Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 04:38:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 299971 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #345 dnia: Marca 08, 2010, 17:45:31 pm »

Wystarczy zobaczyć na wikizdjęcie biskupa :D Zaczynam słuchać i już mi się podoba ;)

Co do wiki: Gdzie jest ta Turrisblanda??
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #346 dnia: Marca 08, 2010, 19:37:05 pm »


Co do wiki: Gdzie jest ta Turrisblanda??

W Tunezji.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #347 dnia: Marca 08, 2010, 21:34:25 pm »

W Tunezji.
Do Tunezji to same Turistbandy jeżdzą  ;D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #348 dnia: Marca 08, 2010, 22:35:00 pm »

Ja mam nawet cytat z tej homilii w opisie na gg, bo mnie normalnie rozanielił  ;D Aczkolwiek ze słuchu z pamięci: "Jesteście świadectwem ciągłości, trwałości i żywotności Kościoła"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #349 dnia: Marca 10, 2010, 14:56:26 pm »

"Nasze" plakaty zawisły w parafii św. Jadwigi Królowej na Krowodrzy Górce( ten nowoczesny kościół- new architecture ;) z szafarzami) oraz w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP- Kraków-Azory. Oto dokumentacja: http://picasaweb.google.com/oazowiczka89/Ulotka#5447000245735575090 - parafia na Krowodrzy, http://picasaweb.google.com/oazowiczka89/Ulotka#5447000249258686098 - parafia na Azorach- na samiuśkich drzwiach! Deo gratias! Apeluję do Państwa chodzących na Tridentinę do bonifratrów o udanie się do księdza Wojciecha po plakaty. Jeśli każdy z Państwa uda się z plakatem do swojej parafii, żeby zawiesili go- ja po prostu pytałam księdza lub siostrę zastanych w zakrystii "czy można zawiesić koło kościoła ten plakat lub zostawić do zawieszenia?"- bez żadnego dyskutowania nad wyższością rytów itd. itp., grzecznie i spokojnie, a jeśli odmówią- to podziękować i tyle, to zrobimy wielką robotę! Proszę, niech każdy weźmie jeden plakat i zawiesi przy swojej parafii! Nie ma się czego bać, a trzeba działać! Ad maiorem Dei gloriam!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #350 dnia: Marca 10, 2010, 14:59:56 pm »

Nie łatwiej by było pójść do kurii i poprosić, aby wraz z kolejnym komunikatem wysłała do wszystkich parafii plakat z prośbą o powieszenie? Raz, że plakat trafiłby wszędzie, dwa, że nie była by to taka partyzantka, bo wszystko byłoby zaakceptowane przez "górę".

Nie są to wymysły: w diecezji rzeszowskiej tak właśnie było :)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #351 dnia: Marca 10, 2010, 15:02:39 pm »

Myślimy o takiej formie kolportażu ulotek ;) A plakaty wieszam zawsze za zgodą księdza w parafii, nawiasem mówiąc, tylko raz osobiście, w reszcie parafii powiesili księża sami, bo zostawiłam plakaty im po prostu. ;) Myślę, że lepsza działalność taka niż żadna, kiedy w blisko milionowym mieście, nie wiem, czy 10 tysięcy ludzi wie o Tridentinie...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #352 dnia: Marca 10, 2010, 18:08:48 pm »

Aha, zapomniałam- na kampusie UEk ostał się jeden plakat, ale za to wisi niewzruszony już cały tydzień :) Deo gratias!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #353 dnia: Marca 10, 2010, 18:13:09 pm »

Gratuluję zaangażowania i tego, że Pani coś konkretnie robi.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #354 dnia: Marca 10, 2010, 18:24:28 pm »

Eh... nie wiemy ile dni nam zostało, III świątynię podobno mają budować, to trzeba coś robić, że nie stanąć z pustymi rękoma przed Panem, co nie? ;) ;D  Zachęcam też innych do działania!( Najłatwiej ponarzekać na forum na cały świat- skoro jest źle, a jest, to róbmy coś dobrego. Żeby zło panowało wystarczy bezczynność dobrych, ktoś kiedyś powiedział.) Naprawdę- w Krakowie tylu ludzi nie wie w ogóle, że jest Msza trydencka w tym mieście...
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2010, 18:29:07 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #355 dnia: Marca 10, 2010, 23:00:37 pm »

Naprawdę- w Krakowie tylu ludzi nie wie w ogóle, że jest Msza trydencka w tym mieście...
A ile tysięcy więcej nie wie w ogóle co to jest...
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #356 dnia: Marca 11, 2010, 15:16:51 pm »

Otoz to. Kiedys mialem przyjemnosc na jakims weslu kuzyna mojej zony, ktory zenil sie z Panna z podkieleckiej wsi siedziec obok miejscowego ksiedza dobrodzieja. I mozecie mi Panstwo wierzyc lub nie ale on na prawde nie mial bladego pojecia co to jest msza trydencka - chyba pierwszy raz slyszal te nazwe...
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #357 dnia: Marca 11, 2010, 20:05:35 pm »

Po ulotkach się może dowiedzą, bo ma być w nich małe, telegraficzne streszczenie historii Tridentiny, które już pisałam tutaj ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #358 dnia: Marca 11, 2010, 20:23:21 pm »

Już tu o tym pisałem - w wątku o kolędzie - czy też w wątku Humor - nie pamiętam. Na koledzie mówię wikaremu: w niedziele jezdzę do Bytomia na Tridentinę - a on - a co to jest?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #359 dnia: Marca 12, 2010, 16:51:21 pm »

Cytuj
Podkreślić trzeba, że ksiądz biskup wygłosił ją po prostu - bez żadnej kartki czy notatek. Rzecz to tak w dzisiejszych czasach rzadka, że warta odnotowania.

noooo, jeśli bp Szkodoń i bez kartki i do rzeczy to naprawdę sensacja  ;)

edit: wysłuchałem i czy tak całkiem do rzeczy to nie wiem, raczej kazanie typowo biskupie.. ale bez kartki   
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!