Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 14:51:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 300639 razy)
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #945 dnia: Marca 25, 2013, 11:24:42 am »

ja żeby się o Trindentinie dowiedzieć, to musiałem do Francji pojechać. Nie ma co, kilka minut spacerkiem (w niedzielę) to dobrze również dla ciała. Przewietrzy się człowiek, przespaceruje, to i jakoś bardziej "swojsko" się poczuje już na samej Mszy Świętej. :)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #946 dnia: Marca 25, 2013, 11:39:09 am »


W komentarzu chodzi o potencjalne osoby, które chcemy przyciągnąć do chodzenia na starą Mszę. Dla tych potencjalnych nowych osób dogodna lokalizacja jest ważna. Do czasu gdy uznają stary ryt za swój, nie przekona się ich, aby zamiast iść 5 minut na NOM jechali 40 - 60 minut na tridentinę.

OK. Czyli "przyciaganie do starej Mszy" to sprawa z gory przegrana, bo nigdy nie bedzie mszy ogolnie dostepnej o mniej niz 10 min. piechota.

Nie, po prostu dobra lokalizacja przyciągnie więcej osób niż lokalizacja ze słabym dojazdem. Nie jest to też kwestia zerojedynkowa. Nie znaczy też, że jest to jedyny czynnik, który przyciąga. Niektórych przyciągnie własna pogłębiona analiza porównawcza dokumentów kościelnych. Tych jest jednak według mojej oceny znaczna mniejszość.

Nie pisałem, że przekonani się nie liczą. Komentarz p. Innomine dotyczący niekorzystnej lokalizacji dotyczył potencjału rozwojowego, a więc nie tych już przekonanych. I w takim sensie należy odczytywać tę lokalizację jako niekorzystną jeśli rzeczywiści ciężko tam dojechać spoza parafii. Nie znam zresztą Krakowa. Może jednak charakter tej parafii jest taki (postnatankowi wierni?), że to jest to rewelacyjna lokalizacja na silną wspólnotę tradycyjną.

Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #947 dnia: Marca 25, 2013, 12:36:52 pm »

Znając Kraków to słowa pana Innomine można zinterpretować inaczej - mianowicie pętla na obrzeżach miasta, skąd oddalając się jeszcze od blokowisk (najbliższe osiedle, tj. ul. Na Błonie ma raczej bliżej do św. Jana Kantego), w parafii, gdzie jest ksiądz proboszcz, jeden ksiądz emeryt i jeden ksiądz rezydent, gdzie w tygodniu jest problem z obstawieniem intencji na Msze poranne - to dogodną lokalizacją niekoniecznie musi być (raczej znajdą się w Krakowie lepsze lokalizacje). Ale czas pokaże...

Dlatego też dalej mnie nurtuje pytanie, dlaczego św. Antoni?  ;)
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #948 dnia: Marca 25, 2013, 14:00:02 pm »

Nie wiem, ale mają ciekawe koncerty:

http://antonibronowice.org/index.php?p=10&pa=1

(proszę zwrócić uwagę na pana z gitarą)
Zapisane
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #949 dnia: Marca 25, 2013, 17:03:30 pm »

Dokładnie tak jak pisał Pan Jarod. Dla kogoś kto ma do św. Krzyża 20 min tramwajem i dojście od przystanku 3 min piechotą, jazda gdzieś na przedmieścia nie jest zachęcająca.
Choć może w tej parafii jest zainteresowanie... Tak jak mówię, nie ma co wyrokować, zobaczymy jaka będzie frekwencja.

Tak to wygląda na mapie:

« Ostatnia zmiana: Marca 25, 2013, 17:05:27 pm wysłana przez Innomine » Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #950 dnia: Marca 25, 2013, 20:12:59 pm »

Chyba wierni w Warszawie dłużej niż w Krakowie dojeżdzają z różnych dzielnic na KRR do Klemensa i Radości, wiec w stolicy to większy problem jak przyciągnąc nowych uczestników mszy trydenckiej. W dodatku od czerwca dojazd do Radości się pogorszy przez skrócenie autobusu 521 tylko do Wiatracznej.

Nie oddamy Pieć dwa raz!!
Trzeba się z skłotersami z Falenicy dogadać i bronić autobusu!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #951 dnia: Marca 26, 2013, 09:19:05 am »

Ja uważam, że o wiele lepiej byłoby gdzieś w Nowej Hucie lub ewentualnie na południu(Bieżanów, Prokocim), tam są wielkie blokowiska, no i dojeżdża tramwaj. Tyle, że to zapewne nie zależy od Bractwa. Mieli możliwość rozwinąć duszpasterstwo akurat tam, to z tego skorzystali, tak to widzę.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #952 dnia: Marca 26, 2013, 13:11:27 pm »

Ja uważam, że o wiele lepiej byłoby gdzieś w Nowej Hucie lub ewentualnie na południu(Bieżanów, Prokocim), tam są wielkie blokowiska, no i dojeżdża tramwaj. Tyle, że to zapewne nie zależy od Bractwa. Mieli możliwość rozwinąć duszpasterstwo akurat tam, to z tego skorzystali, tak to widzę.
Ja myślę, że księża FSSP nie mogli sobie ot tak wybrać. Chwała im za to, że chcą odprawiać w kolejnym kościele, a nie tylko zamykać się w jednej wygodnej lokalizacji.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #953 dnia: Marca 26, 2013, 15:17:47 pm »

W sumie latwiej dojechac tramwajem niz do Helsinek :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #954 dnia: Marca 26, 2013, 15:21:20 pm »

A poza tym ludzie z Olkusza będą mieli bliżej (o całe 5% odległości  ;D)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Innomine
rezydent
****
Wiadomości: 327


« Odpowiedz #955 dnia: Kwietnia 01, 2013, 18:26:26 pm »

Mimo śniegu dotarłem na dzisiejszą Mszę do Bronowic.

Jestem pozytywnie zaskoczony - ok. 25 osób.
Ktoś nawet zadbał o świece na ołtarzu, daj Boże żeby w Krzyżu było podobnie.

Jako ciekawostkę powiem, że do Mszy służył ks. Marcin Kostka, gdyż nie było ministranta.

Zapisane
"Poza tym trudno ci było opuścić oratorium, tak dobrze się tam czułeś. Czy widzisz, jak prowadzi do Boga, jak do Niego przybliża rygoryzm liturgiczny?"  św. Józef Maria Escrivá de Balaguer, Droga, N. 543
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #956 dnia: Kwietnia 02, 2013, 01:14:17 am »

Ani w ogłoszeniach, ani w informacji o Mszach, jedynie w tabelce intencji Mszy:
Cytuj
14:00; - Msza św. Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej w Krakowie / co niedzielę, aż do odwołania/
http://antonibronowice.org/index.php?p=3

Przyjaźnie to to nie brzmi ;]
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
krakowiaczek_ci_ja
adept
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #957 dnia: Kwietnia 02, 2013, 11:01:27 am »

Militia liturgica semper in vestigiis meis...   :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2013, 11:04:31 am wysłana przez krakowiaczek_ci_ja » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #958 dnia: Kwietnia 02, 2013, 11:45:15 am »

Cytuj
Przyjaźnie to to nie brzmi ;]
...jak na Karolkowej, ryt nie odpowiada proboszczowi ale taca owszem.
Czego to już posoborowie dla mamony nie zrobi?
- Nawet Tridentinę odprawi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #959 dnia: Kwietnia 02, 2013, 11:59:26 am »

jest coś w tym. Jakby proboszczowie zobaczyli tace na Karolkowej lub w Radości to szybko by nauczyli się celebracji KRR
Zapisane
Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!