Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:40:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297539 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #435 dnia: Kwietnia 14, 2010, 22:28:08 pm »

Ja i tak to mam gdzieś, bo wysiadam na Matecznym, a tego mi raczej nie zablokują :) A jak nie to się ruszy na te barykady... ;)
P.S. Już wykupiono miejsca w hotelach? Szybkość dzisiejszego świata mnie czasem przeraża...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #436 dnia: Kwietnia 15, 2010, 06:40:53 am »

Oj, nie będzie w Wawie, będzie w Krakowie- przy remoncie ul. Basztowej, Długiej, nomen omen Ronda Ofiar Katynia, podejrzewam, że będzie masakryczny paraliż komunikacyjny.


kocham mój rower :)
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #437 dnia: Kwietnia 15, 2010, 10:14:56 am »

Cytuj
Taka mentalność. Kraków wykorzystuje każdą okazję do zarobienia.
A Warszawa to może nie?  :P Tyle, że Kraków ma taką okazję raz na ileś, a Warszawa- co tydzień prawie się coś dzieje, stąd Krakusy ruszyły na kasę, bez może zastanowienia, że chyba nie ten moment... nie te okoliczności... ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #438 dnia: Kwietnia 15, 2010, 16:37:14 pm »

kocham mój rower :)
Ja swój także :) Niestety moja kondycja mi nie pozwala jechać na nim 70km do Królewskiego Miasta Krakowa :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #439 dnia: Kwietnia 15, 2010, 16:56:04 pm »

Ja też wybieram się na Tridentinę już od jakiegoś czasu, niestety służba nie drużba, rodzice na studia dają to im trzeba czasem pomóc i wrócić się (co dwa tygodnie mniej więcej), a kościół z NOMem mam 100 m. od akademika, wystarczy przez park i jak np. w poniedziałek jest kolokwium z fizyki to pokusa jest duża, żeby na Tridentinę nie iść :). W tę niedzielę chyba nie będę, wracam się na ślub kuzynki.

P.S. tak dla rozładowania atmosfery. Wiedzą Państwo, że Szkoci to Kakowianie wygnani za rozrzutność?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #440 dnia: Kwietnia 15, 2010, 17:14:32 pm »

Ja też wybieram się na Tridentinę już od jakiegoś czasu, niestety służba nie drużba, rodzice na studia dają to im trzeba czasem pomóc i wrócić się (co dwa tygodnie mniej więcej), a kościół z NOMem mam 100 m. od akademika, wystarczy przez park i jak np. w poniedziałek jest kolokwium z fizyki to pokusa jest duża, żeby na Tridentinę nie iść :). W tę niedzielę chyba nie będę, wracam się na ślub kuzynki.

P.S. tak dla rozładowania atmosfery. Wiedzą Państwo, że Szkoci to Kakowianie wygnani za rozrzutność?

8:00 katedra na Wawelu. jutro i pojutrze na pewno będzie, a po niedzieli może być różnie (w skrajnie pesymistycznej wizji - nie będzie Wawelu ;))

PS a Poznaniacy to per analogiam wygnani z Krakowa ;)
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #441 dnia: Kwietnia 15, 2010, 19:22:45 pm »

Cytuj
(w skrajnie pesymistycznej wizji - nie będzie Wawelu Mrugnięcie)
Dobre, dobre  ;D Biedni królowie, biedne ołtarze, biedny zabytek... eh... MY WAWELU NIE ODDAMY Z POWODU ŻADNEGO POGRZEBU! NIKT NIE ŚMIE NA WAWEL PODNIEŚĆ RĘKI!

A tak poza tym...
Cytuj
Jak długo na Wawelu
Zygmunta bije dzwon,
Tak długo nasza Wisła
Do Gdańska płynie wciąż
Zwycięży Orzeł Biały
Zwycięży polski lud,
Wiwat niech żyje Kraków
Nasz podwawelski gród!

 Więc ja nie chcę wiedzieć, co będzie, jak nam ktoś zburzy Wawel! NIE DAMY!
;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #442 dnia: Kwietnia 15, 2010, 19:33:07 pm »

F-sweet-16 będą latać i chronić przestrzeń powietrzną nad Krakowem. Zatem należy się obawiać innych ataków.
Były takie fajne koszulki na jakimś konserwatywnym amerykańskim portalu:
"Obama in 08
Osama in 09"
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #443 dnia: Kwietnia 15, 2010, 20:25:13 pm »

MSZE ŚW. W KLASYCZNYM RYCIE RZYMSKIM W NIEDZIELĘ 18 KWIETNIA W KOŚCIELE OO. BONIFRATRÓW NORMALNIE WEDŁUG PORZĄDKU NIEDZIELNEGO O GODZ. 13.15 I 19.30.

ZGODNIE Z ZALECENIEM KURII METROPOLITALNEJ W KRAKOWIE MSZE ŚW. NIEDZIELNE W KOŚCIOŁACH WOKÓŁ CENTRUM KRAKOWA MAJĄ BYĆ DOSTĘPNE DLA LICZNYCH WIERNYCH, KTÓRZY NIE BĘDĄ MIELI SZANSY DOTRZEĆ NA MIEJSCE UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH PARY PREZYDENCKIEJ.

UWAGA! BARDZO PROSIMY O PRZYBYWANIE DO KOŚCIOŁA OO. BONIFRATRÓW JEDYNIE OD STRONY PODGÓRZA (PRZEZ MOST PIŁSUDSKIEGO), DOSTĘP OD CENTRUM (STRADOMSKA, DIETLA) BĘDZIE NIEMOŻLIWY. DOJAZD SAMOCHODEM ORAZ PARKOWANIE RÓWNIEŻ MOGĄ BYC ZNACZNIE UTRUDNIONE.

KS. WOJCIECH GRYGIEL
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #444 dnia: Kwietnia 15, 2010, 20:59:54 pm »

Piątek 8.00 wykład z fizyki (niestety nie do podarowania sobie), a potem to dom.
Wawelu nikt nie wysadzi, mam nadzieję, bez przesady, ja tylko się martwię jak w niedzielę dostanę się do krk zakopianką.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #445 dnia: Kwietnia 15, 2010, 21:08:41 pm »

Cytuj
Jak długo na Wawelu
Zygmunta bije dzwon,
Tak długo nasza Wisła
Do Gdańska płynie wciąż
Zwycięży Orzeł Biały
Zwycięży polski lud,
Wiwat niech żyje Kraków
Nasz podwawelski gród!

a to nie hymn TS Wisła Kraków?    ;)


w Wawie uroczystości będą w sobotę i Hanka Bufetowa już zapowiedziała, że jeśli zostanie zanotowany nagły wzhost cen noclegów, to będą konthole i kahy ;-)
(a w Krakowie będą spokojnie zarabiać)

a jeśli chodzi o skąpstwo i cały ten entourage, to mogę powiedzieć, jako zbierający tacę (nie chodzi mi o wysokość tej tacy, acz, tak jakoś wychodzi, że jedno z drugim współgra, ale o zachowanie ludzi w kościele podczas kolekty).  1. Warszawa - miło, przyjemnie, uśmiechy, bezpośrednio i jednoznacznie   2. Kraków - da radę, choć już nie tak otwarcie    3. Poznań - nieobecny wyraz twarzy, nerwowe, w ostatniej chwili, obmacywanie kieszeni, szukanie portfeli, ściskanie rąk, wrzucanie dopiero, jak się tacę dosłownie pod rękę podłoży, niejednoznaczne dawanie znaków (a często, jeśli już odważysz się poczekać, okazuje się, że była to tylko akcja na pokaz)   :)
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #446 dnia: Kwietnia 15, 2010, 21:28:53 pm »


a to nie hymn TS Wisła Kraków?    ;)


To był pierwszy hymn Cracovii, obecnie używany przez GTS  ;)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #447 dnia: Kwietnia 15, 2010, 21:29:46 pm »

Podobno zdemontowaną tę informację o 10 000 za nocleg ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #448 dnia: Kwietnia 15, 2010, 23:04:41 pm »

 a jak z sobotnią mszą o 8?
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #449 dnia: Kwietnia 16, 2010, 11:05:55 am »


Cytuj
Msze święte w KRR w niedzielę 18.04. w kościele ojców bonifratrów odbędą się zgodnie z porządkiem niedzielnym- godz. 13.15 i 19.30.

Zgodnie z zaleceniem Kurii Metropolitarnej w Krakowie Msze święte niedzielne w kościołach wokół centrum Krakowa mają być dostępne dla licznych wiernych, którzy nie zdołają wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych Pary Prezydenckiej.
Uwaga! Bardzo prosimy o przybywanie do kościoła ojców bonifratrów jedynie od strony Podgórza ( przez Most Piłsudzkiego), dostęp od centrum( Stradomska,Dietla) będzie niemożliwy.  Dojazd samochodem i parkowanie również może być znacznie utrudnione.

To informacja ze strony www.fssp.pl

Ze swej strony dodam jeszcze linka do informacji na temat komunikacji miejskiej w dniu 18.04. Z tej informacji wynika, że od Starowiślnej będzie można dojść do bonifratrów, a Starowiślną będą jeździć tramwaje. http://krakow.pl/komunikaty/?MODE=mpkom&TYPE=show&kom_id=11073
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!