Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:32:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245376 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #270 dnia: Października 09, 2010, 22:10:28 pm »

Nie działam w żadnym ruchu ani komitecie na rzecz intronizacji ale jestem za. Kiedyś ks. Natanek przeprowadzał intronizację w mojej parafii no i jakoś tak do pół roku zostałem można powiedzieć że cudownie wyrwany od charyzmatyków. Jakby mi ktoś oczy otworzył, jakby bielmo zdjął ale to może tylko takie moje subiektywne odczucie. W każdym razie wtedy odkryłem Kościół który był a nagle go nie ma. Jakby mnie ktoś wyrwał z matrixa  :o

Ale przecież ks. Natanek jest związany z Odnową, sam prowadzi grupę i z Medjugoriem też związany, teraz ze swoimi "Śpiącymi Rycerzami" był w Medjugorie w dniach 26.08-4.09.2010 :

http://www.regnumchristi.com.pl/index.php?pa=1&nID=1910





Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #271 dnia: Października 09, 2010, 22:24:42 pm »

Cytuj
Ale przecież ks. Natanek jest związany z Odnową, sam prowadzi grupę i z Medjugoriem też związany, teraz ze swoimi "Śpiącymi Rycerzami" był w Medjugorie w dniach 26.08-4.09.2010 :
Wiem ale ja nie wierzę w ks. Natanka tylko mówię że akurat on przeprowadził intronizacje w mojej parafii. Niestety ale ks. Natanek jest zakręcony. Ja jestem za intronizacją a nie za ks. Natankiem.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2010, 22:56:15 pm wysłana przez Musashi » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #272 dnia: Października 09, 2010, 23:00:59 pm »


Ja jestem za intronizacją.

Proszę się zaopatrzyć w:

Katechizm o Chrystusie Królu - o. A. Philippe CSsR



Te-Deum

Z tej książeczki,  królowanie Chrystusa nad wszelką  społecznością papież PIUS Xl przedstawia je w następujących słowach:
 
"Jednakże panowanie to jest nade wszyslko duchowej natury i dotyczy przede wszystkim duchowej materii. Wskazują na to wyraźnie przytoczone wyżej fragmenty Pisma świętego, to samo potwierdza również sam Jezus Chrystus swymi czynami. Wielokrotnie słyszymy opinie Żydów; czy nawet niektórych Apostołów , iż Mesjasz po to pojawił się na świecie, by uwolnić lud Izraela i restaurować jego królestwo. Chrystus odrzuca takie przypuszczenia i gardzi podobnymi tytułami. Gdy zdjęty podziwem lud chce obwołać Go królem, odrzuca oferowane Mu splendory, ucieka i ukrywa się. Rzymskiemu namiestnikowi oświadcza, że Jego królestwo nie jest z tego świata. Ewangelie opisują je bowiem jako miejsce, do którego wstęp obwarowany jest pokuta za popełnione grzechy, jak też posiadaną wiarą oraz sakramentem chrztu. Ten ostatni jest wprawdzie czynnościa w pewnym sensie zewnętrzną, jednak symbolizującą i powodującą wewnetrzne odrodzenie. Królestwo Chrystusowe przeciwstawione jest królestwu szatana i potęgom ciemności. Od swych zwolenników wymaga ono nie tylko wolności od przywiązania do ziemskich dóbr i doczesnych bogactw, nie tylko łagodności postępowania czy łaknienia i pragnienia sprawiedliwości. Również tego , by zaprzeć się samego siebie i wziąć na ramiona swój krzyz. Chrystus jako Zbawiciel odkupił Kościół swą własną krwią. Jako kapłan ofiarował samego siebie gwoli przebłagania naszych grzechów i ofiarę tę powtarza w trakcie każdej Mszy. Któż zatem zaprzeczy, że także Jego królewska godność winna być nacechowana nadziemskim charakterem obu wspomnianych funkcji?

Z drugiej strony myliłby się potężnie ten, kto usiłowałby Chrystusowi jako człowiekowi odmówić władzy nad wszelaką ziemską rzeczą. Otrzymał On bowiem z rąk swego Ojca władzę nad wszelkim stworzeniem tak nieograniczoną, iz wszystko podległe jest Jego woli. Podczas swej ziemskiej wędrówkipowstrzymał się jednak przed uczynieniem z tejże władzy użytku. On sam gardził posiadaniem ziemskich rzeczy, odrzucał je i tak samo nakazuje czynić swym wyznawcom. Przychodzą tu na myśl jakże piękne słowa: "Władza śmierci nie naruszy tego, co dać może Królestwo niebieskie"


I proszę czerpać ze zdrowych źródeł i z całej nauki Kościoła katolickiego w tym temacie, a żeby zrozumieć przesłanie sł. B. Rozalii to proszę wysłuchać sobie  Rekolekcje, które podane są  na stronie 11, siódmy wpis od góry tu:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1716.150.html
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2010, 23:02:38 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #273 dnia: Października 09, 2010, 23:22:51 pm »

Dziękuję  :) Na pewno zakupię.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #274 dnia: Października 11, 2010, 09:22:25 am »

Musashi to był taki serial o mistrzu miecza, niewidomym zresztą Musashim Miyamoto. Był nadawany w 2 pr. TVP wieczorami w sobotę w 1985 roku. W wakacje.
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #275 dnia: Października 11, 2010, 10:05:37 am »

Musashi to był taki serial o mistrzu miecza, niewidomym zresztą Musashim Miyamoto. Był nadawany w 2 pr. TVP wieczorami w sobotę w 1985 roku. W wakacje.

O to to Panie ;D Za cholerę sobie nie mogłem przypomnieć ale wiedziałem że samuraj :P O niego to właśnie się rozchodzi.
Tu jest http://pl.wikipedia.org/wiki/Musashi_Miyamoto
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2010, 10:49:07 am wysłana przez Musashi » Zapisane
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #276 dnia: Października 14, 2010, 14:44:59 pm »

Witam Wszystkich serdecznie. :D  Jestem tutaj nową nastolatką  i chcę się uczyć z tego fora dużo mądrych rzeczy. Forum krzyż jest w porównaniu do innych forów bardzo mądre i kulturalne. Na mszę trydencką chodzę od kwietnia tego roku. Stała się ona moim największym odkryciem!!!!!  Początkowo nie wiedziałam co o tym wszystkim myśleć, ale z czasem wszystko mi się wyjaśniło jak wiele taka msza daje człowiekowi ( ile łask ). Niestety nie ma u mnie w kościele takich wspaniałych mszy, więc jeżdżę z rodzinką do około 40 km oddalonego kościoła.
Jeszcze raz Wszystkich pozdrawiam i dziękuję  ;)
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2010, 15:36:55 pm wysłana przez Nastolatka » Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #277 dnia: Października 14, 2010, 15:52:11 pm »

Witam moją siostre! Czuj się jak w domu! :D
Zapisane
Kawod Elohim!
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #278 dnia: Października 15, 2010, 00:32:50 am »

Dziecinnieje nam to forum hehe ;)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #279 dnia: Października 15, 2010, 07:15:44 am »

Dziecinnieje nam to forum hehe ;)
Raczej rodzinnieje ;)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
v-welt
bywalec
**
Wiadomości: 54

« Odpowiedz #280 dnia: Października 17, 2010, 16:02:09 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Jestem studentem Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od pewnego czasu interesuję się Tradycją Kościoła Katolickiego i cieszę się, że odnalazłem takie miejsce jak Forum Krzyż.

Serdecznie Pozdrawiam!
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #281 dnia: Października 17, 2010, 16:30:56 pm »

Dziecinnieje nam to forum hehe ;)
Raczej rodzinnieje ;)
Możemy sieć założyć ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #282 dnia: Listopada 01, 2010, 07:02:58 am »

... prosząc Pana Radka o odpowiedź na moje pytania. Przechodzę, zatem do rzeczy.

Jeżeli to ma być wysokich lotów argumentacja sedewakantystyczna to z całym szacunkiem lepiej niech Pan nie pisze tych polemik.

To może się Pan zdecyduję czego ode mnie chcę.


Radek Buczyński
Zapisane
acatus
uczestnik
***
Wiadomości: 139


« Odpowiedz #283 dnia: Listopada 10, 2010, 19:08:17 pm »

Witam
Blisko rok zaglądam i korzystam z forum zatem wypada się przestawić. A zatem: Andrzej ze Śląska. Na początek - dzięki wszystkim za info o mszach trydenckich. Sporo się kręcę po kraju (szczególnie na południu) i godziny celebracji bardzo się przydają. Decyzja o wyjeździe na mszę pojawia się czasem nagle i niespodziewanie, zatem aktualne informacje są bardzo istotne. Do Wrocławia jeszcze nie dotarłem, ale Opole, Gliwice, Bytom, Kraków odwiedzam. Zawitałem też do Dąbrowy i Pszowa, zostały jeszcze Bielsko, Będzin i Tychy.

U mnie w parafii jest NOM - na szczęście księża z proboszczem na czele odprawiają mszę godnie i bez udziwnień, zatem jak mi się nie uda dotrzeć na trydencką, to nie doznaję szoku emocjonalnego.

Tyle na początek.
 
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #284 dnia: Listopada 11, 2010, 08:35:43 am »

Cytuj
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Jestem studentem Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od pewnego czasu interesuję się Tradycją Kościoła Katolickiego i cieszę się, że odnalazłem takie miejsce jak Forum Krzyż.
Serdecznie Pozdrawiam
Czyli to prawda, że do tradycji ciągną "młodzi - inteligentni - z dużych miast"   ;D
He,he - żart, żart - serdecznie witamy!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!