Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:07:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245272 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #390 dnia: Maja 26, 2011, 20:47:49 pm »

"Z pyłu podnosi biedaka, z barłogu dźwiga nędzarza, by go wśród możnych posadzić, by dać mu tron zaszczytny. " 1 Sm 2,8 Problem w tym, że słowo stercus oznacza po łacinie gówno :P
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #391 dnia: Maja 26, 2011, 22:40:41 pm »

O następny kolejarz :P Witamy na forum. Połowy się Pan nauczy eksternistycznie w Internecie, a reszty w Tarnowie i będzie z Pana ministrant :)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #392 dnia: Maja 26, 2011, 22:51:16 pm »

Interesuję się rowerem (...)

Ale - mam nadzieję - "CYKLISTĄ" Pan nie jest   ;)
A tak poważniej - warto częściej niż "raz na ruski rok" (cokolwiek to znaczy  :))).
Witam.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #393 dnia: Maja 27, 2011, 11:14:19 am »

Jestem od dwóch lat ceremoniarzem NOMu. Co do KRR: lekko termin mi nie odpowiada, ale postaram się przychodzić częściej.

Może Pan powiedzieć nieco więcej o służbie, jaką Pan pełni.?
I ma pytanie: Czy w NOM-ie w ogóle potrzebny jest ceremoniarz.? Nie chodzi mi o posługę przy papieżu czy biskupie, ale np. na sumie parafialnej.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #394 dnia: Maja 27, 2011, 12:30:17 pm »

"Pan"? Ale ja mam dopiero 19 lat :_) , a poza tym to forum. Proszę się do mnie zwracać po nicku.

Tradycją uświęcony niepamiętny zwyczaj naszego Forum każe stosować formę grzecznościową wobec wszystkich.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #395 dnia: Maja 27, 2011, 12:42:23 pm »

Tam np. wertowałem księdzu mszał przy ołtarzu.
Zapytać pewnie czy to właściwe? Oczywiście, że tak. Ksiądz, który chwilę wcześniej trzymał Najświętszy Sakrament w ręce przewraca kartki i praktycznie wyciera partykuły w mszał.
To jak najbardziej tradycyjna postawa. Na Mszy w KRR, jeśli tylko jest ceremoniarz, to do jego zadań należy odwracanie stron w mszale.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
PL
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #396 dnia: Czerwca 24, 2011, 17:49:09 pm »

Pozdrawiam z Radomia
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #397 dnia: Czerwca 24, 2011, 22:48:02 pm »

Pozdrawiam z Radomia

Ja też pozdrawiam z Radomia. A może użytkownik/użytkowniczka PL PRZEDSTAWIŁ(a) by się (coś więcej o sobie) - żeby pozostać w zgodzie  z tematem wątku.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Adeen
bywalec
**
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #398 dnia: Czerwca 26, 2011, 10:54:19 am »

Witam!
(jak widać po dacie rejestracji) na forum jestem już długo, regularnie śledzę to forum. W końcu postanowiłem zabrać głos. Pisać będę regularnie lub nie. Pozdrawiam
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #399 dnia: Czerwca 26, 2011, 17:47:03 pm »

Można więc powiedzieć, że dojrzewał Pan do tej decyzji :]
Lepiej późno niż wcale  :P
Witamy!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Rufus
adept
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #400 dnia: Lipca 23, 2011, 12:19:16 pm »

Witam!
Nazywam się Krzysiek i mam 18 lat, a właściwie prawie 19. Pochodzę z diecezji legnickiej, ale od października, będę w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Liturgię Trydencką, poznałem na forum Barka. Tam też poznałem Panią Wiridiana i Panów Antiqus ordo i Caesar. Pierwszy raz na Mszy Wszechczasów byłem podczas prymicji ks. Grzegorza Śniadocha.
W mojej diecezji nie mam możliwości uczęszczać na KRR, jednak zawsze będąc we Wrocławiu staram się przyjść na Pasek albo do Ojców Bonifratrów.
Zapisane
Acriter et fideliter
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #401 dnia: Lipca 23, 2011, 12:22:29 pm »

Witam!
Nazywam się Krzysiek i mam 18 lat, a właściwie prawie 19. Pochodzę z diecezji legnickiej, ale od października, będę w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Liturgię Trydencką, poznałem na forum Barka. Tam też poznałem Panią Wiridiana i Panów Antiqus ordo i Caesar. Pierwszy raz na Mszy Wszechczasów byłem podczas prymicji ks. Grzegorza Śniadocha.
W mojej diecezji nie mam możliwości uczęszczać na KRR, jednak zawsze będąc we Wrocławiu staram się przyjść na Pasek albo do Ojców Bonifratrów.

Rzeczywiście, szkoda że FSSPX nie ma kaplicy w tych rejonach.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #402 dnia: Lipca 23, 2011, 13:25:42 pm »

ale w szczecinie ma
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #403 dnia: Lipca 23, 2011, 13:45:50 pm »

ale w szczecinie ma

To prawda, ale dużo dalej niż do Wrocławia, a pisał że "jak mu się zdarzy być we Wrocławiu" to jest na Pisaku. A  idąc tym tropem, to i tak blizej by miał do Chorzowa.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #404 dnia: Lipca 23, 2011, 13:51:01 pm »

ale w szczecinie ma

To prawda, ale dużo dalej niż do Wrocławia, a pisał że "jak mu się zdarzy być we Wrocławiu" to jest na Pisaku. A  idąc tym tropem, to i tak blizej by miał do Chorzowa.
'od października, będę w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej'
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!