Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 17, 2024, 01:56:01 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 299668 razy)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #240 dnia: Stycznia 21, 2010, 21:48:47 pm »

Miałbym pewne wątpliwości, czy rozsyłanie maili do zakonników z tzw. partyzanta jest szczęśliwe.
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #241 dnia: Stycznia 21, 2010, 22:04:18 pm »

Miałbym pewne wątpliwości, czy rozsyłanie maili do zakonników z tzw. partyzanta jest szczęśliwe.

otóż.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #242 dnia: Stycznia 21, 2010, 22:10:28 pm »

Napisałam jednego maila na razie. Także spokojnie.  ;) Ale z drugiej strony, jak zebrać grupę ludzi? U mnie w parafii to unreal, a w innych- zwyczajnie ludzi nie znam. A chyba chodzi o to, by upowszechniać ten ryt.

Swoją drogą- mam pytanie- czy posiadamy w Krk plakaty z reklamą naszych Mszy u bonifratrów? Swego czasu widziałam takowy na księgarni karmelitów koło mojej uczelni, obecnie znikł. Czy można by je dodrukować i porozklejać w dozwolonych miejscach? Co Państwo o tym myślą? Wielu krakusów nie wie, że jest Msza u bonifratrów.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #243 dnia: Stycznia 21, 2010, 22:17:53 pm »

a zdaje mi się, że kędyś przeczytałam, że Waćpanna działasz w DA Beczka? czy tak? to może niech się beczkowicze zainteresują i ojców kaznodziei zainteresują takoż.
pytanie brzmi: gdzie by te plakaty wieszać?
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #244 dnia: Stycznia 21, 2010, 22:42:06 pm »

Działam.i promuję tam. Ale pogadam z o.Tomkiem Grabowskim.może by tak w rycie dominikańskim odrawił? Plakaty o adoracji z Beczki,z taką wielką białą kropą wieszaliśmy na słupach i tablicach reklamowych.na każdym osiedlu takie są,w centrum też.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #245 dnia: Stycznia 21, 2010, 23:11:49 pm »

Co do plakatów informujących o mszy u bonifratrów, to całkiem niedawno widziałem jeden w instytucie historii UJ.
Myślę, iż trudno będzie znaleźć kapłana który zechce podjąć się regularnych celebracji KRR.
Księża nie znają mszy wszech czasów, a słaba znajomość łaciny skutecznie uniemożliwia samodzielne studiowanie rubryk. Duża część przejawia niechęć do nauki (wiem z własnego doświadczenia). Wydaje mi się, iż niektórych paraliżuje strach przed pomówieniem o lefebryzm. Celebrowanie KRR nieudolnie przyniosłoby efekt odwrotny do zamierzonego.
Na mszy u bonifratrów o 19.30 jest jeszcze sporo wolnego miejsca, które należałoby zapełnić. Jeżeli ktoś ma trochę wolnego czasu to może wypadało by przyjść rano na Wawel.
Marzeniem jest KRR w każdej parafii, ale wiadomo nie od razu Kraków zbudowano. Oczywiście trzeba rozmawiać z duszpasterzami w swoich rodzinnych parafii, ale starać się też zrozumieć ich niechęć wobec KRR.
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #246 dnia: Stycznia 21, 2010, 23:15:41 pm »

8 rano + Wawelu = dobrze zacząć dzień ;)
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #247 dnia: Stycznia 21, 2010, 23:22:05 pm »

O.Tomasz jest historykiem rytu dominikańskiego,więc zapewne umie go sprawować.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #248 dnia: Stycznia 21, 2010, 23:27:46 pm »

Z tego co kojarzę to, aby odprawiać w rycie dominikańskim musiałby mieć pozowlenie prowincjała.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #249 dnia: Stycznia 21, 2010, 23:32:58 pm »

A czy motu proprio nie uwolniło także rytu dominikańskiego?czytałam,że tak.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #250 dnia: Stycznia 22, 2010, 00:37:19 am »

Ciekawe czy O. Tomasz jest do tego pozytywnie nastawiony. Zdarza mi się bywać na mszy u dominikanów, i muszę powiedzieć iż nie jest to zakon w którym można spotkać się z przywiązaniem do tradycji. Jeden z ojców zachwyca się w swoich kazaniach reformami SVII, a czepia się różnych praktyk obecnych w przedsoborowym kościele.
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #251 dnia: Stycznia 22, 2010, 01:05:46 am »

Z tego co kojarzę to, aby odprawiać w rycie dominikańskim musiałby mieć pozowlenie prowincjała.

Nieodzalowany ojciec OPen wspominal cos przed dezercja o jakiejs szykujacej sie niespodziance. Ja se tam z tego wysnulam, ze moze sa jakies projekty co do RD :)

Nb. czy Ojciec nas czyta?
Czy moglby Ojciec przestac sie dasac i wrocic?
Lubilam (chyba wiekszosc z nas lubila) Ojca opowiesci o zakonie. Brakuje ich bardzo.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #252 dnia: Stycznia 22, 2010, 07:08:42 am »

Czy gdyby się udało gdzieś załatwić KRR w Krakowie jeszcze, byliby chętni? Na razie rozsyłam maila do kilku parafii zakonnych, czy gdyby było kilka, kilkanaście osób chętnych byłaby możliwa celebracja KRR chociażby raz w miesiącu. Zobaczymy, co odpowiedzą. Czy mogę na Państwa liczyć, gdyby co?
Czy ma Pani  daleko do Bonifratrow? Czemu potrzebuje Pani regularnej Mszy w innym miejscu w Krakowie?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #253 dnia: Stycznia 22, 2010, 09:58:10 am »

Ja nie mam tak daleko,powiedzmy :D,całe 18 przystanków :D.Ale mi to nie przeszkadza,naprawdę.natomiast moi Rodzice nie lubią tak daleko jeździć. A to o.Tomek był na tym forum? :D co do plakatów-chcę się tym zająć po sesji.myślę też nad ulotkami,które by można zostawić w kościołach.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #254 dnia: Stycznia 22, 2010, 10:22:53 am »

im więcej miejsc sprawowania KRR tym lepiej. Powodzenia życzę Pani Cabbage. My tutaj w Warszawie nie mamy większych szans na nowe miejsca celebracji.
Zapisane
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!