Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:45:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245463 razy)
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #285 dnia: Listopada 11, 2010, 13:25:20 pm »

Witam
Blisko rok zaglądam i korzystam z forum zatem wypada się przestawić. A zatem: Andrzej ze Śląska. Na początek - dzięki wszystkim za info o mszach trydenckich. Sporo się kręcę po kraju (szczególnie na południu) i godziny celebracji bardzo się przydają. Decyzja o wyjeździe na mszę pojawia się czasem nagle i niespodziewanie, zatem aktualne informacje są bardzo istotne. Do Wrocławia jeszcze nie dotarłem, ale Opole, Gliwice, Bytom, Kraków odwiedzam. Zawitałem też do Dąbrowy i Pszowa, zostały jeszcze Bielsko, Będzin i Tychy.

U mnie w parafii jest NOM - na szczęście księża z proboszczem na czele odprawiają mszę godnie i bez udziwnień, zatem jak mi się nie uda dotrzeć na trydencką, to nie doznaję szoku emocjonalnego.

Tyle na początek.
 

Witamy serdecznie! A można się z ciekawości zapytać z jakiej miejscowości? ;>
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
acatus
uczestnik
***
Wiadomości: 139


« Odpowiedz #286 dnia: Listopada 11, 2010, 14:32:15 pm »

Witam
Blisko rok zaglądam i korzystam z forum zatem wypada się przestawić. A zatem: Andrzej ze Śląska. Na początek - dzięki wszystkim za info o mszach trydenckich. Sporo się kręcę po kraju (szczególnie na południu) i godziny celebracji bardzo się przydają. Decyzja o wyjeździe na mszę pojawia się czasem nagle i niespodziewanie, zatem aktualne informacje są bardzo istotne. Do Wrocławia jeszcze nie dotarłem, ale Opole, Gliwice, Bytom, Kraków odwiedzam. Zawitałem też do Dąbrowy i Pszowa, zostały jeszcze Bielsko, Będzin i Tychy.

U mnie w parafii jest NOM - na szczęście księża z proboszczem na czele odprawiają mszę godnie i bez udziwnień, zatem jak mi się nie uda dotrzeć na trydencką, to nie doznaję szoku emocjonalnego.

Tyle na początek.
 

Witamy serdecznie! A można się z ciekawości zapytać z jakiej miejscowości? ;>

Z okolic Rybnika
Zapisane
x. Przemysław
bywalec
**
Wiadomości: 81


« Odpowiedz #287 dnia: Listopada 11, 2010, 21:18:12 pm »

Witam was wszystkich. Jestem nowym nabytkiem na waszym forum więc chciałbym wam o sobie opowiedzieć. Mam 15 lat i mieszkam w archidiecezji lubelskiej. Jeszcze rok temu byłem bardzo postępowym katolikiem - nie wierzyłem w piekło, uważałem, że po śmierci można się jeszcze nawrócić itp. Zmiana zaszła kiedy dowiedziałem się o tym, że papież uwolnił mszę trydencką. Zacząłem się nią interesować. Po pewnym czasie trafiłem na strony takie jak kronika novus ordo. Zaczęły mi się otwierać oczy. To otwieranie oczu trwa do teraz. Dołączyłem się do tego forum w nadziei na to, że oaza nie jest jedyną drogą rozwoju duchowości młodego człowieka. Pozdrawiam wszystkich i zapewniam o pragnieni słuchania ludzi mądrzejszych i starszych ode mnie
Masz racje Oaza nie jest jedyną drogą. Jeśli popatrzymy na historię duchowści Katolickiej natrafimy na wiele dróg. Ważne jest aby trać wiernie przy nauczaniu Świętego Kościoła Rzymskiego, który jest odpowiedzialny za doprowadzenie do świetości. ważne jest również , aby we wszelkiego rodzaju ruchach nie stawiać siebie - człowieka, uczucia fajnej atmosfery i robienia show nad Jezusa Chrystusa. Wierność Jemu żaś wyraża się w wierności Kościołowi - jego liturgii i nauczaniu a nie własnym dziwactwom
Zapisane
In omnibus Deus glorificamur
krwawy_kniaz
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #288 dnia: Listopada 12, 2010, 19:18:37 pm »

Dominus vobiscum!

Mam 17 lat i mieszkam w Gdańsku. Tradycję poznałem ponad rok temu w momencie, kiedy byłem bliski odejścia od Chrystusa. I Tradycja mnie uratowała. Cieszę się, że istnieje taka strona i forum.

Szczęść Boże!
Zapisane
"Naszą jedyną postawą jest bezwzględna wierność, bez żadnego kompromisu. Nie służymy przecież ludziom, ale samemu Chrystusowi."
M.Lefebrve
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #289 dnia: Listopada 12, 2010, 19:24:05 pm »

Witamy serdecznie! Podoba mi sie Pana ksywa. Czy to jakies zwiazki z Jarema Wisniowieckim? Pytam, bo u mnie w rodzinie od strony Mamy panuje swoisty kult Jaremy, zwiazany z sluzba moich przodkow przed wiekami u boku Ruskiego Ksiecia  :)
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #290 dnia: Listopada 12, 2010, 19:57:19 pm »

Ja też wyznaję " kult Jaremy "  ;D Bardzo ciekawa postać ...
Witamy, witamy  :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2010, 19:59:41 pm wysłana przez Iacobus » Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #291 dnia: Listopada 12, 2010, 21:40:14 pm »

Dominus vobiscum!
Hic versus Dominus vobiscum non dicitur ab eo, qui non est saltem in ordine Diaconatus

 ;D
Zapisane
krwawy_kniaz
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #292 dnia: Listopada 13, 2010, 15:18:00 pm »

Witamy serdecznie! Podoba mi sie Pana ksywa. Czy to jakies zwiazki z Jarema Wisniowieckim? Pytam, bo u mnie w rodzinie od strony Mamy panuje swoisty kult Jaremy, zwiazany z sluzba moich przodkow przed wiekami u boku Ruskiego Ksiecia  :)

Pasjonuje mnie ta postać. Niesamowita odwaga (szarża bez zbroi na czele 16 chorągwi jazdy w bitwie pod Beresteczkiem), wytrwałość i kunszt wojenny. Stąd nick.

A związki żadne. Mój ród z Mazowsza i Prusiech :)
Zapisane
"Naszą jedyną postawą jest bezwzględna wierność, bez żadnego kompromisu. Nie służymy przecież ludziom, ale samemu Chrystusowi."
M.Lefebrve
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #293 dnia: Listopada 14, 2010, 01:25:49 am »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Przyszłam, bo zobaczyłam katolickie forum w googlach, jak szukałam zdjęć z architekturą kościołów.
Jestem katoliczką, czyli wierną papieżom.
Do formy nie jestem przywiązana, bo to sfera upodobań.
Moim zawodem jest praca w upodobaniach, dlatego wiem, jak to jest drugorzędne.
Forma jest zasłoną.
Za zasłoną jest tajemnica.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #294 dnia: Listopada 14, 2010, 15:30:03 pm »

Do formy nie jestem przywiązana, bo to sfera upodobań.
...
Forma jest zasłoną.
Za zasłoną jest tajemnica.
Na wieki wieków Amen!

 Zgodzi się Pani jednak, że zasłona za którą jest Bóg Wszechmogący w Trójcy Świętej Jedyny winna być jak najwspanialsza, na miarę najlepszych ludzkich talentów a nie zgrzebna szmata wydarta z pozostałości z przeproszeniem gaci po Leninie, jak proponują to poniektóre grupy "charyzmatyczne".
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2010, 15:40:34 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #295 dnia: Listopada 14, 2010, 15:34:30 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Przyszłam, bo zobaczyłam katolickie forum w googlach, jak szukałam zdjęć z architekturą kościołów.
Jestem katoliczką, czyli wierną papieżom.


Na wieki wieków Amen! A pani to jak sobie myśli? że my tu,  to co?
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #296 dnia: Listopada 14, 2010, 23:16:58 pm »

Do formy nie jestem przywiązana, bo to sfera upodobań.
...
Forma jest zasłoną.
Za zasłoną jest tajemnica.
Na wieki wieków Amen!

 Zgodzi się Pani jednak, że zasłona za którą jest Bóg Wszechmogący w Trójcy Świętej Jedyny winna być jak najwspanialsza, na miarę najlepszych ludzkich talentów a nie zgrzebna szmata wydarta z pozostałości z przeproszeniem gaci po Leninie, jak proponują to poniektóre grupy "charyzmatyczne".

Może i powinna, bo fajnie jest popatrzeć na ładną zasłonę.
O to chodzi?
Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #297 dnia: Listopada 14, 2010, 23:18:57 pm »



Na wieki wieków Amen! A pani to jak sobie myśli? że my tu,  to co?

A ja to wiem?
Ja tam nie kapryszę, ale się słucham.
Ma być pustynia, to idę.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #298 dnia: Listopada 15, 2010, 07:05:38 am »

Do formy nie jestem przywiązana, bo to sfera upodobań.
...
Forma jest zasłoną.
Za zasłoną jest tajemnica.
Na wieki wieków Amen!

 Zgodzi się Pani jednak, że zasłona za którą jest Bóg Wszechmogący w Trójcy Świętej Jedyny winna być jak najwspanialsza, na miarę najlepszych ludzkich talentów a nie zgrzebna szmata wydarta z pozostałości z przeproszeniem gaci po Leninie, jak proponują to poniektóre grupy "charyzmatyczne".

Może i powinna, bo fajnie jest popatrzeć na ładną zasłonę.
O to chodzi?
Czyżby byłaby Pani aż tak nierozgarnięta ???
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #299 dnia: Listopada 15, 2010, 19:21:39 pm »

Powtórzę.

Cytuj
Może i powinna, bo fajnie jest popatrzeć na ładną zasłonę.
O to chodzi?
???

hym?

[jakby tak wolniej strzelać i bardziej nadstawić ucha?]
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!