Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 19:27:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 300886 razy)
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #705 dnia: Stycznia 04, 2011, 23:09:50 pm »

http://www.facebook.com/event.php?eid=145286895526223&index=1

http://liturgia.pl/artykuly/krakow-gregorianska-wigilia-epifanii.html

Cytuj
Serdecznie zapraszamy na Wigilię Objawienia Pańskiego, która odbędzie się w środę, 5 stycznia 2011 roku w kościele Matki Bożej Śnieżnej przy klasztorze sióstr dominikanek, ul. Mikołajska 21 w Krakowie. Początek o godz. 21.00.

Wigilia jest celebracją święta od samego jego początku, który w liturgicznej rachubie czasu ma miejsce wieczorem dnia poprzedniego. Celebrowanie wigilii to starożytna praktyka, przez wieki kultywowana w całym Kościele, zarówno wschodnim, jak i zachodnim. Niestety na Zachodzie o niej zapomniano, dzisiaj możemy się z nią spotkać tylko w niektórych klasztorach. Pragniemy powrócić do celebrowania wigilii, aby głębiej zanurzyć się w tajemnice naszej wiary.

W czasie wigilii Objawienia Pańskiego planujemy pomodlić się tzw. Matutinum. Jest to część godzin kanoniczych, rodzaj jutrzni odprawianej po północy. W liturgii posoborowej jej najbliższym śladem jest Godzina czytań.

Matutinum będzie składać się z trzech nokturnów - psalmów przeplatanych czytaniami, Ewangelii, skomentowanej krótkim kazaniem oraz uroczystym odśpiewaniem Te Deum. Całość rozpocznie się o 21.00 śpiewaniem mało znanych kolęd, a o 21.30 rozpocznie się celebracja, która zakończy się ok. 23.30. Gorąco zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wierzymy, że celebracja Wigilii pomoże nam pełniej przeżyć Tajemnicę Objawienia naszego Pana.


/na stronie dostępne nagrania
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #706 dnia: Stycznia 29, 2011, 15:09:05 pm »

To plakatowanie, o którym pisałam, że miało się odbyć po 06.01., odbędzie się w II połowie lutego. Sesja  :-\
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #707 dnia: Lutego 01, 2011, 22:35:30 pm »

Jutro( 02.02.)- Święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny, inaczej Ofiarowania Pana Jezusa, czy też Matki Bożej Gromnicznej- w Krakowie Msza święta w rycie trydenckim w kościele św. Krzyża o godz. 19.15. Nie ma jutro Mszy świętej trydenckiej porannej na Wawelu. Msza o 19.15 u św. Krzyża to jedyna Msza święta trydencka z una cum jutro w Krakowie, więc wszystkich papistów zapraszam serdecznie!  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #708 dnia: Lutego 01, 2011, 22:39:37 pm »

A ci, co chodzą na Mszę św. na ul. Kątową to niby anty - papiści ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #709 dnia: Lutego 02, 2011, 08:27:43 am »

No ale dzisiaj na Kątowej Mszy chyba nie ma, więc raczej nie chodziło o fsspx.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #710 dnia: Lutego 02, 2011, 23:09:34 pm »

Jeśli mówię, że nie ma innej Mszy z una cum w Krakowie w tym dniu, to chyba sugeruję, że poza św. Krzyżem bywa czasami takowa, więc poza św. Krzyżem też są papiści, czyż nie? Antypapiści to "trytekgang".  ;) Proszę dokładnie przeczytać, co napisałam, bo naprawdę denerwuje mnie trochę już to czepianie się do słów bez przeczytania i zastanowienia się nad tym, co ktoś pisze.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #711 dnia: Lutego 03, 2011, 08:51:07 am »

Msza o 19.15 u św. Krzyża to jedyna Msza święta trydencka z una cum jutro w Krakowie, więc wszystkich papistów zapraszam serdecznie!  ;D
Nie byłbym taki pewien, ks. prof. Rudnicki nie wspomina w liturgii imienia papieża.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #712 dnia: Lutego 03, 2011, 09:20:47 am »

ksiądz profesor Rudnicki może i nie wspomina imienia papieża w liturgii, ale mszę sprawował w kaplicy papieskiej w Castel Gandolfo. I to chyba była jedyna msza trydencka w kaplicy papieskiej za czasów JPII. A że po polsku to juz inna sprawa.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #713 dnia: Lutego 03, 2011, 09:32:40 am »

Msza o 19.15 u św. Krzyża to jedyna Msza święta trydencka z una cum jutro w Krakowie, więc wszystkich papistów zapraszam serdecznie!  ;D
Nie byłbym taki pewien, ze ks. prof. Rudnicki nie wspomina w liturgii imienia papieża.

Może wymienia, ale ... Jana Pawła II ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #714 dnia: Lutego 03, 2011, 10:28:26 am »

Przepraszam, a co to ma do wczorajszej Mszy, do kościoła św.Krzyża i do fsspx? Jestem nie w temacie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #715 dnia: Lutego 03, 2011, 12:10:59 pm »

Może niewiele, ale po prostu jeśli już zaczęto wątek o księdzu Rudnickim i jego celebrach w Krakowie. Czy Pani w Krakowie słyszała o księdzu Rudnickim?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #716 dnia: Lutego 03, 2011, 12:19:33 pm »

Nie,nie interesowałam się nigdy mariawitami.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #717 dnia: Lutego 03, 2011, 12:28:15 pm »

A wasz dawny Kardynał przyjmował księdza Rudnickiego w swojej papieskiej kaplicy. Może wspominał swoje dawne lata, jak sprawował mszę trydencką.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #718 dnia: Lutego 03, 2011, 20:46:09 pm »

.
Zapisane
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #719 dnia: Lutego 05, 2011, 11:07:36 am »

W następnym tygodniu z powodu wyjazdu Księdza w ogóle nie będzie Mszy trydenckich w dni powszednie na Wawelu. W najbliższą niedzielę celebransem będzie ks. kan. prof. dr hab. Jacek Urban.
Zapisane
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!