Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:49:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 297835 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #675 dnia: Grudnia 22, 2010, 16:49:05 pm »

Drodzy Państwo, z tego, co pamiętam, w zeszłym roku u FSSPX w Krakowie była Pasterka o 22 i nie było szumu i nieprzychylnych komentarzy. O 22 w zeszłym roku również Papież odprawiał Pasterkę. Obiektywizmu!
Chyba źle Pani pamięta, bo w zeszłym roku w Krakowie w kaplicy FSSPX nie było pasterki, tylko w Chorzowie -- normalnie o 24:00.

Komunikaty Chorzów

Komunikaty Kraków

Pasterka o 22 była m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie (u św. Benona).

Rok temu była na ten temat cała dyskusja.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #676 dnia: Grudnia 22, 2010, 20:46:51 pm »

Drodzy Państwo, z tego, co pamiętam, w zeszłym roku u FSSPX w Krakowie była Pasterka o 22 i nie było szumu i nieprzychylnych komentarzy. O 22 w zeszłym roku również Papież odprawiał Pasterkę. Obiektywizmu!

Nie rozumiem o co Pani chodzi? Wiele osób, w tym ja, zrozumiało, że pasterka będzie o 22:00 w sobotę a nie w piątek - stąd zamieszanie. Po prostu ogłoszenia były sformułowane niejasno, co mogło niektórych wprowadzić w błąd. Ja wiem, że powinno być oczywistym, że pasterka jest w noc z 24 na 25, ale czasy są takie że nie jest.

W każdym razie mam teraz jasność - pasterka jest o 22:00 w Kościele Św. Krzyża w piątek, 24 grudnia.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #677 dnia: Grudnia 22, 2010, 20:51:30 pm »

Cytuj
Chyba źle Pani pamięta, bo w zeszłym roku w Krakowie w kaplicy FSSPX nie było pasterki
  To przepraszam i zwracam honor. Mea culpa.  ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #678 dnia: Grudnia 23, 2010, 17:52:59 pm »

Starałem się, wbrew swej naturze, nie komentować pasterek trydenckich o godz. 22 giej, ale jednak nie zdzierżę, z uwagi na tegoroczną plagę. Pomysł nomowych pasterek o 22giej nie jest aż tak bulwersujący, bo w NOMie trudno rozgraniczyć między normą a nadużyciem, rozumiem wyjątki takie jak w przypadku podeszłego wiekiem Ojca Świętego, słowem - rozumiem wszystko.

Ale jednak pasterka trydencka o 22 giej, wybaczą Państwo, budzi mój głęboki niesmak. Czy rzeczywiście nie da się o odpowiedniej godzinie ? Wiadomo, że katolicy tradycyjni starają się przestrzegać zasad postu eucharystycznego 3h godzin, więc jeśli zrobią to i tym razem, to muszą zakończyć biesiadowanie ok. 20tej.

Idealnie widać na tym przykładzie, jaki mechanizm stosują posoborowcy względem tradycjonalistów.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #679 dnia: Grudnia 23, 2010, 18:27:42 pm »

No ale czy znajdzie się jakiś kościół, w którym będzie "wolne" o północy? Żaden proboszcz się nie zgodzi na to, żeby dla grupy tradycjonalistów przesunąć pasterkę. A Kościółki typu św. Wojciecha na Rynku, gdzie jak podejrzewam pasterki w ogóle nie ma są stanowczo za małe. Ja widzę jedyną możliwość to pasterka o północy pod gołym niebem.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #680 dnia: Grudnia 23, 2010, 18:30:34 pm »

Moim zdaniem sw. Wojciech by wystarczyl na Pasterke, sporo ludzi (przede wszystkim studentow, ktorzy stanowia 70% mszy o 19.15) wyjezdza z miasta na Swieta poza Kraków, poza tym nie wszyscy maja sile przyjsc na pasterke, nie ma dzieciakow itp. Tlumow na pasterce bym sie nie spodziewal. Wiec lepiej bylo zrobic pasterke w Wojciechu o normalnej dla niej porze niz o 22 w sw.Krzyzu.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #681 dnia: Grudnia 23, 2010, 20:23:53 pm »

Bez przesady, grono uczęszczających na Msze sprawowane przez x. Grygiela w Krakowie znacząco wzrosło. Zdecyowanie nie mam wrażenia, żeby większość uczestników stanowili studenci (w ogóle obsesja w Kościele z młodzieżą to odrębny temat). W niedziele są dwie - więc nie brałbym tej o 19:15 za wyznacznik ile będzie osób na pasterce. Dzieci strasze mogą na pasterkę iść, młodsze poza naprawdę malutkimi można zostawić z kimś z rodziny. Podsumowując, kościółek Św. Wojciecha jest z pewnością za mały.

A co do godziny - Krusejder, możesz odczuwać niesmak, ale w Krakowie jest tak, że w większości w kościołach są pasterki właśnie o 24. A więc proboszcz gdzieś musiałby przesunąć pasterkę standardową, NOM-ową, żeby tradycjonaliści mogli mieć "swoją" o północy. W efekcie miejsce jest problemem. Moim zdaniem krok po kroku dojdziemy do tego, że w kościele św. Krzyża będzie jedna pasterka, o 24, w KRR. Ale to jeszcze nie w tym roku.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2010, 20:32:04 pm wysłana przez andy » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #682 dnia: Grudnia 23, 2010, 20:59:43 pm »

@Andy - są miasta, w których trudno o uzasadnienie pasterki o 22 (Warszawa)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #683 dnia: Grudnia 23, 2010, 21:32:28 pm »

Nie chcę nikogo krytykować, doceniam naprawdę każdego zaangażowanego w Tradycję, ale nie trafia do mnie argument, że nie było miejsca na Pasterkę w KRR o 00.00. W Krakowie jest tyle kościołów, że chociaż w tym jednym "NOMowcy" mogliby udostępnić Tradsom swoje miejsce. Zresztą i tak zawsze pozostaje Kątowa...
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #684 dnia: Grudnia 23, 2010, 23:22:45 pm »

Otoz to, kosciolow pustych na pasterke w Starym Krakowie nie braknie - nie sadze by byla pasterka w sw. Andrzeju, w kosciele na rogu Felicjanek i Smolenska i w wielu na codzien pustych kosciolach Krakowa.
A Katowa serdecznie polecam, jesli gdzies sie mozna na prawde "wymodlic" to wlasnie tam. Kto bywa wie o czym mowie. 
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #685 dnia: Grudnia 25, 2010, 12:04:25 pm »

Tak na marginesie to Ojciec Święty odprawiał o 10 wieczór - mam wrażenie, że w przypadku niektorych komentarzy mamy tu przypadek bycia bardziej papieskim od papieża.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 25, 2010, 12:06:31 pm wysłana przez andy » Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #686 dnia: Grudnia 25, 2010, 22:13:05 pm »

ciekaw jestem, jak tam frekwencja na pasterce w św. Krzyża?


Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #687 dnia: Grudnia 25, 2010, 22:23:18 pm »

ciekaw jestem, jak tam frekwencja na pasterce w św. Krzyża?

Część przed balaskami pełna, parę osób także w części za balaskami. Taka sama mniej-więcej jak na mszy o 10:30 w niedzielę.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #688 dnia: Grudnia 25, 2010, 22:38:01 pm »

Tak na marginesie to Ojciec Święty odprawiał o 10 wieczór - mam wrażenie, że w przypadku niektorych komentarzy mamy tu przypadek bycia bardziej papieskim od papieża.
Mam wrażenie, że Pan wątku nie czyta, bo już został podany najlogiczniejszy powód dlaczego Ojciec Święty odprawia o 22.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #689 dnia: Grudnia 26, 2010, 00:06:27 am »

Tak na marginesie to Ojciec Święty odprawiał o 10 wieczór - mam wrażenie, że w przypadku niektorych komentarzy mamy tu przypadek bycia bardziej papieskim od papieża.
Mam wrażenie, że Pan wątku nie czyta, bo już został podany najlogiczniejszy powód dlaczego Ojciec Święty odprawia o 22.

Że jest w zbyt podeszłym wieku by odprawiać o 24? Bez przesady, trzyma się świetnie!
Zapisane
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!