Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:39:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245281 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #495 dnia: Marca 19, 2013, 08:44:52 am »

Natomiast informacje z FSSPX w Polsce mamy tutaj:
http://www.piusx.org.pl/
Zapisane
viverhp
adept
*
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #496 dnia: Czerwca 03, 2013, 14:33:43 pm »

Witam serdecznie!
Może trochę późno się witam, ale to dlatego, że większość czasu na tym forum spędzam na czytaniu i analizowaniu Waszych wpisów. Jestem zawodowym organistą, wychowanym już niestety tylko pod NOM. Zazwyczaj chodzę na Mszę tryd. do Krakowa, co sprawia mi ogromną radość duchową. Może kiedyś będę w stanie sam ubogacać tą liturgię moją grą na organach. Muszę powiedzieć, że wieloma rzeczami jestem zaskoczony, a z innych kompletnie sobie nie zdawałem sprawy. Dobrze, że istnieje takie forum. Wybaczcie, że pewnie nie będę wiele pisał, ale jeszcze zbyt mało wiem o liturgii łacińskiej by się dzielić z Wami tą wiedzą  ;)

Uwaga, poniższa treść może zostać potraktowana jako autoreklama (ewentualnie proszę moderatora o jej usunięcie):

Prowadzę serwis dla muzyków kościelnych MusicamSacram.pl, na którym m. in. staram się rozpowszechniać łacinę i Mszę Trydencką - na ile to tylko możliwe. Myślę, że warto tu o nim wspomnieć, gdyż może służyć jako (chyba) spora pomoc dla organistów, członków scholi a również zwykłych wiernych, zarówno podczas Mszy trydenckiej jak i posoborowej.

Dla Mszy Trydenckiej obecnie są dostępne:
musicamsacram.pl/propria - propria na każdą niedzielę w roku - tekst po łacińsku, tłumaczenie, zapis chorałowy
musicamsacram.pl/kyriale - kyriale - zapis chorałowy, wiele nagrań i harmonizacji

Pozdrawiam gorąco (mimo chłodnej pogody  ;D)


Aktywowano linki.   --  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2013, 16:33:40 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
pomponiagrecyna
Gość
« Odpowiedz #497 dnia: Czerwca 15, 2013, 16:34:15 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, witam na forum. Mam na imię Patryk i mam 21 lat. Studiuję socjologię, pochodzę z okolic Bydgoszczy. Tak jak Wy interesuję się Tradycją Kościoła Katolickiego i mam nadzieję, że spędzę tutaj miło czas. Dziękuję administratorowi za możliwość pełnego uczestnictwa w życiu forum. Pozdrawiam.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #498 dnia: Czerwca 16, 2013, 11:08:14 am »

My także witamy. Proszę się tylko nie dziwić i nie obrażać, jeśli ktoś będzie się zwracał w dyskusji do Pana per Pani ;) Pozdrawiam.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #499 dnia: Czerwca 22, 2013, 06:18:13 am »

Witam, w Opolu mieszkam od urodzenia  :P he he Msza KRR jest w każdą niedzielę , więc nie wiem po co Pan chodzi na NOM :) Swoją droga musimy się znać skoro służył Pan w okresie comiesięcznej celebry :)

Również witam serdecznie na Forum...:D trochę co prawda późno się witamy.. no ale..
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #500 dnia: Czerwca 22, 2013, 13:27:26 pm »

Witam, w Opolu mieszkam od urodzenia  :P he he Msza KRR jest w każdą niedzielę , więc nie wiem po co Pan chodzi na NOM :) Swoją droga musimy się znać skoro służył Pan w okresie comiesięcznej celebry :)

Witam , bardzo serdecznie
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
6h057
Gość
« Odpowiedz #501 dnia: Lipca 30, 2013, 08:30:21 am »

Witam
postanowiłem dołączyć, być może coś wniosę coś zyskam, pozdrawiam wszystkich i życzę nam wszystkim spokojnych dyskusji:)
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #502 dnia: Sierpnia 05, 2013, 14:08:16 pm »

Laudetur Iesus Christus !
 Wracam po długiej nieobecności. Ongiś bywałam tu jako grypa. Będę raczej czytelniczką. 
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #503 dnia: Sierpnia 05, 2013, 19:30:06 pm »

Witamy Pana 6h057, mamy nadzieje, że duch nie od duchaczy :P

In saecula saeculorum!
Nicka grypa kojarzę jeszcze skądś, frondy, rebelya,..?

Witamy państwa na forum!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #504 dnia: Sierpnia 05, 2013, 19:57:30 pm »

Młody Pan jest, Panie gnome ;)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #505 dnia: Sierpnia 05, 2013, 21:21:58 pm »

Młody Pan jest, Panie gnome ;)
I dobrze. Młodzi przyszłością Kościoła.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #506 dnia: Sierpnia 05, 2013, 21:28:10 pm »

Młody Pan jest, Panie gnome ;)
W metryce niewiele od Pana młodszy jak sądzę, w innych sprawach być może młodzieniaszek :)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Paweł Marcin
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #507 dnia: Sierpnia 07, 2013, 18:09:04 pm »

Ave Maria!
Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym sie przywitać jak dobry obyczaj nakazuje. Mam na imię Paweł , wiekowo zbliżam się do 40 ;), z zawodu jestem płatnerzem i szczęśliwym ojcem oraz mężem. Urodziłem się i wychowałem we Wrocławiu , moim ukochanym mieście z którym jestem bardzo związany emocjonalnie , ale Bóg pokierował mnie do Warszawy , do mojej żony,  która jest Warszawianką i tu mieszkam od 11 lat. Wychowany zostałem w wierze katolickiej ale byłem jak to się kolokwialnie mówi katolikiem niepraktykującym (nota bene nie cierpę tego sformułowania) i dopiero teraz Bóg wyciągnął do mnie rękę. Od jakiego czasu czytam forum i bardzo się cieszę że je znalazłem , trafia ono idealnie w moje zapotrzebowania duchowe. Bardzo mi pomaga zgłębiać wiarę i wiedzę . Pewnie poza pytaniami na razie nie będę miał zbyt wiele do powiedzenia.
Pozdrawiam wszystkich :) , szczęść Boże
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 18:16:27 pm wysłana przez Paweł Marcin » Zapisane
Quis ut Deus
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #508 dnia: Sierpnia 10, 2013, 12:35:40 pm »

Dzień dobry. :)

Jestem częstochowianinem od urodzenia. Forum śledzę od dłuższego czasu. Sporo przeszedłem i wiem, że jeszcze dużo przede mną. Spotkamy się na pewno w różnych forumowych tematach.

Pozdrawiam. ;)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #509 dnia: Sierpnia 10, 2013, 16:58:43 pm »

Szczęść Boze panie Pawle (a może Marcinie :) )!
Płatnerz - jakie ciekawe i oryginalne zajęcie!

Witamy na forum!

Szczęść Boże panie Pedro :)
Z neo do tradycji faktycznie daleko ale ... na pewno w odpowiednim kierunku  ;)

Witamy serdecznie!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!