Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:08:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kard. O'Malley: Holocaust to największa zbrodnia w historii ludzkości
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Kard. O'Malley: Holocaust to największa zbrodnia w historii ludzkości  (Przeczytany 1431 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« dnia: Lutego 27, 2009, 08:15:36 am »

Oryginalny tekst doniesienia prasowego

Wyjątki:

Kard. Sean Sean P. O'Malley podczas spotkania z grupa przywódców żydowskich niezadowolonych z odwołania ekskomuniki wobec biskupów FSSPX zapowiedział przeniesienie pomnika Holocaustu do nowej siedziby archidiecezji bostońskiej.

W wywiadzie telefonicznym, którego udzielił po zakończeniu spotkania, hierarcha zdecydowanie potępił nie tylko zaprzeczanie Holocaustowi, ale także władze FSSPX.

"Jestem całkowicie przekonany, że katolicy, którzy grawitują w kierunku tego ruchu, czynią to ze względu na nostalgię i pragnienie uczestnictwa w starej Mszy, ale przywództwo lefebrystów ma szerszy, szalenie toksyczny program działania" - powiedział kardynał.

Jednocześnie poparł decyzję Ojca Św. o zdjęciu ekskomuniki, twierdząc, że "alternatywą jest to, że ta grupa będzie się dalej odsuwać od Kościoła i prawdopodobnie przyjmować coraz radykalniej antysemickie nastawienie".

Komentarz:

To zastanawiające; czy rzeczywiście celem decyzji Benedykta XVI jest wyrugowanie z FSSPX antysemityzmu? Czytałem już takie wypowiedzi spod klawiatury niektórych tradycjonalistów, ale jakoś nie jestem do końca przekonany.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kard. O'Malley: Holocaust to największa zbrodnia w historii ludzkości « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!