Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:09:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297745 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #60 dnia: Maja 31, 2009, 22:37:46 pm »

A to nie będzie czasem tak, że najpierw Bierzmowanie wg nowego rytu, a potem stara Msza z obecnością biskupa? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że biskup nauczył się odprawiać dla tej jednej okazji.

Urodził się we wsi Radziechowy koło Żywca. Święcenia kapłańskie przyjął w 1957,
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #61 dnia: Maja 31, 2009, 23:24:16 pm »

A to nie będzie czasem tak, że najpierw Bierzmowanie wg nowego rytu, a potem stara Msza z obecnością biskupa? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że biskup nauczył się odprawiać dla tej jednej okazji.
Nie.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 01, 2009, 10:44:45 am »

A to nie będzie czasem tak, że najpierw Bierzmowanie wg nowego rytu, a potem stara Msza z obecnością biskupa? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że biskup nauczył się odprawiać dla tej jednej okazji.
Nie.

Nie nauczył się czy nie będzie to tylko Msza z jego obecnością?
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 01, 2009, 10:51:31 am »

Skoro święcenia przyjął w 1957 roku to umiał odprawiać, więc sobie przypomniał. Tylko pontyfikalna Msza się trochę różni, więc pewnie przeszkolenie przeszedł.
Zapisane
Taki sobie o...
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #64 dnia: Czerwca 01, 2009, 11:26:31 am »

Nie wiem czy chce to widziec, chyba w najblizsza niedziele odwiedze FSSPX na Katowej. Ktos po mszy wczoraj zazartowal, ze przynajmniej biezmowani beda dokladnie wiedziec ktorego apostola nastepca ich biezmowal - brutalne to ale czy tak dalekie od prawdy - biorac pod uwage postawe JE Bp Pieronka w kwestiach kompromisu aborcyjnego (zdaje sie ze popieral stanowisko pis w tym zakresie), czy finansowanie przez fundacje w ktorej Radzie Nadzorczej zasiada sodomickich zlotow... Wole nie slyszec tez kazania JE Bp Pieronka, wystarczy mi to wczoraj x.prof.Urbana (JPII, zlot mlodych... i bardzo niewiele o Duchu Sw.)
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 326


« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 01, 2009, 18:56:53 pm »

wystarczy mi to wczoraj x.prof.Urbana (JPII, zlot mlodych... i bardzo niewiele o Duchu Sw.)
Też byłem zaskoczony  ???
Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #66 dnia: Czerwca 01, 2009, 23:19:44 pm »

Wole nie slyszec tez kazania JE Bp Pieronka, wystarczy mi to wczoraj x.prof.Urbana (JPII, zlot mlodych... i bardzo niewiele o Duchu Sw.)

Także byłem nieco zaskoczony hm... "postępowością" tego kazania.
Zapisane
padalec
Gość
« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 02, 2009, 10:54:04 am »

Ks prof Jacek Urban przypomniał, że msza św jest tą samą Ofiarą Chrystusa czy jest odprawiana w Lednicy czy celebrowana w rycie klasycznym. Chyba zdaża nam się o tym zapominać.

A biskup biskupem jest bez względu na swe poglądy czy wady i zalety. Ciekawsze jest to, że ks biskup Pieronek zgodził się na udzielenie sakramentu bierzmowania w rycie klasycznym
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:11:54 am »


A biskup biskupem jest bez względu na swe poglądy czy wady i zalety. Ciekawsze jest to, że ks biskup Pieronek zgodził się na udzielenie sakramentu bierzmowania w rycie klasycznym
Ja osobiscie uwazam,ze potrzebuje tego w jakims interesie,typu jakis awansik czy cus i chce byc z dokumentami papieza po drodze..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
padalec
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 02, 2009, 11:21:39 am »

Ale odprawi
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 02, 2009, 12:02:44 pm »

Ale odprawi
No tak,zgadza sie.. Odprawi.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:08:57 pm »

A biskup biskupem jest bez względu na swe poglądy czy wady i zalety. Ciekawsze jest to, że ks biskup Pieronek zgodził się na udzielenie sakramentu bierzmowania w rycie klasycznym
Ja osobiscie uwazam,ze potrzebuje tego w jakims interesie,typu jakis awansik czy cus i chce byc z dokumentami papieza po drodze..

A może naprawdę, poważnie się cieszy z powrotu Mszy? Docenia jej ważność i wartość? Czemu nie dopuszczamy takiej możliwości?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #72 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:13:53 pm »

A kto powiedzial,ze nie dopuszczamy?tylko bym sie tak tym nie emocjonowal...
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #73 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:53:42 pm »

Dopuszczamy, dopuszczamy, ale celebracja w najbliższą niedzielę to dopiero pierwszy krok... Ciekawe co powie w kazaniu.
Zapisane
padalec
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Czerwca 02, 2009, 13:59:31 pm »

A! Nie jestem pewna czy na pewno chcę wiedzieć/słyszeć...
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!