Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:43:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 59 Drukuj
Autor Wątek: Przedstawię się  (Przeczytany 245403 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #240 dnia: Września 04, 2010, 23:50:10 pm »

(...) Na forum mam zamiar także zabierać swój głos.  :)

Po to się tu Pan chyba zalogował.  :)
Witam na Forum !
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #241 dnia: Września 04, 2010, 23:57:35 pm »

(...) Na forum mam zamiar także zabierać swój głos.  :)

Po to się tu Pan chyba zalogował.  :)
Witam na Forum !

Chodziło mi o podkreślenie słowa "swój" (zapomniałem podkreślić :) ), bo zawsze tylko czytałem fora i przeglądałem dyskusje.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #242 dnia: Września 04, 2010, 23:58:53 pm »

Zauwazylem, ze dzieki internetowi wielu młodych ludzi poznaje i zakochuje sie w tradycji :)
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
michal_k
adept
*
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #243 dnia: Września 12, 2010, 14:05:50 pm »

Witam wszystkich!

Ja powracam na forum (pod starym nickiem) po jakimś czasie nieobecności ;) Dla przypomnienia - jestem organistą, kantorem, prowadzę scholę gregoriańską a z wykształcenia - architektem.

Pozdrawiam

Michał
Zapisane
m.k.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #244 dnia: Września 12, 2010, 14:59:24 pm »

Witam,
na forum jestem nowa, a na tradycyjną Mszę uczęszczam od ponad roku...
I na początek mam pytanie czy ktoś orientuje się czy w Dukli są aktualnie odprawiane Msze trydenckie? Jeśli tak, to bardzo proszę o informacje w jakich terminach, godzinach i gdzie?
Z góry dziękuję bardzo i pozdrawiam :)
MK
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #245 dnia: Września 12, 2010, 18:57:10 pm »

Witam,
na forum jestem nowa, a na tradycyjną Mszę uczęszczam od ponad roku...
I na początek mam pytanie czy ktoś orientuje się czy w Dukli są aktualnie odprawiane Msze trydenckie? Jeśli tak, to bardzo proszę o informacje w jakich terminach, godzinach i gdzie?
Z góry dziękuję bardzo i pozdrawiam :)
MK

Myślę, że najlepiej będzie zapytać u ojców bernardynów.
Zapisane
m.k.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #246 dnia: Września 13, 2010, 12:19:59 pm »

Cytuj
Myślę, że najlepiej będzie zapytać u ojców bernardynów.

Dzięki za podpowiedź, tak już zrobiłam - telefonicznie uzyskałam odpowiedź, że nie są odprawiane Msze trydenckie ani w Dukli, ani na Puszczy Św. Jana, ale z drugiej strony zastanawia mnie ten post http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,735.msg92799.html#msg92799 swoją drogą dość świeży...
Pozdrawiam
Zapisane
Sedmikraska
adept
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #247 dnia: Września 13, 2010, 22:53:06 pm »

To i ja skorzystam z wątku powitalnego.

Szczęść Boże wszystkim! Raz na raz przeglądam sobie FK . Moje wpisy, które może będą się pojawiać, wydadzą najlepsze świadectwo o mnie, więc wszelką autoprezentację uznaję za zbędną :). Życzę sobie i wszystkim forumowiczom, bez względu na "wizję Kościoła", że będziemy mogli spotkać się w komplecie w Kościele Tryumfującym :).

Pozdrawiam
Zapisane
"Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmienił, to co mogę zmienić i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego" (nie pamiętam autora tej parafrazy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #248 dnia: Września 13, 2010, 22:59:16 pm »

A witamy Panią na FK :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #249 dnia: Września 23, 2010, 10:56:02 am »

Primum - Posłuszeństwo Tradycji i wszystkim papieżom. I tym bym chciał się kierować w życiu. Na forum mam zamiar także zabierać swój głos.  :)
Na primum już została udzielona odpowiedź, ja dorzucę secundum - proszę sobie przeczytać listy abpa Lefebvre'a do papieża Pawła VI i Jana Pawła II ( http://www.piusx.org.pl/fsspx/abp-Marceli-Lefebvre ) :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #250 dnia: Października 06, 2010, 18:13:16 pm »

Witam wszystkich serdecznie.
Na Mszę Św. Wszechczasów chodzę od pięciu lat i cały czas myślę, że nigdy nie nadrobię pozostałych lat chodzenia na "ryt zwyczajny".
Straszne spustoszenia zrobił on nie tylko w mojej duszy, ale i w duszach większości katolików - "jak się modlisz, tak wierzysz".
Śmiem twierdzić, że z mojego pokolenia mało kto się nie "zmodernizował". Trudno teraz rozmawiać z tymi, bez których niedawno nie można było się obejść. Zupełnie inaczej postrzegamy teraz świat, wydarzenia, kryzysy etc.
Tak, trudno uwierzyć- tyle zmieniła TA MSZA...
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #251 dnia: Października 06, 2010, 19:07:13 pm »

Szczerze "zazdroszczę", ze Pani tyle lat chodzi na katolicką Mszę.My ( jako rodzina ) niedawno obchodziliśmy pół roku, a teraz dzieci mnie pytają "jak do tej pory mogliśmy żyć bez Tridentiny???".Naprawdę nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.Mnie również żal tamtych minionych, częściowo straconych (jak uważam ) lat...
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #252 dnia: Października 06, 2010, 19:31:48 pm »

Również witam panią "CiocięA" Widzę że forum robi się bardzo rodzinne, jest Tato, Mama, teraz CiociaA  :) Z biegiem czasu może i "Wujek" dojdzie, także proszę się czuć rodzinnie. 
Zapisane
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #253 dnia: Października 07, 2010, 15:32:18 pm »

a teraz dzieci mnie pytają "jak do tej pory mogliśmy żyć bez Tridentiny???"[...]Mnie również żal tamtych minionych, częściowo straconych (jak uważam ) lat...

Moje dzieci zaś powiedziały mi wprost, że gdybyśmy nie zaczęli chodzić na Mszę Trydencką, to z pewnością, jak większość ich rówieśników, chodziliby tylko dla świętego spokoju do kościoła, obiecując sobie solennie, że jak dorosną to skończą z tym przymusem, bo jak długo można chodzić na to samo przedstawienie? Wtedy zrozumiałam po co są te wszystkie "cyrki" i koncerty w kościołach i podczas Mszy Novus Ordo-by czymś przyciągnąć ludzi, ale czy aby nie w kościelne mury tylko, czy naprawdę do Chrystusa?
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
CiociaA
aktywista
*****
Wiadomości: 751


« Odpowiedz #254 dnia: Października 07, 2010, 15:33:35 pm »

Również witam panią "CiocięA" Widzę że forum robi się bardzo rodzinne, jest Tato, Mama, teraz CiociaA  :) Z biegiem czasu może i "Wujek" dojdzie, także proszę się czuć rodzinnie.
Rzeczywiście, rodzinnie się zrobiło  ;D
Zapisane
"Kto w Ofierze Mszy Św. jest przytomnym z sercem szczerym, z wiarą prostą, z uszanowaniem, ze skruchą pokorną, ten dostąpi miłosierdzia i znajdzie potrzebne sobie łaski."

"Maryjo, Królowo Polski, pomóż tej ziemi!"
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 59 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Przedstawię się « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!