Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:37:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297649 razy)
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 22, 2009, 22:58:30 pm »

Nb. x. Urban dzisiaj bardzo tak starannie i powoli odprawiał, do teraz jestem pod wrażeniem.
Zapisane
prz
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 23, 2009, 08:03:56 am »

A z drugiej strony, krótko ;). I ładne, zwięzłe, a treściwe kazanie.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 23, 2009, 12:17:57 pm »

Wydaje mi się, że krótkość to właśnie dzięki zwięzłemu kazaniu. :)
Zapisane
prz
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 23, 2009, 14:44:38 pm »

I punktualnemu rozpoczęciu, i nieśpiewaniu lekcji ani Ewangelii. Jeśli się nie mylę ;). Ponoć u mnie w parafii o 19 Msza wg NOM była znacznie dłuższa (rozwlekłość kazań ks. proboszcza robi swoje ;))
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 23, 2009, 17:49:29 pm »

X. Urban to jeden z najlepszych kaznodziejów, jakich miałem przyjemność słuchać. Jego kazania zawsze są treściwe i pozostają długo w pamięci.
Zapisane
Tomasz z Krakowa
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 23, 2009, 19:18:25 pm »

Tak kazania ma jasne, proste i konkretne trafiające do wszystkich. Jest zarazem świetnym historykiem i spowiednikiem. Ma doskonałe podejście do ludzi i ogromne doświadczenie pastoralne. NOM też oprawia bardzo pobożnie. Ktoś kiedyś określił x. Jacka "chodzącą dobrocią". A Ewangelia była śpiewana  :)
Zapisane
prz
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 24, 2009, 17:04:48 pm »

Przepraszam, niedopatrzenie, tudzież przyzwyczajenie do poprzednich Mszy x. Jacka. Ale zaciekawił mnie Pan np. spowiedzią u Niego/NOMem - w jakim kościele x. Jacek normalnie pracuje? (myślę, że to pytanie nie narusza zanadto Jego prywatności)
Zapisane
Tomasz z Krakowa
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 24, 2009, 19:14:29 pm »

W bazylice archikatedralnej na Wawelu. Spowiadac można się u niego właśnie tam tylko trzeba x. złapac. Rano między 6.50 a 7.25 i w niedzielę ok. godz. 9.00 (odprawia tam zazwyczaj mszę łacińską o 9.oo).  X. Jacek jest prof. PAT (historia kościoła) i dyrektorem archiwum Krakowskiej Kapituły Metropolitalnej.  :)
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 24, 2009, 21:10:52 pm »

Spowiadac można się u niego właśnie tam tylko trzeba x. złapac. Rano między 6.50 a 7.25 i w niedzielę ok. godz. 9.00 (odprawia tam zazwyczaj mszę łacińską o 9.oo). 

A gdzieś bywa w konfesjonale w godzinach dostępnych zwykłym śmiertelnikom (po 11-ej)? :)
Zapisane
Tomasz z Krakowa
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 25, 2009, 00:45:34 am »

Nic mi na ten temat nie wiadomo ale raczej nie. Proszę kiedyś zapytac samego X. profesora. Wyspowiada bez problemu. Słyszałem że jest dobrym "ojcem duchownym". Zawsze można o to poprosic aby był stałym spowiednikiem. Ma wspaniałe podejście. Polecam jako spowiednika dla dzieci.
Zapisane
Tomasz z Krakowa
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Marca 04, 2009, 23:48:08 pm »

Serdecznie zapraszamy na spotkania męskiej scholi gregoriańskiej. Na naszych
spotkaniach, po omówieniu aktualnych tematów z życia Kościoła i świata
polityki, podejmujemy także próby śpiewu. Nie jest wymagane żadne
wykształcenie muzyczne. Spotykamy się we czwartki o godzinie 20-tej na
plebanii Księży Petrystów przy ul. Kraszewskiego. Proszę o uprzedni kontakt
mailowy ( skowrontomasz@wp.pl )


Członkowie Chóru
wraz z Mistrzem Ceremonii
Zapisane
Tomasz z Krakowa
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Marca 04, 2009, 23:55:58 pm »

1. W tym tygodniu przypadają suche dni wielkopostne: środa, piątek i sobota.

2. W piątek 6 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszym duszpasterstwie. Będzie je głosił ks. dr Grzegorz Klaja, liturgista. Nauki podczas mszy św. w piątek 6 marca i sobote 7 marca o godz. 19.30 w kościele OO. Bonifratrów a w niedzielę zakończenie podczas mszy św. o godz. 13.15.

3. Msze św. na Wawelu od poniedziałku do czwartku o godz. 8.oo rano. W piątek i sobotę podczas rekolekcji mszy porannych na Wawelu nie będzie.

4. Zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi przed mszą św. do godz. 13.05.

5. Po niedzielnej Mszy św. (o 13.15) w kościele OO. Bonifratrów odprawiane są Gorzkie Żale (bez kazania) o godz. 15.00, a po nich adoracja relikwii Krzyża św. Zapraszamy do uczestnictwa
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 06, 2009, 00:50:07 am »

Coś mi się kiedyś obiło o uszy że mają być lekcje łaciny - wiadomo co z nimi?
Zapisane
Tomasz z Krakowa
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Marca 07, 2009, 00:30:50 am »

Tak mają byc. Więcej  na ten temat będzie w niedzielę na Mszy.
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 08, 2009, 20:06:18 pm »

Kurs łaciny rozpocznie się we wtorek 10 marca o godz. 19.oo w sali Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Wiślnej 12/7 (następna brama za księgarnią św. Stanisława w kierunku Rynku).
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Strony: 1 [2] 3 4 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!