Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:53:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297818 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #180 dnia: Października 01, 2009, 09:43:47 am »

O 14.30 mniej wiecej :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #181 dnia: Października 01, 2009, 13:02:56 pm »

Dziękuję bardzo za informacje :)
Zapisane
Taki sobie o...
slavko
Gość
« Odpowiedz #182 dnia: Października 02, 2009, 05:39:04 am »

A czasem nawet 14.15.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #183 dnia: Października 05, 2009, 14:46:42 pm »

Wreszcie udało mi się być (po raz trzeci) na Mszy Świętej w Krakowie. Pytałem ile trwa, bo sądziłem, ze będę musiał się urwać na zajęcia, ale spokojnie zdążyłem i tylko dwa razy sojrzałem na zegarek. :P Co mi się podobało? 1) kształci się, a raczej już wykształcił młodszy ministrant :) 2) mnóstwo ludzi młodych :)  Co mnie zdziwiło? 1) czytana Lekcja, a ponoć na śpiewanych się śpiewa, 2) to że na NOM (byłem na 11.30 bo myślałem że będę musiał "uciec" z końcówki Mszy Trydenckiej) była homilia, a na KRR list.

A jak nazywa się kapłan, który odprawiał? Czy to ks. dr Jacek Urban?
Zapisane
Taki sobie o...
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #184 dnia: Października 05, 2009, 14:51:39 pm »

Wreszcie udało mi się być (po raz trzeci) na Mszy Świętej w Krakowie. Pytałem ile trwa, bo sądziłem, ze będę musiał się urwać na zajęcia, ale spokojnie zdążyłem i tylko dwa razy sojrzałem na zegarek. :P Co mi się podobało? 1) kształci się, a raczej już wykształcił młodszy ministrant :) 2) mnóstwo ludzi młodych :)  Co mnie zdziwiło? 1) czytana Lekcja, a ponoć na śpiewanych się śpiewa, 2) to że na NOM (byłem na 11.30 bo myślałem że będę musiał "uciec" z końcówki Mszy Trydenckiej) była homilia, a na KRR list.

A jak nazywa się kapłan, który odprawiał? Czy to ks. dr Jacek Urban?

Tak, to ks. Jacek Urban odprawiał w ostatnią niedzielę. Kiedy odprawia ks. Grygiel lekcja jest zawsze śpiewana, ponadto przed kazaniem nie ma "fragmentu z NOM" tylko jest przed czytaniem po polsku "Na xxx niedzielę etc. czyta nam Kościół, matka nasza wyjątek z...". Ks. Urban często głosi kazania, to samo ks. Grygiel - listy pasterskie są czasem czytane, szczerze pisząc nie wiem od czego to zależy.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #185 dnia: Października 05, 2009, 15:11:50 pm »

Może ks. Urban nie jest na tyle muzykalny, aby zaśpiewać lekcję :)

Będę teraz częsciej, przynajmniej raz w miesiącu. A może czasami uda mi się na Wawel dotrzeć, stąd pytanie, gdzie szukać na Wawelu Mszy Trydenckiej? No bo nie przy głównym Ołtarzu jest odprawiana z tego co wiem. I jeszcze jedno: gdzie w Krakowie jest cerkiew Grekokatolików? Kiedyś może udam się "żeby widzieć" jak Msza u nich wygląda na żywo.
Zapisane
Taki sobie o...
Inigo
adept
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #186 dnia: Października 05, 2009, 18:49:06 pm »

 Cerkiew grekokatolicka jest na ulicy Wiślnej 11. Patrząc od kościoła Mariackiego lewy górny róg Rynku. Trzeba uważnie iść i się przyglądać budynkom, gdyż świątynia nie jest osobną bryłą tylko znajduje się wewnątrz kompleksu mieszkalno-handlowo-usługowego.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #187 dnia: Października 05, 2009, 21:17:42 pm »

Dziękuję za informację. A o której nabożeństwa?
Zapisane
Taki sobie o...
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #188 dnia: Października 05, 2009, 21:23:59 pm »

godz.10,00

http://www.krakow.cerkowgr.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=60
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #189 dnia: Października 06, 2009, 17:07:22 pm »

Może ks. Urban nie jest na tyle muzykalny, aby zaśpiewać lekcję :)

Będę teraz częsciej, przynajmniej raz w miesiącu. A może czasami uda mi się na Wawel dotrzeć, stąd pytanie, gdzie szukać na Wawelu Mszy Trydenckiej? No bo nie przy głównym Ołtarzu jest odprawiana z tego co wiem. I jeszcze jedno: gdzie w Krakowie jest cerkiew Grekokatolików? Kiedyś może udam się "żeby widzieć" jak Msza u nich wygląda na żywo.

Najlepiej udać się do końca ambitu: albo Kaplica Mariacka albo przy czarnym krucyfiksie św. Jadwigi.
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
slavko
Gość
« Odpowiedz #190 dnia: Października 07, 2009, 05:55:34 am »

czasem tez przy konfesji
Zapisane
Józef T.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #191 dnia: Października 20, 2009, 23:07:53 pm »

Bardzo proszę o odpowiedź, czy w najbliższą niedzielę (25 X) odbędzie się tradycyjna Msza w kościele oo. Bonifratrów o godz. 19.30?
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #192 dnia: Października 21, 2009, 10:35:28 am »

Bardzo proszę o odpowiedź, czy w najbliższą niedzielę (25 X) odbędzie się tradycyjna Msza w kościele oo. Bonifratrów o godz. 19.30?

Tak.
Zapisane
Józef T.
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #193 dnia: Października 29, 2009, 16:46:08 pm »

Serdecznie zapraszamy na wykład ks. Karola Stehlina (FSSPX), pt. "Co katolik ma myśleć o tzw. Asyżu w Krakowie?". Spotkanie odbędzie się 4 listopada (środa) w sali konferencyjnej hostelu Brama, ul. Floriańska 55, w Krakowie. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny!

http://www.piusx.org.pl/komunikaty/310

Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #194 dnia: Października 29, 2009, 22:37:45 pm »

Aż cały wykład o tym? Przecież to jasne, nie ma o czym gadać.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!