Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:18:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297886 razy)
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #315 dnia: Lutego 15, 2010, 08:23:25 am »

E, ale przecież było o Kanonie  :P ;D No i chorale. Może bp to się skapnął ;) a Panie pewnie nie, ale to może dobrze, może z ciekawości któraś pójdzie "do tych bonifratrów, co to tam mają takiego"  ;D ;D

W studiu była na pewno konsternacja. Myślę, że Radio Maryja powoli dojrzewa do KRR. Choć z drugiej strony Radio nie zrobi nic wbrew biskupom-patronom, a oni są w sprawie KRR bardzo powściągliwi... na razie.
Gratuluję Pani inicjatywy :D
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #316 dnia: Lutego 15, 2010, 09:24:32 am »

Cytat: cabbage
E, ale przecież było o Kanonie
A co to jest Kanon? :o Jakby Pani napisała przez c, to by pewnie oznaczało działo po angielsku, ale tak to zupełnie nie wiem o czym pani pisze...
Nie działo:) wcale nie tylko, canon to zbiór praw też i canon jako kanonik.
Zapisane
Józef T.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #317 dnia: Lutego 22, 2010, 18:39:46 pm »

Serdecznie zapraszamy na wykład ks. Jana Jenkinsa (FSSPX), pt. "Czy jest możliwe interpretowanie II Soboru Watykańskiego w świetle Tradycji?". Spotkanie odbędzie się 3 marca (środa) w sali konferencyjnej hostelu Brama, przy ul. Floriańska 55 w Krakowie. Początek o godz. 18:00.
Na miejscu będzie możliwość nabycia publikacji wydawnictwa Te Deum.
Wstęp wolny.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #318 dnia: Lutego 28, 2010, 17:15:43 pm »

Kolejny biskup będzie uczestniczył we Mszy świętej tzw. trydenckiej, w czasie której wygłosi homilię:

Cytuj
W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się wizytacja kanoniczna w parafii Bożego Ciała, do której przynależy nasza wspólnota.

W przyszłą niedzielę 7 marca na Mszy św. o godz. 13.15 gościć będziemy J.E. Ks. Bpa Jana Szkodonia, który wygłosi dla nas homilię. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

http://www.fssp.pl/?file=kop7.php
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #319 dnia: Lutego 28, 2010, 18:39:06 pm »

N bokotematów o ulotce i plakatach, więc wracamy do wątku macierzystego  ;) Ulotkę mam już rozrysowaną, tylko tak jak mówiłam, muszę to przesłać koleżance, która się zajmie grafiką- mam nadzieję, że sobie poradzi. Ponawiam prośbę o streszczenie "dziejów" Mszy trydenckiej w Krakowie oraz o odpowiedź na pytanie, czy hasło 'hit Wszechczasów" może być.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #320 dnia: Lutego 28, 2010, 19:01:56 pm »

N bokotematów o ulotce i plakatach, więc wracamy do wątku macierzystego  ;) Ulotkę mam już rozrysowaną, tylko tak jak mówiłam, muszę to przesłać koleżance, która się zajmie grafiką- mam nadzieję, że sobie poradzi. Ponawiam prośbę o streszczenie "dziejów" Mszy trydenckiej w Krakowie oraz o odpowiedź na pytanie, czy hasło 'hit Wszechczasów" może być.
Lepiej po prostu Katolicka Liturgia Wszechczasow. I pod  spodem cytat z bulii ze slowami "po wsze czasy".
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #321 dnia: Lutego 28, 2010, 19:07:35 pm »

Ja tak sobie pomyślałam, że można zrobić 2 rodzaje ulotek- jeden taki bardziej młodzieżowy, a drugi takie same w zasadzie- ale właśnie dać taki cytat z bulli i zrezygnować z tego "hitu" ;)

Może mi ktoś napisać to streszczenie? Bo ja nie wiem, jak to było po kolei od wydania indultu przez kardynała Macharskiego.

Mogę niezdarny rysunek szkic ulotki tu wstawić, tylko proszę się nie śmiać z moich kiepskich zdolności  :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #322 dnia: Lutego 28, 2010, 19:24:43 pm »

http://picasaweb.google.com/oazowiczka89/Ulotka#5443361571220625378

http://picasaweb.google.com/oazowiczka89/Ulotka#5443361575936762770

To mój odręczny szkic- oczywiście pisałam tam nazwami plików, które mam na komputerze. Brakuje mi właśnie tego streszczenia... Ulotka jak widać ma być składana.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #323 dnia: Lutego 28, 2010, 20:17:39 pm »

To mój odręczny szkic- oczywiście pisałam tam nazwami plików, które mam na komputerze. Brakuje mi właśnie tego streszczenia... Ulotka jak widać ma być składana.
Czy Pani chce zamieścić tam całe mp SP? Jak tak, to wyjdzie dość duża ulotka.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #324 dnia: Lutego 28, 2010, 20:22:29 pm »

"Oazowiczka89"  ;D

P. S. Jestem naprawdę sceptyczny wobec hasła "Hit Wszechczasów". Albo ma to być ulotka "poważna", albo taka na "hurra", w stylu nie lepszym niż rekolekcje "będę brał cię...". To moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 20:25:33 pm wysłana przez Nathanael » Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #325 dnia: Lutego 28, 2010, 21:26:20 pm »

Dobra, to rezygnuję z hitu  ;D dam w to miejsce na górze cytacik z tej bulli  ;D

A oazowiczka89, to ze starych dziejów nazwa  ;D ;D

Co do SP- nie- ma to być taki tekst:
Cytuj
Dnia 07.07.2007 Papież Benedykt XVI wydał dokument- motu proprio  „Summorum Pontificum”, w którym zezwolił kapłanom na swobodne sprawowanie Mszy świętej w tzw. rycie trydenckim( według Mszału rzymskiego św. Piusa V).
Napisał:
„Mszał Rzymski ogłoszony przez Pawła VI jest zwyczajnym wyrazem zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego. Jednakże, Mszał Rzymski ogłoszony przez św. Piusa V i wydany po raz kolejny przez bł. Jana XXIII powinien być uznawany za nadzwyczajny wyraz tej samej zasady modlitwy (Lex orandi) i musi być odpowiednio uznany ze względu na czcigodny i starożytny zwyczaj. Te dwa wyrazy zasady modlitwy (Lex orandi) Kościoła nie mogą w żaden sposób prowadzić do podziału w zasadach wiary (Lex credendi). Są to bowiem dwie formy tego samego Rytu Rzymskiego.”
Obecnie Msze święte w rycie trydenckim sprawujemy na mocy tego papieskiego dokumentu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #326 dnia: Lutego 28, 2010, 21:46:59 pm »

Ten cytat dać zamiast hitu?
Cytuj
"Jeśli ktokolwiek  by ośmielił się próbować podnieśc nań rękę, niech mu będzie wiadomo, iż narazi się na gniew Wszechmogącego Boga  oraz Świętych Apostołów Piotra i Pawła. "  (z Bulli Św. papieża Piusa V promulgującej Mszal trydencki)
, czy jakiś inny?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #327 dnia: Lutego 28, 2010, 21:53:53 pm »

Kolejny biskup będzie uczestniczył we Mszy świętej tzw. trydenckiej, w czasie której wygłosi homilię:
Wg. ulotki wydanej przez Kanoników Rgularnych Laterańskich (CRL) -  w programie wizytacji Kanonicznej znajdzie się :
13.15 Msza św. dla obrządku wiernych modlących się w języku łacińskim (kościół OO Bonifratrów) ::)
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #328 dnia: Lutego 28, 2010, 21:55:28 pm »

obrządku, co proszę...??  ??? ::)  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Ja różaniec po polsku mówię, e no  :P :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #329 dnia: Marca 01, 2010, 10:34:16 am »

Mam potwierdzenie- znalazłam wykonawcę ulotki. Deo gratias! Proszę o wspomniane streszczenie- choćby kilka zdań. Kiedy była pierwsza Msza odprawiona- że kard. Macharski dał indult, że było u św. Wojciecha i jak potem zawędrowaliśmy do bonifratrów ;) Ja nie znam tej historii, a koleżanka czeka ;)

Będą małe modyfikacje w ulotce- na str. 4 zamieszczę króciutką historię Mszy trydenckiej w ogóle ;) Nie zagłębiając się w XX wiek jakoś szczególnie ;)
Cytuj
Przyjdź i poznaj liturgię, z której bogactwa czerpało wielu świętych i która przez ponad tysiąc lat była inspiracją dla muzyków, architektów i artystów( stąd zyskała miano Mszy Wszechczasów).
Msza trydencka sięga swoją historią początków chrześcijaństwa. Pierwsze zapisane fragmenty najważniejszej modlitwy tej Mszy- Kanonu Rzymskiego pochodzą z IV wieku- wtedy utrwalono na piśmie to, co prawdopodobnie już wcześniej było w użyciu w Kościele rzymskim. Kolejne modyfikacje tekstu nastąpiły w VI wieku. Msza rozwijała się organicznie, pozostając niezmienną w swojej strukturze i najważniejszych tekstach,  aż do Soboru Trydenckiego, na którym została potwierdzona jej wyjątkowość i praktyczna wyłączność dla liturgii Kościoła rzymskiego przez papieża Piusa V. Ostatnie zmiany w Mszale Rzymskim wprowadził Papież Jan XXIII. W latach 60-tych XX wieku wraz z powstaniem Mszału papieża Pawła VI była coraz rzadziej spotykana w kościołach, w wielu miejscach od tamtego czasu w ogóle jej nie odprawiano. 07.07.2007. Papież Benedykt XVI zezwolił na jej swobodne odprawianie, co skutkuje nowym rozkwitem i wzrostem zainteresowania tą liturgią.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2010, 12:04:36 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!