Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 14:16:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: KRAKÓW  (Przeczytany 300016 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #585 dnia: Września 22, 2010, 23:30:05 pm »

TO PROSZE PRZECZYTAĆ!
Nie wiem jak inni, ale jam nie jest mocen odczytać owego linka.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #586 dnia: Września 22, 2010, 23:54:35 pm »

Tak będzie lepiej:
http://www.rafalgwarek.private.pl/fssp/karta_konfraterni.pdf
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #587 dnia: Września 26, 2010, 10:58:37 am »

+
Drodzy Państwo,
Od jakiegoś czasu wielokrotnie słyszeliście z pewnością o "możliwościach rozszerzenia naszego duszpasterstwa". Nadszedł obecnie moment, kiedy kilkumiesięczne starania wieńczymy konkretnym efektem, jakim jest przeniesienie siedziby naszego duszpasterstwa do koscioła parafialnego św. Krzyża przy Teatrze J. Słowackiego. Swoją zgodę na to wyraził Metropolita Krakowski, ks. kard. Stanisław Dziwisz.
Dziękuję wszystkim za modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Kantego, którego pomoc dawało się odczuć na licznych etapach załatwiania sprawy. Ponieważ czeka nas jeszcze szereg ważnych uzgodnień, proszę was serdecznie o powtórzenie nowenny do św. Jana Kantego, począwszy od dziś przez dziewięć kolejnych dni (litania poniżej). Tych, którym to po drodze, zachęcam do modlitwy przy grobie św. Jana Kantego w Kolegiace św. Anny. Nasze podziękowania kierujemy także pod adresem OO. Bonifratrów, którzy użyczali nam swojej świątyni od marca 2006 roku, ale na obecnym etapie nie są w stanie sprostać powiększającym się inicjatywom wokół naszego duszpasterstwa. Słowa wdzięczności należą się jednak przede wszystkim proboszczowi parafii św. Krzyża za jego otwartość, zrozumienie i  życzliwość dla naszego szczególnego charyzmatu.
 
A oto szczególy:
 
Przeniesienie nastąpi dnia 31 października (Uroczystość Chrystusa Króla).

Porządek Mszy św. niedzielnych: 10.30 i 19.15.

Mszy św. o 13.15 i 19.30 ani żadnych innych nabożeństw w kościele Bonifratrów od 31 X nie będzie.

Msza codzienna na Wawelu pozostaje bez zmian o godz. 8.00.

Wszelkie wpisy odnośnie sprawowanych sakramentów załatwiamy w kancelarii Parafii pw. Św. Krzyża.
 
Proszę o ponformowanie wszystkich innych potencjalnych zainteresowanych!
 
Serdecznie pozdrawiam!
In Domino,
ks. Wojciech Grygiel


Amen! Amen! Alleluja! Deo gratias! :) :)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #588 dnia: Września 26, 2010, 12:29:09 pm »

Czy poza tym, ze w kosciele sw. Krzyze mozna odprawic Msze przed poludniem to sa jakies inne plusy nowej lokalizacji?
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #589 dnia: Września 26, 2010, 13:12:44 pm »

Kompletnie nie rozumiem w jaki sposób przeniesienie do innego kościoła ma być czymś bardzo pozytywnym i "rozszerzeniem duszpasterstwa"? Zwłaszcza, że nie widzę żadnych zalet nowego kościoła w stosuku do starego, a raczej przeciwnie. Chyba, że coś się za tym kryje, o czym jeszcze nie wiemy.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #590 dnia: Września 26, 2010, 13:31:22 pm »

Kompletnie nie rozumiem w jaki sposób przeniesienie do innego kościoła ma być czymś bardzo pozytywnym i "rozszerzeniem duszpasterstwa"? Zwłaszcza, że nie widzę żadnych zalet nowego kościoła w stosuku do starego, a raczej przeciwnie. Chyba, że coś się za tym kryje, o czym jeszcze nie wiemy.
Moje spekulacje... (nie jestem z Krakowa)
1. Parafia ma tylko 650 mieszkancow.
2. Widze, ze wnetrze kosciola bylo projektowane wtedy kiedy architekci mysleli o Bogu o nie o ludziach, zatem jest wyjatkowe niekompatybilne z liturgia posoborowa. Nawet jak na stare koscioly.
3. Utrzymanie takiego kosciola musi duzo kosztowac.
4. Sekularyzacja postepuje.
5. Wokolo zapewne kosciolow jest pod dostatkiem.
6. Nadejdzie dzien kiedy i w Krakowie parafie zaczna byc laczone a z prawie niezuywanymi kosciolami trzeba bedzie zrobic jakis sesnowny sakralny pozytek. Gdybym byl kurią to oddalbym pewnego pieknego dnia taki kosciol na stale petrystom.
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #591 dnia: Września 26, 2010, 15:08:43 pm »

i po 7: jest blisko dworca PKP!
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #592 dnia: Września 26, 2010, 16:20:22 pm »

Mniej więcej to, co wyżej, ale poza tym:

8. Parafia św. Krzyża jest w ścisłym centrum Krakowa, okolice Rynku i Dworca PKP i PKS. Kazimierz też jest centrum, ale naprawdę wielu ludzi nie orientuje się, gdzie jest kościół bonifratrów, choć mieszkają w Krakowie, bo on jest trochę mało widoczny, jadąc Krakowską ;)

9. Kościół św. Krzyża jest większy od kościoła bonifratrów trochę,więc i więcej tradsów się zmieści ;)

10. Jest to kościół PARAFIALNY, a to oznacza, że oddziaływanie Mszy jest szersze. Bonifratrzy to nie jest kościół parafialny, a rektoralny.

11. Łatwiej w kościele św. Krzyża będzie np. rozkręcić jakieś duszpasterstwo akademickie itp., z racji tego, że jest to naprawdę no... praktycznie Rynek ;)

12. Ks. proboszcz owej Parafii jest wieloletnim duszpasterzem młodzieży i troszkę, a nawet więcej ;), znaną osobą w krakowskim środowisku i mieć takie plecy to warto :P Jak widać człowiek to mądry i widzi, że młodzież do Tridentiny się garnie. ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
trivelt
uczestnik
***
Wiadomości: 124

« Odpowiedz #593 dnia: Września 26, 2010, 16:41:36 pm »

Jeden raz byłem już na Tridentinie u św. Krzyża w Krakowie i kilka problemów się pojawiło, np. procesja wejścia: zakrystia jest tuż obok ołtarza, a ogromna kolumna pośrodku nawy nie ułatwia procesyjnego obejścia kościoła.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #594 dnia: Września 26, 2010, 17:11:09 pm »

i po 7: jest blisko dworca PKP!

i po 7 - nie da się tam dojechać samochodem ani sensownie zaparkować w pobliżu. Ja wiem, że wszyscy teraz ze wszystkim celują w młodzież, ale dla nas to będzie duży problem, zwłaszcza zimą bo będzie oznaczać konieczność parkowania daleko, wypakowywania wózka i wiezienia dziecka opatulonego przez mróz itp. - u Bonifratrów dawało się to zrobić "jednym mykiem".
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #595 dnia: Września 26, 2010, 18:14:32 pm »

Parking jest płatny koło Teatru Słowackiego, z tymże niestety często gęsto zapchany. Można też parkować koło Galerii Krakowskiej- godzina bezpłatnie, reszta tanio. Poza tym jest parking na Szpitalnej z parkomatem.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2010, 21:44:54 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #596 dnia: Września 26, 2010, 22:30:34 pm »

Jeden raz byłem już na Tridentinie u św. Krzyża w Krakowie i kilka problemów się pojawiło, np. procesja wejścia: zakrystia jest tuż obok ołtarza, a ogromna kolumna pośrodku nawy nie ułatwia procesyjnego obejścia kościoła.

Tej wielkiej kolumny nie sposób nie zauważyć - przeszkadza znacznie w "widoczności"... Poza tym, jeśli dobrze kojarzę, to w św. Krzyżu komunia kolejkowa, na stojąco... I co do tego, czy kościół większy, to jednak powątpiewam - ale być może to moje wrażenie...

Mimo lepszego dojazdu - szkoda...
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2010, 22:33:25 pm wysłana przez daniel89 » Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #597 dnia: Września 26, 2010, 22:35:43 pm »

Jest to jakis powrot do zrodel. Z licznych, aczkolwiek niesprawdzonych, zaslyszanych po rodzinie opowiesci, wiem, ze w latach 70-tych i 80-tych w tym wlasnie kosciele sw. Krzyza byl stary kaplan u ktorego NOM sie nie przyjal i odprawial Tridentine az do smierci kazdego wieczoru.
Ile w tym prawdy nie wiem, ale w kazdej takiej historii krakowskiej jakas prawda jest.

A co do parkingu to prawda - podskoczenie z dzieckiem zima juz nie jest tak bezproblematyczne jak u Bonifratrow. Z Galerii Krakowskiej to mam blizej na Katowa, zreszta na Katowej mozna parkowac bez problemu  :)
I do tej, pieknej figury Chrystusa Pana w krolewskim plaszczu i koronie cierniowej bardzo sie przyzwyczailem...  :'(
Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #598 dnia: Września 27, 2010, 09:15:52 am »

10.30- wykopalim dzieci!!!!!
Zresztą zapewne na KRR jest więcej dzieci niż na aktualnej w kościele Św Krzyża.

PS. Też mi będzie bardzo brakowało tej figury Zbawiciela
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #599 dnia: Września 27, 2010, 13:36:57 pm »

Parking jest płatny koło Teatru Słowackiego, z tymże niestety często gęsto zapchany. Można też parkować koło Galerii Krakowskiej- godzina bezpłatnie, reszta tanio. Poza tym jest parking na Szpitalnej z parkomatem.

No toć właśnie piszę, że z parkingiem kiepsko więc dojazd gorszy, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi w wózkach.

I do tej, pieknej figury Chrystusa Pana w krolewskim plaszczu i koronie cierniowej bardzo sie przyzwyczailem...  :'(

A, no ja też. Piękny jest ten ołtarz. W pewnym sensie mi żal, że już zostanie "opuszczony" - znowu tylko będzie NOM przy stoliku.
Zapisane
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: KRAKÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!