Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 09:02:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 300365 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #885 dnia: Lipca 06, 2012, 09:04:25 am »

Jest gdzieś na Forum ten temat jakie były kiedyś zaniedbania, ale to nie znaczy by to popierał
Zapisane
Piscator
bywalec
**
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #886 dnia: Lipca 06, 2012, 11:17:56 am »

No bez przesady. To, że ksiądz dzięki długiej praktyce odprawia mszę szybko i sprawnie (szczególnie o poranku) jest chyba zaletą, a nie nadużyciem? Chcecie Panowie stawiać za wzór tych birytualistów, którzy mają problem z odczytaniem najprostszych modlitw?
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #887 dnia: Lipca 06, 2012, 12:58:49 pm »

No bez przesady. To, że ksiądz dzięki długiej praktyce odprawia mszę szybko i sprawnie (szczególnie o poranku) jest chyba zaletą, a nie nadużyciem? Chcecie Panowie stawiać za wzór tych birytualistów, którzy mają problem z odczytaniem najprostszych modlitw?


Ja to poczytuję na +. Poranna Msza godnie i ekspresowo odprawiona to jest zaleta. Tylko szkoda, że w Warszawie niema takich mszy. Przed pracą wpadam na mszę ( rewelacja).  Frekwencja byłaby  100%. x. Grygiel ma u mnie z tego powodu wielki szacunek( pomijając głupoty, które gada poza mszą, chodzi mi o 100% umiłowanie posoborowia ). W niedzielę też taka msza by się przydała np. o 8. Ta hybryda w Radości jest straszna ( niby msza cicha a tu jakieś fikołki).
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #888 dnia: Lipca 06, 2012, 14:58:59 pm »

Pragnę zwrócić uwagę, że Msza na Wawelu trwa 30-35 minut.
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #889 dnia: Lipca 06, 2012, 19:30:24 pm »

W tym wypadku to niczym się nie różni od NOMu sprawowanego w 20 minut.

Oczywiście, że się różni.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #890 dnia: Lipca 07, 2012, 00:09:22 am »

Czym? Jakością szat? Bo Msza "na odwal się" to jednak domena NOMu, a tu wyraźnie mówimy o KRR.
Msza cicha zwykle trwa ok. 20-30 min. Nie jest to wcale "na odwal się". Różnica między Mszą a nomem to nie różnica w szatach, poza tym do nomu też można ubrać dobre jakościowo szaty.
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #891 dnia: Lipca 07, 2012, 09:44:44 am »

Pragnę zwrócić uwagę, że Msza na Wawelu trwa 30-35 minut.

Teraz tak, ale jak ja bywałem na Wawelu to ok 20 trwała ( z automatu). Naprawdę pobożnie sprawowana. Dawno tak pobożnie sprawowanej mszy nie widziałem.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #892 dnia: Lipca 07, 2012, 10:12:05 am »

Ks. Florian Abrahamowicz wtedy jeszcze FSSPX i ks. Roland książe de Merode FSSPX też celebrowali cichą Mszę w 20-25 min. Bardzo pobożnie.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #893 dnia: Lipca 07, 2012, 11:00:17 am »

Sluzylem do mszy prywatnych bez komunii ponizej kwadransa. Bardzo poboznie sprawowanych przez bardzo poboznego ksiedza.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #894 dnia: Lipca 07, 2012, 11:11:18 am »

Jak ja bym chciał uczestniczyć w Mszach, które sa sprawnie i poboznie odprawiane. :) Niestety są kapłani, którzy uważają, że jak się odprawia szybko to jest to niegodne. A przecież może to iść doskonale w parze z poboznością. I nie męczy ludzi... Bo nie ma się co oszukiwac, zbytnie przedłuzanie jest męczące i nuzące, zresztą nie każdy wierny jest typem mistyka  ;) Wspominam wspaniale Msze X. Konstantyna,chociazby jak służyłem mu do Mszy cichej, rewelacja... Sprawnie, poboznie i na temat :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #895 dnia: Lipca 07, 2012, 11:31:08 am »

Niestety są kapłani, którzy uważają, że jak się odprawia szybko to jest to niegodne.
Gorzej, że są wierni, którzy kapłanowi sprawnie i szybko odprawiającemu Msze zarzucają, że jest mało pobożny... 
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #896 dnia: Lipca 07, 2012, 11:50:14 am »

No tak, zdarza się i tak niestety  :(
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #897 dnia: Lipca 07, 2012, 13:14:56 pm »

Myślę, że co innego Msza odprawiana sprawnie i pobożnie, a co innego celebrowana tak, jakby kapłan śpieszył się do jakichś innych, "ważniejszych" obowiązków. Niezależnie od tego, czy w Novus czy Vetus Ordo. W każdym takim przypadku warto porozmawiać z księdzem, bo może on sam nie zdaje sobie sprawy, że kogoś to razi.

Zresztą i Mszę uroczystą można było odprawiać za szybko:
Jules Laroche, Polska lat 1926-1935. Wspomnienia ambasadora francuskiego, Warszawa 1966, str. 99.
"W dniu świąt narodowych odbywały się zawsze uroczyste msze celebrowane w katedrze św. Jana przez kardynała-arcybiskupa warszawskiego. Zimą temperatura w kościele była lodowata. Na szczęście kardynał Kakowski, wielki zmarzluch, odprawiał mszę w tempie nieprawdopodobnie szybkim".
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #898 dnia: Lipca 07, 2012, 13:28:48 pm »

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził  :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #899 dnia: Lipca 09, 2012, 09:23:20 am »

Wczoraj mnie przeraziła mała ilość wiernych na Mszy o 10.30. Dawniej więcej bywało. Może spowodowane to było upałem, a wierni przyszli na Mszę wieczorną. No i rzeczywiście śpiewu ludu nie słychać, pomimo tekstów wcześniej przygotowanych.

Druga sprawa - czemu śpiewa się Introit i Alleluja ale już Offertorium i antyfony komunijnej nie? Nieraz bywało, że śpiewane były wszystkie śpiewy zmienne.
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!