Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 08:03:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231953 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 300230 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #600 dnia: Września 27, 2010, 13:56:46 pm »

10.30- wykopalim dzieci!!!!!
Zresztą zapewne na KRR jest więcej dzieci niż na aktualnej w kościele Św Krzyża.

PS. Też mi będzie bardzo brakowało tej figury Zbawiciela

Nie rozumiem... wykopalim( czyli wykopaliśmy), czy wykąpalim( wykąpaliśmy)? :D O co chodzi?

Co do Komunii kolejkowej, przecież na KRR nie będzie kolejkowej, więc o co chodzi? Może z czasem i w św. Krzyża na NOMach nie będzie kolejkowej, bo jeden ryt zacznie oddziaływać na drugi...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #601 dnia: Września 27, 2010, 14:11:28 pm »

Chodzi zapewne o to, ze na 10 30 byla tam Msza dla dzieci. :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #602 dnia: Września 27, 2010, 14:26:20 pm »

Może z czasem i w św. Krzyża na NOMach nie będzie kolejkowej, bo jeden ryt zacznie oddziaływać na drugi...

Też na to liczę ;)
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
solid
Gość
« Odpowiedz #603 dnia: Września 27, 2010, 15:01:14 pm »

Jest to jakis powrot do zrodel. Z licznych, aczkolwiek niesprawdzonych, zaslyszanych po rodzinie opowiesci, wiem, ze w latach 70-tych i 80-tych w tym wlasnie kosciele sw. Krzyza byl stary kaplan u ktorego NOM sie nie przyjal i odprawial Tridentine az do smierci kazdego wieczoru.
Ile w tym prawdy nie wiem, ale w kazdej takiej historii krakowskiej jakas prawda jest.
Też nie wiem, ile w tym prawdy, ale jednego jestem pewien - w kościele św. Krzyża bardzo późno wstawiono stół posoborowy. Pamiętam że jeszcze w 1995 roku byłem tam na NOM-ie odprawianym versus Deum.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2010, 18:55:02 pm wysłana przez solid » Zapisane
kl.adam
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #604 dnia: Września 27, 2010, 17:16:49 pm »

Przeniesienie Mszy w KRR do centrum Krakowa to bardzo dobry krok. Zwłaszcza w pobliże dworca kolejowego - łatwo dojechać z różnych dzielnic Krakowa i spoza Krakowa.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #605 dnia: Września 27, 2010, 17:19:23 pm »

A propos stolu posoborowego w Sw. Krzyzu. Czy da sie go latwo wyniesc na kazdy KRR?
Niewatpliwa wada Bonifratrow bylo to, ze stol byl wielki i masywny, z rzadka byl wiec wynoszony.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #606 dnia: Września 27, 2010, 17:38:58 pm »

Jest to jakis powrot do zrodel. Z licznych, aczkolwiek niesprawdzonych, zaslyszanych po rodzinie opowiesci, wiem, ze w latach 70-tych i 80-tych w tym wlasnie kosciele sw. Krzyza byl stary kaplan u ktorego NOM sie nie przyjal i odprawial Tridentine az do smierci kazdego wieczoru.
Ile w tym prawdy nie wiem, ale w kazdej takiej historii krakowskiej jakas prawda jest.

Słabo pamiętam. Było to 8 maja w czwartek R.P. 1997. Ks. Profesor Bolesław Przybyszewski odprawiał cichą Mszę przy bocznym ołtarzu, jak to chyba wtedy określano "gregoriańską".
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #607 dnia: Września 27, 2010, 18:17:27 pm »

odprawiał cichą Mszę przy bocznym ołtarzu, jak to chyba wtedy określano "gregoriańską".
jak to chyba wtedy okreslano? a teraz sie tak jej nie okresla? :-)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #608 dnia: Września 27, 2010, 19:37:22 pm »

..chodzi o to, że chyba była wypisana informacja, że jest to Msza "gregoriańska" a nie "trydencka" jak dziś określa się częściej. Może ktoś z Krakusów wie więcej na ten temat od warszawiaka?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #609 dnia: Września 28, 2010, 16:53:08 pm »

@ Zygmunt (tudzież inni)
czy ma Pan jakieś dokładniejsze informacje nt. śp. ks. profesora? Czy często tak odprawiał?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #610 dnia: Września 29, 2010, 12:21:50 pm »

Wydaje mi się, że dowiedziałem się o Mszy z tablicy w kościele, co by wskazywało na to, że Msze były odprawiane regularnie (to nie była raczej Msza związana ze świętem).

Zaznaczam, że to wszystko słabo pamiętam.

Niestety w zeszłym roku zmarł proboszcz z tego czasu - ks. prof. Zdzisław Kliś. Może warto zajrzeć do kronik parafialnych jeśli takowe są.

« Ostatnia zmiana: Września 29, 2010, 19:30:16 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #611 dnia: Września 30, 2010, 23:58:43 pm »

No, to zmiany.
Po roku wrocilem do Krakowa i moze jednak cos wiecej sie zmienilo - o jakim duszpasterstwie tu mowa? Istnieje jakies tradycyjne duszpasterstwo?

No i moze ktos cos wie... ano chcialbym bardzo choralu sie spiewac nauczyc, i jakichs imnych tradycyjnych rytmow, korsyka tez niesamowicie mi sie podoba - w Krakowie gdzies sa takie mozliwosci?
Pozdrawiam
Zapisane
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #612 dnia: Października 01, 2010, 11:10:57 am »

Pana to chyba z 10lat w Krakowie nie było, że Pan takie pytania zadajesz ::)
Duszpasterstwo jest cały czas to samo:
http://www.fssp.pl/

Co do nauki chorału to pytać x. Wojciecha.
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #613 dnia: Października 01, 2010, 20:57:36 pm »

No, wczesniej tez jakos specjalnie sie nie interesowalem;)
Dziekuje bardzo
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #614 dnia: Października 02, 2010, 14:21:26 pm »

Zapraszamy w takim razie na Mszę jutro!  :)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!