Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:02:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Oświadczenie biskupów niemieckich dotyczące bieżącej sytuacji w Kościele
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Oświadczenie biskupów niemieckich dotyczące bieżącej sytuacji w Kościele  (Przeczytany 6726 razy)
Thomas
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Marca 06, 2009, 20:22:32 pm »

Cytuj
Stanowsiko wobec SP było podpisane przez dwóch biskupów. Ale sam Pan napisał, że "przetłumaczyli". Zakłada to czas przeszły. Mój cytat, który Pan umieścił to krytyka "prorokowania", a więc przewidywania czegoś na przyszłość. Skoro już robi Pan odnośniki personalne to abpa Nossola bym się specjalnie nie bał. Nie zajmuje się chyba za bardzo tymi rzeczami. Bardziej obawiałbym się innego abpa, ale mimo wszystko nie ma po co pisać z góry, że już coś zrobi jeśli jeszcze nie zrobił.

Stanowisko wobec SP podpisało 2 - biskupów, nie słyszałem innego przychylnego, wyrażonego przez polskich biskupów ;)
Nawiązanie do abp Nossola - to nawiązanie do jego znajomości j.niemieckiego ( i do kawału o Episkopacie Polski i abp Nossol'u, który przytoczę w dziale HUMOR)
Dlaczego boi się Pan pisać- wymienić nazwiska abp ? Czy to pogańskie "aby nie zapeszyć"?
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 06, 2009, 20:39:38 pm »

Tu wersja angielska odpowiedzi ks. Schmidbergera.

Cytuj
1. The SSPX does not reject the whole Council. Archbishop Lefebvre himself participated in the council, was in the preparatory commissions and approved most of the documents.
To abp Lefebvre podpisal wiekszosc, czy wszystkie dokumenty?
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 06, 2009, 21:10:46 pm »


Cytuj
Stanowisko wobec SP podpisało 2 - biskupów, nie słyszałem innego przychylnego, wyrażonego przez polskich biskupów Mrugnięcie
Nawiązanie do abp Nossola - to nawiązanie do jego znajomości j.niemieckiego ( i do kawału o Episkopacie Polski i abp Nossol'u, który przytoczę w dziale HUMOR)
Dlaczego boi się Pan pisać- wymienić nazwiska abp ? Czy to pogańskie "aby nie zapeszyć"?
Ale są i tacy, którzy w ogóle się nie wypowiadają. Ale wydaje mi się, że jak np. biskup w Zamościu odprawia Mszę w KRR to jakoś to wskazuje. Są inni biskupi, o których wcześniej się mówiło, że są przychylni mszy w KRR (co prawda nie było to o SP tylko o samej mszy, aczkolwiek wydaje mi się, że jedno wskazuje na drugie): wymieniało tu się bpa Dydycza, także abpów emerytów: Tokarczuka, Przykuckiego, coś też pamiętam o nie tak dawno zmarłym bpie Mazurze z Siedlec. Możnaby było jeszcze wymienić bpa Deca tylko trudno mi powiedzieć czy jego obecność już świadczy o przychylności. Ktoś mi kiedyś wspomniał (nie mam tu pewności bo nigdy nie miałem okazji tego potwierdzić), że bp Fortuniak z Poznania jest przychylny chociaż nic nie może (możliwe, że chodziło o to, że spotkał się z osobna z ks. Bergiem FSSP podczas jego wizyty w Polsce).
Jeśli chodzi o nazwisko to wydaje mi się, że tutaj rzucanie nazwiskami po prostu nie jest potrzebne. To tylko moje obawy i nie muszą być prawdziwe. Jak już się Pan domaga to niech się Pan domyśli z tego co napisałem wyżej: "bp Fortuniak jest przychylny chociaż nic nie może". Jego ordynariusz był jak dotąd -eufemizując- niezbyt dobrze nastawiony do KRR.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Thomas
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Marca 06, 2009, 21:34:39 pm »

@ Aqueb
Jako przychylnych KRR biskupów wymienia Pan:

1. bp-ów zmarłych
2. bp-ów emerytów
3. bp-ów którzy ...owszem ale nic nie mogą
4. bp-ów którzy w ogóle się nie wypowiadają

z taką armią to dopiero Benedykt XVI wskóra coś w Polsce.
Cytuj
to niech się Pan domyśli z tego co napisałem
Cytuj
był jak dotąd -eufemizując- niezbyt dobrze nastawiony do KRR.
Jak biskup ma być odważny, skoro jego żołnierze "eufemizując" nie mają odwagi cokolwiek się wysłowić...
Panie Aqueb, też czasami myślę sobie życzeniowo... to b.miłe, ale potem jest zimny prysznic.

Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 06, 2009, 21:42:34 pm »

Cytuj
@ Aqueb
Jako przychylnych KRR biskupów wymienia Pan:

1. bp-ów zmarłych
2. bp-ów emerytów
3. bp-ów którzy ...owszem ale nic nie mogą
4. bp-ów którzy w ogóle się nie wypowiadają

z taką armią to dopiero Benedykt XVI wskóra coś w Polsce
Co do pkt 4 to ile rzeczywiście tak jest, to w ich diecezjach chyba nie powinno być problemu.
Cytuj
Jak biskup ma być odważny, skoro jego żołnierze "eufemizując" nie mają odwagi cokolwiek się wysłowić...
Panie Aqueb, też czasami myślę sobie życzeniowo... to b.miłe, ale potem jest zimny prysznic.
Tutaj chodziło mi o to, żeby nie mówić o czymś czego jeszcze nie było i nie wiadomo czy będzie, a nie o życzenia. Nie wiem jakiego biskupa mam być żołnierzem Pana zdaniem. Powiedzmy: jest bardzo nieprzychylny wobec KRR. Dobrze już?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Thomas
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Marca 06, 2009, 21:55:02 pm »

Dobrze, bo normalnie :)
nie możemy bać się wypowiadać precyzyjnie.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 06, 2009, 23:08:22 pm »

To abp Lefebvre podpisal wiekszosc, czy wszystkie dokumenty?
Większość zaaprobował, a wszystkie podpisał.

Cytuj
Jan Venari: A jak skomentuje Ekscelencja to, że abp Lefebvre podpisał wszystkie dokumenty II Soboru Watykańskiego -- czy oznacza to, jak uważają niektórzy, że nie widział żadnego problemu w zaakceptowaniu całego soboru?
Bp Bernard Tissier de Mallerais: W biografii abp. Lefebvre'a mojego autorstwa wykazałem -- w rozdziałach poświęconych soborowi -- że Arcybiskup uważał wówczas, iż nie mógłby zakwestionować decyzji soboru powszechnego, nie odłączając się automatycznie od Kościoła. Przeważająca większość biskupów podpisała dokumenty Vaticanum II. Bp de Castro Mayer podpisał wszystkie dokumenty soborowe. Była to decyzja kolegialna, a podczas podejmowania decyzji kolegialnej, nawet jeśli ktoś nie zgadza się z tą decyzją, to i tak ją podpisuje. Na przykład podczas wydawania dekretu o stwierdzeniu nieważności małżeństwa w podejmowaniu decyzji uczestniczy trzech lub pięciu sędziów. Jeśli nawet jeden sędzia się nie zgadza, podpisuje jednak dekret, ponieważ decyzja jest podejmowana większością głosów. Podobnie jest w przypadku soboru powszechnego. Nie oznacza to, że abp Lefebvre akceptował wszystkie decyzje soboru. Na przykład głosował do samego końca przeciwko dokumentowi o wolności religijnej i publicznie zwalczał tę ideę aż do swojej śmierci w 1991 roku.
Fragment wywiadu opublikowanego w nrze 118 Zw
Zapisane
Taw
uczestnik
***
Wiadomości: 201


A dość już tych podziemnych ciuciubabek!

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 07, 2009, 12:32:33 pm »

To abp Lefebvre podpisal wiekszosc, czy wszystkie dokumenty?
Większość zaaprobował, a wszystkie podpisał.

Cytuj
Jan Venari: A jak skomentuje Ekscelencja to, że abp Lefebvre podpisał wszystkie dokumenty II Soboru Watykańskiego -- czy oznacza to, jak uważają niektórzy, że nie widział żadnego problemu w zaakceptowaniu całego soboru?
Bp Bernard Tissier de Mallerais: W biografii abp. Lefebvre'a mojego autorstwa wykazałem -- w rozdziałach poświęconych soborowi -- że Arcybiskup uważał wówczas, iż nie mógłby zakwestionować decyzji soboru powszechnego, nie odłączając się automatycznie od Kościoła. Przeważająca większość biskupów podpisała dokumenty Vaticanum II. Bp de Castro Mayer podpisał wszystkie dokumenty soborowe. Była to decyzja kolegialna, a podczas podejmowania decyzji kolegialnej, nawet jeśli ktoś nie zgadza się z tą decyzją, to i tak ją podpisuje. Na przykład podczas wydawania dekretu o stwierdzeniu nieważności małżeństwa w podejmowaniu decyzji uczestniczy trzech lub pięciu sędziów. Jeśli nawet jeden sędzia się nie zgadza, podpisuje jednak dekret, ponieważ decyzja jest podejmowana większością głosów. Podobnie jest w przypadku soboru powszechnego. Nie oznacza to, że abp Lefebvre akceptował wszystkie decyzje soboru. Na przykład głosował do samego końca przeciwko dokumentowi o wolności religijnej i publicznie zwalczał tę ideę aż do swojej śmierci w 1991 roku.
Fragment wywiadu opublikowanego w nrze 118 Zw
A kto to byl ten bp Mayer, ze zostal wymieniony? Ciekawe, ilu nie podpisalo, czego nie podpisalo i dlaczego? Sa jakies dane na ten temat?
Zapisane
"Jeżeli trwacie przy mojej nauce, jesteście naprawdę moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."
"Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #23 dnia: Marca 07, 2009, 12:48:40 pm »

Zamiast "prorokować" lepiej mieć nadzieję, że u nas będzie lepiej i pomodlić się za naszych biskupów.
Modlić się - jak najbardziej. Mieć nadzieję - tu byłbym ostrożniejszy. Nie widzę zbyt mocnych podstaw dla tej nadziei.
Zawsze można "wierzyć wbrew nadziei"...

A kto to byl ten bp Mayer, ze zostal wymieniony?
Ordynariusz diecezji Campos. Współkonsekrator z 30 VI 1988.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 07, 2009, 15:35:26 pm »

A kto to byl ten bp Mayer, ze zostal wymieniony? Ciekawe, ilu nie podpisalo, czego nie podpisalo i dlaczego? Sa jakies dane na ten temat?
http://www.piusx.org.pl/fsspx/bp-Antoni-de-Castro-Mayer
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/219
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 07, 2009, 17:26:15 pm »

Cytuj
Szwajcarscy biskupi, zaniepokojeni rosnącą polaryzacją stanowisk w Kościele, zaprosili wiernych do Einsiedeln na wspólną modlitwę o jedność. Narodowa pielgrzymka do głównego szwajcarskiego sanktuarium maryjnego odbędzie się w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego (1 czerwca).

Podziały ujawniły się ostatnio po watykańskich decyzjach o zdjęciu ekskomunik z biskupów należących do mającego główną siedzibę w Szwajcarii Bractwa św. Piusa X. Szwajcarski episkopat poświęcił temu trzydniowe (2-4 marca) posiedzenie w Chur, na którym był też nuncjusz apostolski w tym kraju, abp Francesco Canalini. Biskupi wyrazili żal, że decyzja o papieskim geście pojednania wobec tradycjonalistów była „za mało starannie przygotowana” i zabrakło właściwej informacji z Watykanu. Wyniki obrad zaprezentował 5 marca na konferencji prasowej w Bernie przewodniczący episkopatu, bp Kurt Koch.

Biskupi Szwajcarii podkreślają, że zgodnie z nauczaniem ostatnich pięciu Papieży Sobór Watykański II nie oznaczał w życiu Kościoła zerwania z Tradycją, ale odnowę z zachowaniem ciągłości. Bp Koch zwrócił uwagę, że niestety zarówno tradycjonaliści, jak i progresiści uważają Sobór za „zerwanie”. Przypomniał, że Stolica Apostolska wyraźnie postawiła czterem biskupom tradycjonalistom jako „konieczny warunek” pełnego powrotu do kościelnej jedności uznanie nauczania Soboru i ostatnich Papieży. „Niestety nie wszyscy, którzy powołują się dziś na Vaticanum II i wolność religijną, wyrażają ją tak, jak to rozumiał Sobór” – powiedział ordynariusz Bazylei. Zapraszając do Einsiedeln na modlitwę o jedność, stwierdził, że podziały w Kościele budzą „ból i troskę” biskupów. Szczególnie martwi fakt, że przeciwstawia się Benedykta XVI i Sobór, podczas gdy Ojciec Święty całe swe nauczanie opiera na soborowych podstawach – dodał przewodniczący szwajcarskiego episkopatu.

http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1236368144
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 07, 2009, 19:42:52 pm »

Cytuj
Biskupi wyrazili żal, że decyzja o papieskim geście pojednania wobec tradycjonalistów była „za mało starannie przygotowana” i zabrakło właściwej informacji z Watykanu.
Mam wrażenie, że wszędzie widać zrzucanie na Benedykta XVI i Kurię Rzymską winę za to, że Szwedzka telewizja (czy ktoś inny poprzez nią) zrobiła taką intrygę: nakręcić wywiad z wypowiedzią, która narobi hałasu i puścić w dniu cofnięcia ekskomuniki. Tak przynajmniej rozumiem te zewsząd idące zarzuty.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 07, 2009, 21:53:01 pm »

Mam wrażenie, że wszędzie widać zrzucanie na Benedykta XVI i Kurię Rzymską winę za to, że Szwedzka telewizja (czy ktoś inny poprzez nią) zrobiła taką intrygę: nakręcić wywiad z wypowiedzią, która narobi hałasu i puścić w dniu cofnięcia ekskomuniki. Tak przynajmniej rozumiem te zewsząd idące zarzuty.

Zrzucenie winy to jedno. Ważniejsze jest to, że papież nie pytał biskupów o ich opinię w kwestii zdjęcia ekskomuniki. Niczego się nie spodziewali i nie mogli odpowiednio wcześniej storpedować tego pomysłu, przy którym krytyka ks. Wagnera nie byłaby niczym nadzwyczajnym.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2009, 23:23:47 pm wysłana przez Alagor » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 07, 2009, 22:06:31 pm »

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że takie oświadczenie w ogóle powstało. Rozmowa biskupów z Papieżem za pośrednictwem prasy... Co to za gra?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Oświadczenie biskupów niemieckich dotyczące bieżącej sytuacji w Kościele « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!