Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:43:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297881 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 02, 2009, 14:01:57 pm »


A biskup biskupem jest bez względu na swe poglądy czy wady i zalety. Ciekawsze jest to, że ks biskup Pieronek zgodził się na udzielenie sakramentu bierzmowania w rycie klasycznym
Ja osobiscie uwazam,ze potrzebuje tego w jakims interesie,typu jakis awansik czy cus i chce byc z dokumentami papieza po drodze..

Panie kurak, jaki awansik? Na co? Dla 75-letniego dziadka? W grudniu będąc w Krakowie widziałem biskupa na Wawelu i bynajmniej młodo i zdrowo już nie wygląda, więc szczerze wątpię, by miał pełnić jeszcze jakieś ważne funkcje w Kościele. Czasem tradycjonalistą nic nie dogodzi. Czy Msza pontyfikalna jest zarezerwowana tylko dla kard. Hoyosa i abpa Burke'a? Skoro biskup się zgodził (i to jeszcze ten biskup), to chyba dobrze i widać, że klimat się zmienia. W którymś wątku padło, że przed soborem wierni nigdy w życiu nie mieli okazji zobaczyć takiej mszy, a więc czy nie należy tego zaakceptować, a nawet się z tego cieszyć, a nie narzekać?
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #76 dnia: Czerwca 02, 2009, 14:06:20 pm »

Otóż to biskup jest biskupem...a jeśli "taki" biskup jak JE ks. bp Tadeusz Pieronek zgodził się na bierzmowanie i mszę w KRR to jeszcze lepiej...
Jakby by było bierzmowanie np. z upoważnienia ks. kardynała toby narzekano, że mało to biskupów i że któryś by mógł itp itd...
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #77 dnia: Czerwca 02, 2009, 14:19:08 pm »


A biskup biskupem jest bez względu na swe poglądy czy wady i zalety. Ciekawsze jest to, że ks biskup Pieronek zgodził się na udzielenie sakramentu bierzmowania w rycie klasycznym
Ja osobiscie uwazam,ze potrzebuje tego w jakims interesie,typu jakis awansik czy cus i chce byc z dokumentami papieza po drodze..

Panie kurak, jaki awansik? Na co? Dla 75-letniego dziadka? W grudniu będąc w Krakowie widziałem biskupa na Wawelu i bynajmniej młodo i zdrowo już nie wygląda, więc szczerze wątpię, by miał pełnić jeszcze jakieś ważne funkcje w Kościele. Czasem tradycjonalistą nic nie dogodzi. Czy Msza pontyfikalna jest zarezerwowana tylko dla kard. Hoyosa i abpa Burke'a? Skoro biskup się zgodził (i to jeszcze ten biskup), to chyba dobrze i widać, że klimat się zmienia. W którymś wątku padło, że przed soborem wierni nigdy w życiu nie mieli okazji zobaczyć takiej mszy, a więc czy nie należy tego zaakceptować, a nawet się z tego cieszyć, a nie narzekać?
Ale kto narzeka?ja nie wiem,normalnie co by sie nie napisalo to zaraz ktos sie czepia :) Powiedzialem tylko,ze nie wierze za bardzo,ze nagle cos mu sie tak przekierowalo na stara Msze,ot tyle... Oczywiscie,ze ciesze sie,ze kolejny biskup odprawi..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #78 dnia: Czerwca 02, 2009, 18:25:06 pm »

Dordzy Państwo,

Takie publiczne dyskusje o bpie Pieronku są żenująco nietaktowne. Czy gdyby wasz sąsiad antyklerykał pokazał się pierwszy raz od niepamiętnych czasów w kościele to cieszylibyście się z teego powodu czy napisalibyscie do gazetki parafialnej paszkwila jak to niektórzy antyklerykalni parafianie chodzą ostatnio do kościoła - pewnie dlatego, bo maja w tym jakiś interes.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #79 dnia: Czerwca 02, 2009, 19:25:14 pm »

Jak się czyta niektórych tradycjonalistów to mozna być pewnym, ze w ich towarzystwie Augustyn z Hippony napewno by się nie nawrócił, lub przynajmniej zaprzeczyliby autentyzmowi jego nawrócenia...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #80 dnia: Czerwca 02, 2009, 20:57:52 pm »

Cytuj
Jak się czyta niektórych tradycjonalistów to mozna być pewnym, ze w ich towarzystwie Augustyn z Hippony napewno by się nie nawrócił, lub przynajmniej zaprzeczyliby autentyzmowi jego nawrócenia...
Nie tylko z tradycjonalistami tak jest. Można się z takim podejściem częściej spotkać.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #81 dnia: Czerwca 02, 2009, 23:46:28 pm »

Wydaje mi się, że radość jest (piszę to oczywiście jako osoba spoza Krakowa!), ale jest i nieufność.
Pozostaje tylko nadzieja, że na zaufanie JE sobie szybko "zapracuje"...  ;)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #82 dnia: Czerwca 07, 2009, 17:17:07 pm »

czy ktoś z uczestników Forum, ma juz jakieś informacje, zdjęcia o dzisiejszej celebracji KRR przez biskupa Pieronka w Krakowie? Szukam czegoś w necie, ale nie mogę znależć. Pozdrawiam wszystkich
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #83 dnia: Czerwca 07, 2009, 18:27:12 pm »

Jak się czyta niektórych tradycjonalistów to mozna być pewnym, ze w ich towarzystwie Augustyn z Hippony napewno by się nie nawrócił

Na widok modernistów też by raczej uciekł.
Zapisane
krakowiaczek_ci_ja
adept
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #84 dnia: Czerwca 07, 2009, 22:01:42 pm »


Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #85 dnia: Czerwca 07, 2009, 22:06:19 pm »



Nie da sie z komputera linkowac, trzeba najpierw na jakis serwer wrzucic zdjecia.
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #86 dnia: Czerwca 07, 2009, 23:05:20 pm »




Proszę wrzucić np. na imageshack.us
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #87 dnia: Czerwca 07, 2009, 23:32:57 pm »

czy ktoś z uczestników Forum, ma juz jakieś informacje, zdjęcia o dzisiejszej celebracji KRR przez biskupa Pieronka w Krakowie? Szukam czegoś w necie, ale nie mogę znależć. Pozdrawiam wszystkich

Ja mam tylko kilka zdjęć z iPhone-a - więc kiepska jakość. Nie brałem sprzętu foto, bo liczyłem, że przy takim wydarzeniu będzie wiele osób robiących zdjęcia. Był tylko jeden fotograf, jeden z braci z klasztoru robił zdjęcia no i parę osób z małymi aparatami. Zobaczymy czy coś z tego się pojawi - w galerii na stronach FSSP.pl zdjęcia pojawiają się z duzym opóźnieniem i w bardzo kiepskiej jakości (niska rozdzielczość).

Nagrałem natomiast fragmenty audio, w tym kazanie księdza biskupa. Nie wiem jeszcze jaka jakość, wrzucę gdzieś pewnie niedługo - aczkolwiek nie było to jakieś niezwykłe kazanie.
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #88 dnia: Czerwca 07, 2009, 23:51:49 pm »

Mam propozycję - Wyślijmy Księdzu Biskupowi podziękowania za dzisiejszą celebrację. Choćby widokówkę i jedno zdanie.

JE Bp Tadeusz Pieronek
Wawel
31-001 Kraków
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #89 dnia: Czerwca 08, 2009, 00:59:09 am »

Jutro wyślę  :)
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!