Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:24:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297531 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #375 dnia: Marca 17, 2010, 22:25:17 pm »

Cytat: Grzegorz XVII
Stworzył dwa nowe dogmaty - "o niepokalanym poczęciu św. Józefa" oraz "o cielesnej obecności Matki Boskiej w Eucharystii". Obłożył ekskomuniką rezydujących w Watykanie Jana Pawła I i Jana Pawła II oraz wyklął króla Hiszpanii Jana Karola. Kanonizował między innymi generała Franco, admirała Carrero Blanco, Jose Antonia Prima de Riverę oraz Krzysztofa Kolumba. Według wiary swoich zwolenników miał być ostatnim papieżem i ponieść śmierć męczeńską na krzyżu około 2015 w Jerozolimie. Proroctwo się nie spełniło - zmarł w marcu 2005 w Palmar de Troya.
Genialnie ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #376 dnia: Marca 18, 2010, 09:46:46 am »

A tak z ciekawości - ile osób pojawia się w sumie na tych 2 Mszach w Krakowie (i ew. jeśli ktoś ma informacje ile osób przychodzi do kaplic FSSPX i SV)?

Na mszy na 13.15 u Bonifratrow (FSSP) jest regularnie okolo 300-350 osob. Na wieczorna bardzo roznie (zwykle ilekroc bylem - bylo mniej jak 100, choc slyszalem ze sa takie niedziele ze jest ponad 150 osob). Na Katowej (FSPX) jest regularnie 40 osob (max. 50, ale tu wiele zalezy od pogody - jak rano sypalo ostatnio sniegiem to bylo max. 30-35 osob).

Znacznie Pan zawyżył wszystkie dane. Regularnie na Mszy o 13:15 jest ok. 150-200 osób, na wieczornej na której często bywam nie widziałem więcej niż 40 0sób. U FSSPX dawno nie byłem, ale 20 osób to max.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #377 dnia: Marca 18, 2010, 10:34:02 am »

Regularnie w niedziele bywam rano na Katowej i zawsze licze ludzi: minimum to 30 osob, nigdy nie widzialem mniej osob w niedziele. Srednio jest 40. Wieczorem u Bonifratrow kiedys ze dwa razy przeliczylem wiernych przed msza: wychodzilo ok. 60 osob. Choc slyszalem, ze to byly slabe frekwencyjnie dni - zeby bywa dwa razy wiecej osob, stad moje stwierdzenie ze moze byc nawet ok. 150. 13.15 jest ciezko przeliczalna - ze wzgledu na tlum - liczac osoby w lawkach glownych mamy juz 100 osob. Do tego lawki dostawiane, lawki z tylu, z boku, sporo osob stoi gesto na tylach, troche jest na chorze. Szacowalem to razem na ponad 300 osob, tu przyznaje moglem zawyzyc, ale to jest najtrudniej przeliczyc. Warto by to kiedys zrobic.  Moge dawac regularne info z Katowej.
Ciekawa jest tez relacja uczestniczacych do idacych do Komunii. Na Katowej do Komunii idzie z 80% uczestniczacych. U Bonifratrow troche mniej, wydaje mi sie, ze ok. 60%, choc to oczywiscie zalezy od bliskosci swiat itp.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #378 dnia: Marca 18, 2010, 10:52:32 am »

czyżby palmarianie mieli jakiś wyznawców w Krakowe? Lub w Polsce? ;D ;D Ale tak na na poważnie to chyba nikogo z nas by nie wpuścili do swych kaplic(nawet modlitewnki nie można u nich mieć-rzucili anatemę na używających modlitewników i nakazali ich spalenie, już nie mówię o wymogach dotyczących ubioru, mam dwie ich publikacje po polsku,kanoniwali i gen Franco i Jana XXIII i Pawła VI jako męczenika. W sumie takie pomieszanie z poplątaniem, typowo sekciarskie.
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #379 dnia: Marca 18, 2010, 16:38:41 pm »

Regularnie w niedziele bywam rano na Katowej i zawsze licze ludzi: minimum to 30 osob, nigdy nie widzialem mniej osob w niedziele. Srednio jest 40.

No to frekwencja większa niż jeszcze ze dwa lata temu. Jaki ksiądz się obecnie opiekuje kaplicą?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #380 dnia: Marca 18, 2010, 17:25:04 pm »

No to frekwencja większa niż jeszcze ze dwa lata temu. Jaki ksiądz się obecnie opiekuje kaplicą?
W Chorzowie w ost. niedzielę był ks. Łukasz - więc przypuszczam, że w Krakowie był również.
A w Chorzowie też w okresie ost. 3 lat frekawencja wzrosła - i to pomimo tego, że kilka osób wyemigrowalo (indult i  w ogóle ze Ślaska).

PS. Bokotemat w tę sb. w Zaitzkoften święcenia subdiakonatu przyjmie al. Dawid z Krakowa.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #381 dnia: Marca 18, 2010, 18:53:42 pm »


PS. Bokotemat w tę sb. w Zaitzkoften święcenia subdiakonatu przyjmie al. Dawid z Krakowa.
To juz trzeci polski subdiakon :) Polska jest obecnie potentatem subdiakonow :)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #382 dnia: Marca 18, 2010, 19:19:24 pm »

A Kraków wyrasta na Trydencką potęgę  ;D ;D Ale... powiedzmy sobie szczerze jak na- 800 tys. mieszkańców stałych + pewnie z jakieś 150 tysięcy studentów- w statystykach dają 180, ale część jest przecież z Krakowa, to nam wychodzi ok. milionowe miasto, przy dobrych wiatrach i zaokrągleniach w górę na Tridentinę chodzi 500 osób... bidnie... ale będzie lepiej, będzie...  ;D :P Musimy nad tym pracować.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #383 dnia: Marca 18, 2010, 20:05:57 pm »

A Kraków wyrasta na Trydencką potęgę  ;D ;D

Nie bardzo rozumiem.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #384 dnia: Marca 18, 2010, 20:13:38 pm »

No bo mamy w niedzielę 2 Msze u bonifratrów, jedną u FSSPX, sedeków nie liczę, bo mam złe zdanie na temat tego nurtu ;), codziennie jest Msza na Wawelu, a w tym tygodniu to cały tydzień 2 Msze w dzień powszedni(!), bo u nas jak były rekolekcje, to na Wawelu też była Msza, a podobnoż teraz są rekolekcje u FSSPX ;). Ludzi chyba dużo w sumie chodzi- nie wiem jak jest w innych miastach, a jeszcze ktoś donosi, że jakiś kleryk z Krakowa będzie święcony u FSSPX, no to chyba dość dowodów na krakowską potęgę ;) Oczywiście nieco na wesoło, bo sami wiemy jak jest i ile trzeba jeszcze zrobić, żeby naprawdę Kraków wiedział o Mszy trydenckiej ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #385 dnia: Marca 18, 2010, 21:13:54 pm »

Jaki ksiądz się obecnie opiekuje kaplicą?
x. Marian Kowalski
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #386 dnia: Marca 18, 2010, 21:53:44 pm »

Jaki ksiądz się obecnie opiekuje kaplicą?
x. Marian Kowalski

Dziękuję. Muszę się wybrać do FSSPX, bo nie znam tego księdza  :)
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #387 dnia: Marca 19, 2010, 11:48:13 am »

Czy w Niedzielę Palmową są dwie Msze, normalnie?
Zapisane
Taki sobie o...
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #388 dnia: Marca 19, 2010, 16:00:09 pm »

Szczerze  przyznam, że dane z Krakowa zaskoczyły mnie in plus.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #389 dnia: Marca 21, 2010, 10:15:58 am »

Bonifratrzy swieto Sw. Jozefa godz. 19.30 - na mszy 35 osob, z czego 28 do komunii. Dosc kiepsko, ale to dzien roboczy.
Zapisane
Strony: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!