Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:31:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Intencje w sprawach naszych osobistych, życiowych, codziennych....
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 153 Drukuj
Autor Wątek: Intencje w sprawach naszych osobistych, życiowych, codziennych....  (Przeczytany 302199 razy)
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #2040 dnia: Listopada 04, 2013, 19:48:32 pm »

Od jakiegoś czasu podczytuję blog ojca Kramera SJ. Ostatnio zauwazyłem pewne ślady zmagań duchowych słynnego jezuity. Niedawno tradycjonalistyczne portale opublikowały szereg informacji o zapaści powołaniowej w ostatnich 50 latach - Jezuita zareagował na to takim o to wpisem:
Cytuj
To nie Sobór Watykański II sprawił, że dziś jest mniej powołań. To egoizm ludzi Kościoła – nas chrześcijan – to sprawia. Dla jednych to będzie drugi człowiek, dla kogoś kariera, dla kogoś taka, czy inna wizja Kościoła. Łatwo nam przychodzi robić rachunek sumienia (nie swojego) i znaleźć winnego. Prawda jest taka, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za to, że ludzie się boją zaryzykować.
http://kramer.sj.deon.pl/perspektywa/
Z kolei w dzisiejszym wpisie pojawia się taki oto pasus:
Cytuj
On [Jezus] mnie nie kocha ze względu na moją pozycję społeczną, godność czy zasługi. Nie kocha mnie dlatego, że w odpowiedni sposób się ubieram, czy modlę. Znajomość wszystkich przepisów prawa cywilnego i kościelnego, wszystkich rubryk z mszału i przepisów jakiegokolwiek Soboru nie sprawia, że Bóg kocha mnie bardziej niż innych. Nie sprawia też, że jestem bardziej sprawiedliwszy w Jego oczach niż ci, którzy wydają się mi (albo jestem o tym przekonany) gorsi.
http://kramer.sj.deon.pl/on-jest-inny/
Takich fragmentów ukazujących, że Ojciec próbuje w jakiś sposób połączyć dwie wizje Kościoła, dostosować mit o posoborowej wiośnie do bezlitosnych danych statystycznych, czy zrozumieć tradycjonalistów z ich niewątpliwą miłością do Boga przy jednoczesnym rubrykowym rygoryzmie jest znacznie więcej. Ojciec Kramer niewątpliwie myśli o poglądach tradycjonalistycznych i o samym Soborze tworząc sporo ze swoich wpisów. Niejednokrotnie wpada przy tym w ślepą uliczkę, jednak ferment intelektualny i próba zrozumienia stanowiska tradycjonalistów może przynieść pewne owoce. Dlatego proszę o modlitwę za wielebnego Ojca Grzegorza.
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #2041 dnia: Listopada 05, 2013, 09:56:35 am »

+
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2042 dnia: Listopada 05, 2013, 11:43:51 am »

Wiadomy x.Kamer jeszcze jako kleryk brał straszne baty na Forum Fidelitas, to jest fragment jego charakterystyki z tamtych czasów (rok 2005):
Cytuj
Miał stronę internetową, z której wynikało, że skończył 28 lat i jest bratem po ślubach ale poziom tekstów odpowiadał bardziej pamiętnikowi gimnazjalistki1. W pewnym momencie ją skasował. Raz wymazał swoje konto, potem wpisywał się pod zmienioną nazwą, zlokalizowano go, potem zapisał się na nowo ... Próbowaliśmy go trochę wychowywać, na początku nawet dość delikatnie  ;) , skutek zerowy.

1 Były tam i reportaże z imprez.

P.S. + - oby coś z niego  wyrosło.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2043 dnia: Listopada 07, 2013, 17:09:38 pm »

Wspominał o tym w wykładzie o ekumenizmie: http://sdrv.ms/17f576i
Dziś albo jutro x. Karol rozpoczyna rekolekcje dla pastorów w Estonii. Proszę, módlmy się o powodzenie tych rekolekcji
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Bogu-Miła
uczestnik
***
Wiadomości: 104

Salve Regina!

« Odpowiedz #2044 dnia: Listopada 07, 2013, 20:46:42 pm »

+++
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2045 dnia: Listopada 08, 2013, 02:13:12 am »

+++
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #2046 dnia: Grudnia 09, 2013, 19:09:51 pm »

Moja Znajoma dowiedziała się dziś, że ma nowotwór rozsiany i zostało jej niewiele czasu...
Proszę o modlitwę o Cud..
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #2047 dnia: Grudnia 10, 2013, 08:06:45 am »

+
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #2048 dnia: Grudnia 10, 2013, 08:12:23 am »

+
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2049 dnia: Grudnia 10, 2013, 09:04:18 am »

+
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
samotnik
rezydent
****
Wiadomości: 266

« Odpowiedz #2050 dnia: Grudnia 10, 2013, 19:26:00 pm »

+
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2051 dnia: Grudnia 12, 2013, 20:47:20 pm »

+
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #2052 dnia: Grudnia 12, 2013, 20:59:22 pm »

+++
Zapisane
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #2053 dnia: Grudnia 13, 2013, 20:16:35 pm »

Bracia i siostry!

Serdecznie prosze Was o modlitwe w intencji o. Stefano Manelli, zalozyciela Franciszkanow Niepokalanej, ktory obecnie znajduje sie w szpitalu w stanie ciezkim. Byc moze sa to ostatnie chwile na ziemi tego swiatobliwego czlowieka. Polecajmy go opiece Niepokalanej.

Z Bogiem.
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #2054 dnia: Grudnia 13, 2013, 20:23:41 pm »

+
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Strony: 1 ... 135 136 [137] 138 139 ... 153 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Intencje w sprawach naszych osobistych, życiowych, codziennych.... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!