Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:16:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245262 razy)
paulie
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #825 dnia: Lipca 20, 2020, 11:05:21 am »

Króluj nam Chryste!

Paweł z Ostrowa Wielkopolskiego, 32 lata.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #826 dnia: Lipca 23, 2020, 14:04:31 pm »

Zawsze i wszędzie!
Witamy.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #827 dnia: Sierpnia 22, 2020, 21:53:34 pm »

I’m the twelfth. Pius the twelfth.  ;D
Zapisane
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #828 dnia: Sierpnia 23, 2020, 01:12:53 am »

I’m the twelfth. Pius the twelfth.  ;D

Czy jak zmienię nick na Eleutherius I pp, to też zostane adeptem?
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
vrs
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #829 dnia: Września 02, 2020, 18:30:52 pm »

Szczęść Boże. Postanowiłem zapisać się na forum w związku z planowanym II Etapem Pandemii a to w celu uzyskiwaniainformacji o dostępnych Mszach św. w tradycyjnym rycie rzymskim, na wypadek ponownego ich reglamentowania a także  na wypadek celebracji okazjonalnych poza stałymi miejscami i terminami odprawiania.  Obszary terytorialne zainteresowania: woj. dolnośląskie i opolskie. Pozdrawiam wszystkich i zapewniam że uzyskane informacje wykorzystywane będą w zbożnym celu osobistym - salus animae tj. nie przyjdę o 6 rano z Sanepidem strzykawkami w drzwi załomotać.
Zapisane
studiob
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #830 dnia: Października 20, 2020, 22:33:11 pm »

Dzień dobry ;) Witam Was serdecznie.
Zapisane
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #831 dnia: Listopada 12, 2020, 15:46:24 pm »

Laudetur Iesus Christus.

Piotr z okolic Miasta Centusiów.
Pierwszy raz na KRR świadomie i dobrowolnie byłem w '13 (Warszawa), stale od '16 (Kraków).

Pół forum przeczytane, zostało II pół. Trafiłem tu przypadkiem w związku z KNO i próbą odnalezienia znaczenia słowa "lasandrysta". :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #832 dnia: Listopada 12, 2020, 16:34:23 pm »

Cytuj
Trafiłem tu przypadkiem w związku z KNO i próbą odnalezienia znaczenia słowa "lasandrysta".

Witamy serdecznie!

Bardzo wielu forowiczów odkryło Tradycję dzięki KNO - tzn dzięki ogromnej pracy dwóch autorów tego bloga. Ja również. O czym zawsze przypominam i dziękuję autorom.
Przy okazji powiem, że "transmisji" Tradycji katolickiej w trybie rodzinnym już nie ma. Tradycja w PL została skutecznie zerwana. W Piasecznie, cała grupa (wg ankiety) od lat nastu do 75-ciu dowiedziała się o Tradycji, MP SP i celebracji w Piasecznie tylko dzięki internetowi. Dosłownie nikt, nie odkrył tradycji lub uzyskał "cynk" ze źródła żywego.
Tym samym zachęcam Tradi Gim-Bazę  ;) - czyli ludzi najbardziej obeznanych z najnowszą technologią, oraz emerytów i rencistów o aktywność on-line.

Przy okazji, brak jest na fk właśnie nowości o technologiach. W jakim kierunku zmieniają się, jakie są ciekawe możliwości. Może jakiś Gimnazjalista opowie coś z branży niedostępnej dla starych pierników?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jotes
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #833 dnia: Listopada 12, 2020, 16:58:42 pm »

He he panie rysiu, a ja to się dowiedziałem od jego ekscelencji śp. abp. Gocłowskiego, który wystosował list do wiernych w swojej diecezji przestrzegając przed udziałem we Mszach św. w kościele Bractwa. Tak więc ten tego ten niektórzy biskupi w sposób zawoalowany ale jednak coś tam robią dla Tradycji.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #834 dnia: Listopada 12, 2020, 17:19:52 pm »

A ja znam człowieka...który dowiedział się o Lasandrystach podczas...... ;D ale lepiej gdyby sam opowiedział  ;D
- opowie Pan?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #835 dnia: Listopada 12, 2020, 17:50:10 pm »


Bardzo wielu forowiczów odkryło Tradycję dzięki KNO - tzn dzięki ogromnej pracy dwóch autorów tego bloga. Ja również. O czym zawsze przypominam i dziękuję autorom.
Przy okazji powiem, że "transmisji" Tradycji katolickiej w trybie rodzinnym już nie ma. Tradycja w PL została skutecznie zerwana. W Piasecznie, cała grupa (wg ankiety) od lat nastu do 75-ciu dowiedziała się o Tradycji, MP SP i celebracji w Piasecznie tylko dzięki internetowi. Dosłownie nikt, nie odkrył tradycji lub uzyskał "cynk" ze źródła żywego.
Tym samym zachęcam Tradi Gim-Bazę  ;) - czyli ludzi najbardziej obeznanych z najnowszą technologią, oraz emerytów i rencistów o aktywność on-line.


KNO rządzi, Młot na Posoborowie blisko za nim. W ogóle cechą charakterystyczną porządnych polskich "lasandrystycznych" :) blogów jest najczęściej to, że taki jeden z drugim blog został porzucony. Autor nie pisze, komentarze z epoki, linki do martwych stron, których nie ma nawet w Wayback Machine... Aż by się chciało zapytać "gdzie są ci ludzie? Kiedyś to się dopiero działo...". Na tym forum trochę też tak jest.

No, ale pewnie się to wszystko przeniosło na fejsika, z którego jak p. Marek Cukierwierch już wszystkich niepasujących wykopsa (z pomocą Naszej Złotej i Starego Grandziarza), to będzie Wlk. Problem. Tym bardziej zdejmuję kapelusz przed Redakcją KNO, że nie ogarnął ich tzw. zwis fejsbuczny.

Sam miałem częściowo cynk ze źródła (kolega-trads (istna kopalnia cynku nt. wiedzy o Kościele) mnie zabrał kiedyś na piegrzymkę KRR, a wtedy byłem NOMowym ministrantem i oazowiczem i w ogóle. Ksenokatechumenatu jeszcze brakowało. :) Trzeba było wszystko przetrawić, przemyśleć, etc. i parę lat później jestem tu, gdzie jestem, a jego nie widuję już.).

W rodzinie nie było nic, babcie, dziadkowie, wujowie (starsi) i nikt nigdy o "zmianie mszy" nie rozmawiał. Teraz to ja ciągnę na KRR oraz za języki tych, którzy jeszcze żyją... no, kiedyś było tak, a teraz na szczęście inaczej, w NASZYM POLSKIM języku. "A ten mszalik taki rozleciany, to jak chcesz, to se weź. Czy tam modlitewnik." [a tam autograf pradziadka i jakieś glosy "naszkryflane" na marginesach, no brzydkie takie, nic, tylko wywalić. :)

Mam też niewyraźne wspomnienia gremialnego zniesmaczenia pontyfikatem Benedykta XVI wśród starszych kolegów-ministrantów ("on wszystko by pewnie chciał zrobić tak, jak było przed Soborem") i jakichś artykułów w gazetach, że FSSPX, taki katolicko-równoegły zakon, coś tam jakiś Francuz we Francji, a u nas masa Niemców, ale nic wtedy nie rozumiałem. Pacholęciem byłem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2020, 18:03:53 pm wysłana przez Cynin Sodowy » Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #836 dnia: Listopada 12, 2020, 18:36:57 pm »


Przy okazji, brak jest na fk właśnie nowości o technologiach. W jakim kierunku zmieniają się, jakie są ciekawe możliwości. Może jakiś Gimnazjalista opowie coś z branży niedostępnej dla starych pierników?
Rób pan to co Duda. Jakiś śmieszny filmik na TikToka np. jak kadzidłem zadymili tak że nie trafili do ołtarza i tyłem do ludzi odprawiają!
Albo jakiś challenge - np. posoborowiki odprawiają Mszę Łacińską challenge.
Albo jakiś rap (takie proste rymy częstochowskie) np. "Co się dziwisz? Co się dziwisz? Nie jesteś kardynał [RODO]".
Po części dobra robotę tego typu wykonuje ks. Woźnicki. Jego filmiki na jutubie są szeroko komentowane.
A cytat ks. Natanka "to wiedz że coś się dzieje, że szatan się nim interesuje" to już klasyk.
Trzeba szokować bo to generuje emocje. A dziś szokuje katolicyzm właściwy od którego liberałom i pięknoduchaczom włos w jeży na zadzie.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #837 dnia: Listopada 12, 2020, 19:23:16 pm »

Cytuj
Trzeba szokować bo to generuje emocje. A dziś szokuje katolicyzm właściwy od którego liberałom i pięknoduchaczom włos w jeży na zadzie.

Choć jest mi to trochę obce to niewątpliwie ma pan rację: szokowanie to współczesna forma komunikacji; "kliknięcia", "odsłony" itp ....tak z faktami się nie dyskutuje, tak jest.

Ale czy treść przekazu, który szokuje nie jest ważny? Jest istotą problemu. Debilne cytaty z Natanka czy innej "gwiazdy" internetu chyba służą tylko ośmieszeniu.
Czy piękno, liturgia, muzyka, może szokować w pozytywny sposób obecnie? Może. Dowodem na to jest przekładanie Mszy trydenckich na godziny obiadowe przez przeciwników posoborowych. Oni doskonale zdają sobie sprawę z nikczemności tych imprez jakie odwalają i boją się porównania.
Świetnie to wyraził pewien proboszcz:

forum rebelya
Cytuj
"[...] ks.Proboszcz proponuje przykre warunki, zwlaszcza dla rodziców z małymi dziećmi, lub pracujących do późna, aby po cichu zamknąć temat z powodu braku chętnych. Jakiekolwiek argumenty nie dzialają - ani o późnej porze, ani o wyjątkowym charakterze niedzieli, ani o papieskim życzeniu dot. powrotu liturgii wg dawnego mszału. Za to wysłuchalem po raz kolejny historii o nieznajomości łaciny, konieczności specjalnego przygotowania wiernych itd. Dodatkowo dowiedziałem się, że ludzie z ciekawości nie przyjdą na MW [Mszę Wszechczasów ], a jeżeli nawet to "bardzo źle, gdyby tak się stało".

https://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/12/realizzazione-pratica-del-motu-proprio.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
cogito
bywalec
**
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #838 dnia: Listopada 13, 2020, 01:12:34 am »

Laudetur Iesus Christus!

Od jakiegoś czasu czytam forum i z racji tego, że czasem mnie korci by włączyć się do dyskusji, postanowiłem się zarejestrować.

Na Mszę Świętą uczęszczam od kilku lat, na początku był to indult, ale z racji wątpliwości szukałem dalej i ostatecznie wylądowałem w FSSPX. Nie jestem jednak jakimś fanatykiem bractwa, potrafię dostrzec te "kilka niedociągnięć", ale póki co bractwo daje mi to, czego oczekuje: Mszy Świętej. I tak raczej nie miałbym problemu, gdyby była taka możliwość, by uczęszczać do IBP czy FSSP.

Jak odnalazłem Mszę Świętą? Podobnie jak wielu tu obecnych, przy niemałej pomocy mojego proboszcza i biskupa. To oni de facto wskazali mi drogę, choć wątpię, że było to ich zamiarem.

Dlaczego porzuciłem NOM? No cóż, to wynik tego, że go broniłem. Walcząc z nadużyciami na NOM zauważyłem, że nikt mnie nie wspiera, nawet, a jakże, mój biskup. I tak studiując dlaczego czegoś nie wolno na NOM doszedłem do wniosku, że na NOM można WSZYSTKO. Ale w takim razie jak to, mam chodzić do kościoła na coś, co mnie wewnętrznie odrzuca? Co koliduje z moim sensus fidei (nie żebym wtedy znał to wyrażenie)? I szukałem dalej, aż znalazłem. I przeraziłem się. Bo z Mszą Świętą znalazłem całą naukę Kościoła Katolickiego, coś absolutnie innego od tego, czego zostałem nauczony. Im więcej czytałem (i czytam) książek autorstwa różnych świętych (gustuje w wydaniach przedwojennych), tym bardziej oddalałem się od nauczania JPII, mojego wzoru z dzieciństwa, który jest teraz dla mnie jego przeciwieństwem.

Dlaczego cogito? Z nostalgii. To jest pierwsze zdanie po łacinie, które zapamiętałem, a było to już dawno temu.
Zapisane
akolitaa
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #839 dnia: Stycznia 11, 2021, 20:39:38 pm »

Laudetur Jesus Christus!


Nie wiem, co powinienem napisać, w dzieciństwie zetknąłem się z "tradycją katolicką", niestety zycie w rozjazdach sprawiło, ze nie jestem na bieżąco. Nie używam facebooka i to forum jest dla mnie jedynym źródłem informacji. Obecnie mam nieco więcej czasu, więc postanowiłem się zarejestrować.



Gdybym miał spersonifikować tradycjonalizm, byłby to ks. Wozniki.
Zapisane
pozdrawiam

anonimowy akolita
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!