy ją a nie jąkąś inną, to o czymś złym to świadczy.

Dla mnie "piusowcy" jest najbardziej naturalne i neutralne. Po co udziwniać?
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #589 dnia: Grudnia 25, 2013, 20:34:32 pm »

ale problem...
Pisacy vs. piusowcy, a wystarczy katolicy.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #590 dnia: Grudnia 25, 2013, 23:19:39 pm »

ja tam używam "PX-y"...po prostu..
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
s. Bruna od Maryi
adept
*
Wiadomości: 5

O Bonitas!

www.EREMITKI.pl
« Odpowiedz #591 dnia: Grudnia 27, 2013, 09:13:06 am »

O Bonitas!
pozdrawiam serdecznie Szanownych Państwa Forumowiczów i dziękuję za przyjęcie :)
niech Pan Jezus błogosławi w nowym Roku Pańskim!
Zachęcam do zajrzenia do ogłoszeń z Metropolii Częstochowskiej ;)
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,8182.msg178283.html
Zapisane
dszczepanik
bywalec
**
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #592 dnia: Grudnia 27, 2013, 11:03:06 am »

Proszę o przyjęcie. Przedstawiłem się wyżej.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #593 dnia: Grudnia 27, 2013, 11:12:22 am »

Szczęść Boże! Szczęść Boże Panie dszczepanik :)
Witam na FK!

Musi się Pan przyzwyczaić, że tutejsze młyny mielą czasem bardzo powoli ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #594 dnia: Grudnia 31, 2013, 18:47:50 pm »

Witamy serdecznie :) My "powolne młyny"...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
zenko
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #595 dnia: Stycznia 09, 2014, 20:53:33 pm »

Laudetur Iesus Christus

Witam "powolne młyny". Wole gdy miela powoli, a za to dokładnie (tradycji stało sie zadośc i szefostwo przywitałem)

Witam wszystkie osoby duchowne (przypuszczam, ze jest ich tu wiecej niz tylko jedna s. Bruna od Maryi, którą powyżej widze i pozdrawiam), oraz wszystkie Panie i Panów.
Na imie mam Zenon, wiek....fizycznie zblizony do 5 krzyzyka, duchowo jakies kilkanascie lat mniej.
Mieszkam na Ślasku...Górnym Śląsku, a wiec problemów z Mszą św w rycie klasycznym nie odnotowuję (Bytom, Gliwice w zasięgu rzutu kamieniem). Gdybym tak gdzieś niechcący coś gwarą wtrącił to wybaczcie prosze, ale krew nie woda. W kazdym bądź razie tłumaczeniem służę, alem chyba nie jedyny Ślonzok tu jest.

Na poczatek zabiore sie za czytanie i orientacje tego dosyc opasłego forum by nie wyskoczyc z czyms co juz było i odgrzewane nie smakuje.
Forumowe szlify zbierałem lat wiele na......na razie nie powiem, ale z tego co sie juz orientuje, to co najmniej trzy osoby stąd też tam bywaja lub bywały....Ja juz tam nie bywam i zamiaru bywac nie mam. No ale.....dzieki temu, że tam bywałem wiele sie dowiedziałem, wiele nauczyłem i dlatego na tradycje, klasyczny ryt, a teraz tutaj trafiłem. Tak więc nie ma tego złego co by na dobre w końcu nie wyszło.

No ale wystarczy tego męcenia....miałem sie tylko przedstawic i wziąć za czytanie.

Przywitałem sie łaciną (która dopiero zaczynam szlifowac i za błedy nie odpowiadam), zakończe tak jak to moi ojcowie i dziadowie od wieków czynili na Śląsku

Szczęść Boże!
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #596 dnia: Stycznia 09, 2014, 21:41:52 pm »

Bóg zapłać Panie Zenonie.

Witamy :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #597 dnia: Stycznia 09, 2014, 22:59:08 pm »

Gdybym tak gdzieś niechcący coś gwarą wtrącił to wybaczcie prosze, ale krew nie woda. W kazdym bądź razie tłumaczeniem służę, alem chyba nie jedyny Ślonzok tu jest.

Proszę się nie krępować. Im bogatsza polska mowa, tem piękniejsza :) A w śląskim dialekcie przetrwało najwięcej archaizmów polszczyzny średniowiecznej.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
dszczepanik
bywalec
**
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #598 dnia: Stycznia 13, 2014, 10:46:18 am »

Już wyżej się Państwu przedstawiałem
Wiem.. nie należę do cierpliwych
Uprzejmie proszę o przyjęcie :)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #599 dnia: Stycznia 14, 2014, 13:06:04 pm »

Już wyżej się Państwu przedstawiałem
Wiem.. nie należę do cierpliwych
Uprzejmie proszę o przyjęcie :)
Szczęść Boże Panie Szczepanik!

Cierpliwości to będzie Panu tutaj potrzeba pewnie nie mało a to forum jest dość specyficzne i ma rzadko spotykaną w internecie dynamikę ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!