Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:55:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297903 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #210 dnia: Grudnia 15, 2009, 18:21:25 pm »

Panie Jarod Pan też ekonomista, albo student UEk-u ? ;D :P Takie profesjonalne słownictwo, nono  ;D :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #211 dnia: Grudnia 15, 2009, 18:35:38 pm »

Panie Jarod przy tak rachitycznych strukturach jakie maja oba instytuty lepiej po prostu podzielic sie zadaniami albo obszarami dzialania niz rywalizowac.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #212 dnia: Grudnia 15, 2009, 18:37:50 pm »

Panie Jarod przy tak rachitycznych strukturach jakie maja oba instytuty lepiej po prostu podzielic sie zadaniami albo obszarami dzialania niz rywalizowac.

Proponuje Pan kartel ? :)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #213 dnia: Grudnia 15, 2009, 18:38:44 pm »

No taki maly tradycjonalistyczny oddzial "czarnej mafii" ;) Tylko zolnierzy na razie malo
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #214 dnia: Grudnia 15, 2009, 19:42:08 pm »

A tak w ogole to mam nadzieje na ostra rywalizacje pomiedzy FSSP i IBP w Polsce :) Konkurencja w koncu wymusza jakosc.
Znaczy się jest szansa, że ksiądz Grygiel powróci do noszenia na co dzień stroju duchownego? Oby, oby! 

@ Jarod
Nathanael ma się pohamować, ale ja nie muszę, więc napiszę, że mam bardzo podobne odczucia do niego. Pewnie rozbawiony p. FB również.
Bardzo cieszy piotrusiowo-krakowska inicjatywa, ale jako człowiek małej wiary napiszę wprost, że po prostu nie wierzę, że powołanie do życia 12 sierpnia b.r. Fundacji CE nie miało swojej głównej przyczyny w inicjatywach podejmowanych przez ISP. Dobrych kilka lat działają w grodzie Kraka i nagle przyszło olśnienie? Lepiej późno niż wcale.

podpisano
Baba z magla
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #215 dnia: Grudnia 15, 2009, 22:55:27 pm »

Pozwolę sobie zauważyć, że dla mnie, jako obserwatora, wygląda to tak, że IBP zaczęło coś robić w Polsce (a samo istnieje i w Polsce jest krócej od FSSP), to FSSP nie chcą być gorszym, skopiowało pomysł Fundacji, skądinąd bardzo trafny.
Panie Nathanel. To tekst jak z magla. Prosze sie pohamowac!

Ale to tak wygląda.

Odkąd zadomowiło się IBP w Polsce, to w FSSP się coś ruszyło (choćby było reprezentowane tylko w osobie x. Grygiela): obóz dla ministrantów i teraz fundacja.

Najgorsze jest spocząć na laurach i myśleć, że dalej i więcej się nie da.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #216 dnia: Grudnia 15, 2009, 23:15:43 pm »

Proszę nie przejmować się tym wpisem. Na pewno nie przekroczył Pan granic dobrego smaku. Natomiast te aferalne (jakieś kartele) porównania są godne pożałowania.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #217 dnia: Grudnia 16, 2009, 15:27:25 pm »

Dyskusja jest ogólnie godna pożałowania i jest typowym przykładem polskiego piekła. Jest zupełnie jasne, że fundacji nie powołano dla przyjemności tylko, jak to już pisano, by móc jakoś formalnie i zgodnie z prawem rozliczać różne wymagające pieniędzy sprawy, jak choćby właśnie wydanie czegoś itp. Ks. Grygiel coś robi, konkretnie robi to, co może (zwłaszcza będąc w FSSP bez X w takich a nie innych uwarunkowaniach krakowskich). FSSP też coś robi. IBP też coś robi. I FSSPX też coś robi. Dlaczego, na Boga, nie możemy się cieszyć z tego, że tyle się dzieje dla Kościoła - bo Tradycja to Kościół - i dla dusz w Polsce mimo wszystkich przeciwności? Dlaczego zamiast tego musi być stały wzajemny "ostrzał", różne kpiny i kpinki?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #218 dnia: Grudnia 16, 2009, 18:33:29 pm »

Popieram Pana andy'ego!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #219 dnia: Grudnia 17, 2009, 11:02:38 am »

A ja obu Panom proponuję poczytać o tym jakie były reakcje na to gdy do Krakowa sprowadzano kapucynów.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #220 dnia: Grudnia 17, 2009, 11:32:50 am »

Proszę nie przejmować się tym wpisem. Na pewno nie przekroczył Pan granic dobrego smaku. Natomiast te aferalne (jakieś kartele) porównania są godne pożałowania.

A ja obu Panom proponuję poczytać o tym jakie były reakcje na to gdy do Krakowa sprowadzano kapucynów.

Kartel to zupełnie normalne słowo stosowane w żargonie ekonomicznym. Oznacza zmowę stron uczestniczących na rynku. Równie dobrze jak na nie, można obrazić się na słowo "kapucyn", które w innym żargonie też ma swoją specyficzną konotację.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #221 dnia: Grudnia 17, 2009, 11:39:27 am »

 ;D ;D ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #222 dnia: Grudnia 25, 2009, 20:42:51 pm »

Mocne i dobre życzenia księdza Wojciecha: "oraz pełnienia Bożej Woli na każdy dzień Nowego Roku Pańskiego 2010" Piękne to jest i pierwszy raz się z takim prostym i mocnym sformułowaniem spotykam w życzeniach. A przecież to jest najważniejsze- pełnić Bożą Wolę, a nie spełniać swoje marzenia ;) , chyba, że one są zgodne z Bożą wolą ;) Piękne życzenia :)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #223 dnia: Grudnia 26, 2009, 11:55:09 am »

Gorzej że kilka linijek wcześniej x. Grygiel życzy niesutannej opieki Najśw. Rodziny  ;D ;D ;D
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #224 dnia: Grudnia 26, 2009, 17:22:18 pm »

Ale to brzmi, o lol  ;D ;D ;D Nie zauważyłam wcześniej. Ale literówki każdemu się zdarzyć mogą ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!