Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:26:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245350 razy)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #375 dnia: Maja 10, 2011, 00:52:55 am »

Najlepiej to pokolenie PI (byle nie JXXXIII) ;)
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Boromir
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #376 dnia: Maja 22, 2011, 12:03:42 pm »

Laudetur Iesus Christus!
Witam wszystkich,
Mam na imię Radek,
Jestem tradycjonalistą katolickim. Mszę św. Piusa V po raz pierwszy miałem łaskę wysłuchać A.D. 2005. Jestem jej zdecydowanym zwolennikiem. Moje zapatrywania, w dużym skrócie, są następujące: Uważam, że konieczna jest interwencja Magisterium Kościoła w osobie Papieża, aby pozbyć się wszystkich niejasności doktrynalnych powstałych z tytułu niektórych kontrowersyjnych fragmentów nauki Vaticanum II. Jestem też zwolennikiem całkowitego porzucenia przez Kościół Novus Ordo Missae (na dłuższą metę, bo w najbliższych latach to jednak nierealne), a przynajmniej znacznego, bardzo wyraźnego jej 'utradycyjnienia' (jak np. obowiązkowe odprawianie versus Dominum, przywrócenie Offertorium i to nie jako jedynie opcji, wykasowanie nowych Modlitw Eucharystycznych, odmawianie niezmienionego w swej treści Kanonu po łacinie i po cichu, Komunia tylko na klęcząco  etc.). Myślę, że wiele się na tym forum nauczę oraz poznam wartościowych i mądrych  ludzi :-)
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #377 dnia: Maja 22, 2011, 16:57:57 pm »

In saecula saeculorum! Witamy serdecznie. Dobrze Pan trafil.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #378 dnia: Maja 23, 2011, 21:00:07 pm »

Witam wszystkich
Napisze i ja kilka slow jak spotkalem się z Mszą Trydencką. Zawsze bylem (i nadal jestem) zielony w tych sprawach. Przeczytalem gdzieś w necie krytyczne uwagi odnośnie SVII. Nie wiedzialem nawet co to byl za Sobor. Szukajac informacji na ten temat zetknąłem sie z określeniem Msza Trydencka. Na poczatku najbardziej spodobala mi sie nazwa :) Poszukałem jeszcze kilku informacji, kilku filmików, zdjęc...zrobiły na mnie na tyle duże wrażenie, że postanowilem wybrać sie na Tridentine. Było to bardzo niedawno, kilka tygodni temu. Wystarczył jeden raz i już wiedziałem, która Msze wybrać. Całe życie chodzilem na NOM. Zazwyczaj chodzilem bo tak wypada, ale bez żadnego entuzjazmu. Jak już byłem na NOM-ie, tylko czekałem kiedy wróce do domu. Teraz chodze (a raczej jeżdże, bo w mojej parafii nie ma KRR) z wielką chęcią.
Nie moge powiedzieć, że jestem tradycjonalistą, bo w wielu kwestiach nie mam wyrobionego zdania, cały czas szukam...
Pozdrawiam
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #379 dnia: Maja 24, 2011, 10:52:30 am »

Witamy serdecznie.
Oby ta gorliwość została w Panu jak najdłużej  ;)

Z Panem Bogiem.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #380 dnia: Maja 25, 2011, 18:04:02 pm »

Laudetur Iesus Christus!

Domyślam się, że Państwo mnie już skądś znają ;) Ochłonąłem, przemyślałem wszystko i postanowiłem powrócić na to forum. Nie będę się dla własnego spokoju angażował w niektóre dyskusje, ani nie będę czytał niektórych tematów.

Pozdrawiam i z Panem Bogiem.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #381 dnia: Maja 25, 2011, 18:27:03 pm »

Laudetur Iesus Christus!

Domyślam się, że Państwo mnie już skądś znają ;) Ochłonąłem, przemyślałem wszystko i postanowiłem powrócić na to forum. Nie będę się dla własnego spokoju angażował w niektóre dyskusje, ani nie będę czytał niektórych tematów.

Pozdrawiam i z Panem Bogiem.

 :o :o  :D :D O, proszę. Jeszcze pana pamiętam.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #382 dnia: Maja 25, 2011, 21:53:33 pm »

Laudetur Iesus Christus!

Domyślam się, że Państwo mnie już skądś znają ;) Ochłonąłem, przemyślałem wszystko i postanowiłem powrócić na to forum. Nie będę się dla własnego spokoju angażował w niektóre dyskusje, ani nie będę czytał niektórych tematów.

Pozdrawiam i z Panem Bogiem.

 :o :o  :D :D O, proszę. Jeszcze pana pamiętam.  :)


Ja tez Pana pamietam.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #383 dnia: Maja 25, 2011, 23:26:02 pm »

Laudetur Iesus Christus!

Domyślam się, że Państwo mnie już skądś znają ;) Ochłonąłem, przemyślałem wszystko i postanowiłem powrócić na to forum. Nie będę się dla własnego spokoju angażował w niektóre dyskusje, ani nie będę czytał niektórych tematów.

Pozdrawiam i z Panem Bogiem.

 :o :o  :D :D O, proszę. Jeszcze pana pamiętam.  :)


Ja tez Pana pamietam.

W sensie, że dawno tego pana nie widziałem, a pamiętam go jeszcze. Zazwyczaj zapominam kto jaką rolę pełnił na forum  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #384 dnia: Maja 25, 2011, 23:55:53 pm »

Ja  nawet nie zauważyłem że pana nie było :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #385 dnia: Maja 26, 2011, 10:23:44 am »

Cytuj
Zazwyczaj zapominam kto jaką rolę pełnił na forum  :)
świetne :)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #386 dnia: Maja 26, 2011, 17:49:55 pm »

Cytuj
Zazwyczaj zapominam kto jaką rolę pełnił na forum  :)
świetne :)

No wie pan, są eksperci, quasisedecy, są prowokatorzy, moderniści, tradycjonaliści lajtowi, nastolatki, dzieci i taki gówniarz jak ja. Z pewnością można by wymienić wiele więcej  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #387 dnia: Maja 26, 2011, 19:31:16 pm »

Cytuj
Zazwyczaj zapominam kto jaką rolę pełnił na forum  :)
świetne :)

No wie pan, są eksperci, quasisedecy, są prowokatorzy, moderniści, tradycjonaliści lajtowi, nastolatki, dzieci i taki gówniarz jak ja. Z pewnością można by wymienić wiele więcej  :)
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać - tak bardzo pasuje tu cytat z Pisma, który śpiewano papieżowi siedzącemu na gównianym krześle: "Suscitat de pulvere egenum et de stercore elevat pauperem ut sedeat cum principibus et solium gloriae teneat" :D
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #388 dnia: Maja 26, 2011, 20:05:58 pm »

Czyli tak na chłopski rozum:

powrócić na FK = de stercore elevari.

Zostać zaliczony do ekspertów FK=cum principibus sedere.

 ;D
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #389 dnia: Maja 26, 2011, 20:26:07 pm »

Cytuj
Zazwyczaj zapominam kto jaką rolę pełnił na forum  :)
świetne :)

No wie pan, są eksperci, quasisedecy, są prowokatorzy, moderniści, tradycjonaliści lajtowi, nastolatki, dzieci i taki gówniarz jak ja. Z pewnością można by wymienić wiele więcej  :)
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać - tak bardzo pasuje tu cytat z Pisma, który śpiewano papieżowi siedzącemu na gównianym krześle: "Suscitat de pulvere egenum et de stercore elevat pauperem ut sedeat cum principibus et solium gloriae teneat" :D

Uczę się łaciny, ale żeby to przetłumaczyć to by było ciężko. Ktoś będzie tak miły...?  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!