Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:51:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lasandryści popadli w schizmę
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Lasandryści popadli w schizmę  (Przeczytany 14767 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #15 dnia: Marca 02, 2009, 18:52:10 pm »

Drodzy Panowie,
naprawdę szkoda miejsca na wątki prezentujące poglądy niedouczonych głupków i czujących zagrożenie (?) manipulatorów. To już naprawdę męczące. Jeśli zdanie Papieża nie jest wiążące ("schizma") dla tych ludzi, to jak ich nazwać, jeśli nie schizmatycy właśnie.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 02, 2009, 18:57:06 pm »

Amen
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #17 dnia: Marca 02, 2009, 19:19:25 pm »

Drodzy Panowie,
naprawdę szkoda miejsca na wątki prezentujące poglądy niedouczonych głupków i czujących zagrożenie (?) manipulatorów. To już naprawdę męczące. Jeśli zdanie Papieża nie jest wiążące ("schizma") dla tych ludzi, to jak ich nazwać, jeśli nie schizmatycy właśnie.

jest niestety duża liczba ludzi którzy , czytając te wypociny weźmie je za prawdę bo napisał to ks.
Dlatego warto pisać, nawet morze do samego Watykanu z zapytaniem w tej sprawie, chodzi odp jest nam znana.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #18 dnia: Marca 02, 2009, 19:26:30 pm »

Z całą pewnością większość ludzi przyjmie te wypociny ufnie za prawdę. Oczywiście tych, których cokolwiek to obchodzi.
Nie oszukujmy się. Większość wiernych w ogóle po raz pierwszy zetknęła się z Tradycją, Mszą Trydencką i FSSPX po dekrecie o zdjęciu ekskomuniki. I od razu dowiedziała się z mediów steku bzdur. A tu jeszcze dodatkowo kapłan wydaje takie oświadczenie... Ci, którzy nie zapomną o sprawie po paru tygodniach, pamiętać będą tylko o "negacjonizmie", "schizmie" i ekskomunice.
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 02, 2009, 19:35:58 pm »

Szkoda, że takie głupoty się ukazują. Tyle tylko, że po lini KEP'u, więc nie ma się co dziwić, że ks. Kanclerz straszy piekłem, skoro nawet Tygodnik Powszechny przypomniał sobie o istnieniu piekła..
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 02, 2009, 19:44:02 pm »

Skoro jest notariuszem kurii to pewnie jest kanonistą.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 02, 2009, 19:48:05 pm »


Cytuj
Czasami po tylu latach tłumaczenia cierpliwość by się skończyła i księdza notariusza by znieśli z ringu.
Wydaje mi się, że zmiany personalne w Kurii Warszawsko-Praskiej to kwestia czasu tak jak miało to miejsce w zeszłym roku na drugim brzegu. Nie wiem jednak czy tego księdza też by zniesiono, nie znam go. Jednak w zupełnie innym kontekście słyszałem już na część księży-pracowników kurii narzekania.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 02, 2009, 19:48:45 pm »

Z czego ma doktorat ten xiądz?


Doktorat to małe piwo.
W którąś niedzielę przez przypadek włączyłem w niedzielę telewizor. Chyba "Między niebem a ziemią" się ten propgram nazywa. A tam ks. prof. dr hab. dowodził, że nie tylko biskupi FSSPX byli ekskomunikowani, ale również wszyscy księża i wierni uczęszczający do kaplic i kościołów Bractwa. A papieski dekret dotyczył tylko biskupów...

Tak więc niech Pan, Panie Radku, uważa. Dokopywanie "biskupowi - negacjoniście" nic Panu nie da. W opinii ks. prof. dra hab, specjalisty od prawa kanonicznego KUL, i tak jest Pan ekskomunikowany!  ;D
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #23 dnia: Marca 02, 2009, 19:49:48 pm »

Skoro jest notariuszem kurii to pewnie jest kanonistą.

Chyba za uszy przeciągniętym przez studia, skoro takie bzdety publikuje.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 02, 2009, 19:56:39 pm »

Jak już było w tym wątku, ksiądz prof. kanonistyki twierdził że wierni uczęszczający na Msze do kaplic Bractwa są ekskomunikowani. Wydaje mi się że to nie tyle brak wiedzy, co, nie wiem, polityka? Polecenie "z góry"?
Zapisane
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 02, 2009, 20:51:11 pm »

Skoro jest notariuszem kurii to pewnie jest kanonistą.
Hehehehe!!!
Notariusz kurii - kanonista? to dobre, bo jak widać na prawie kanonicznym zna się jak nikt! - czyli wie tyle ile mu bpi powiedzieli! A tak jeszcze do wykształcenia specjalistycznego notariuszy kurialnych, to w Opolu, ten jest liturgistą, który ostatnio stwierdził, że w Polsce jest demokracja i kazdy może wierzyc, w to co chce! - a to w odniesieniu do sprawy heretyckiej grupy Odnowy w Duchu Świętym z Krapkowic, która mimo swoich sekciarskich zapedów i posiadania licznych ofiar swojej działalnosci, nadal ma błogosławieństwo Kurii, która zabrania nazywac ich inaczej, niż katolikami z Ducha Świętego! o co tu chodzi to sam już nie wiem! Niestety jakos o faktycznych schizmach (bardziej lub mniej formalnych) w polskim Kościele jakoś nie piszą!
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #26 dnia: Marca 02, 2009, 20:55:31 pm »

Przypomina mi się kawął:
spytano "ile jest 2*2"
matematyk "4"
fizyk: "około 4"
prawnik: podchodzi do pytającego i szeptem pyta: "A ile pan chce żeby było?"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 02, 2009, 20:59:07 pm »

@ ks. Sacerdos
Mi się wydaje, że czasami może też być odwrotnie: że niektórzy księża "motają" biskupowi rzeczywistość.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 02, 2009, 21:06:44 pm »

a mnie przychodzi do głowy sprawa szkoły w Józefowie. Zwróćcie uwagę na słowa, ze rodzice nie powinny posyłać swoich dzieci do niekatolickich szkół. Słowa te w istocie sa tu ni z gruszki ni z pietruszki.

No właśnie. Mój syn chodzi do NIEKATOLICKIEJ szkoły:
Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 w Piekarach Śląskich.
I choć uczęszcza na lekcje religii, to jednak reszta nauczycieli indoktrynuje go socjalistycznie (prawa dziecka, UE itp),
czyli antykatolicko.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 02, 2009, 21:11:35 pm »

Bądźmy uczciwi. Ksiądz notariusz napisał, że "Rodzice katoliccy nie powinni (...) posyłać swoich dzieci do szkół wyznaniowych niekatolickich (...)". Z tą częścią zdania nie sposób się nie zgodzić.
Tyle, że napisał to w wiadomym kontekście, a zdanie zakończył: "(...) w tym przypadku prowadzonych przez schizmatyków".  >:(
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lasandryści popadli w schizmę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!