Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:45:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeszcze słowo do Pana Adama (Bp.Williamson...)
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Jeszcze słowo do Pana Adama (Bp.Williamson...)  (Przeczytany 12765 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 25, 2009, 23:51:36 pm »

Zastanawiające jest tylko to czemu księża z przeoratu brelińskiego zachęcaja by brać śluby w parafiach...
A to rzeczywiście ciekawe. BTW, można do nich zadzwonić czy napisać i tak po prostu o tym powiedzą?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 25, 2009, 23:56:10 pm »


Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX i gdyby byla potrzeba "wzialbym u niego slub".

Zastanawiające jest tylko to czemu księża z przeoratu brelińskiego zachęcaja by brać śluby w parafiach...
Mnie nie zalezaloby na wpisie o zawarciu malzenstwa do rejestru.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 26, 2009, 00:01:01 am »

Zastanawiające jest tylko to czemu księża z przeoratu brelińskiego zachęcaja by brać śluby w parafiach...
A to rzeczywiście ciekawe. BTW, można do nich zadzwonić czy napisać i tak po prostu o tym powiedzą?
Prosze spróbować....Byłem na slubie, pary z kaplicy FSSPX w Dreznie, ślub był w parafii ksiadz był obecny z FSSPX głosił kazanie- notabene pytal jak ma się zwracać na początku kazania, bo nie wiedział, nigdy na ślubie kazania nie głosił- oczywiście slubu udzielał miejscowy proboszcz, nie z FSSPX.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 26, 2009, 00:01:55 am »


Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX i gdyby byla potrzeba "wzialbym u niego slub".

Zastanawiające jest tylko to czemu księża z przeoratu brelińskiego zachęcaja by brać śluby w parafiach...
Mnie nie zalezaloby na wpisie o zawarciu malzenstwa do rejestru.

Jakiś strasznie Pan w tym poglądzie antrydencki...:)
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 26, 2009, 00:28:18 am »

Prosze spróbować....Byłem na slubie, pary z kaplicy FSSPX w Dreznie, ślub był w parafii ksiadz był obecny z FSSPX głosił kazanie- notabene pytal jak ma się zwracać na początku kazania, bo nie wiedział, nigdy na ślubie kazania nie głosił- oczywiście slubu udzielał miejscowy proboszcz, nie z FSSPX.
I w tym kazaniu ksiądz FSSPX mówił, żeby nie brać u nich ślubów?
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 26, 2009, 00:43:04 am »

Czy ja powiedziałem, że mówił o tym w kazaniu?...
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2009, 00:48:14 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 26, 2009, 00:57:22 am »

Czyli dobrze rozumem, że tamten ksiądz ostrzegł Pana przed zawieraniem ślubu przy asyście księdza FSSPX w innym momencie tej całej uroczystości?
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 26, 2009, 07:16:35 am »

Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX

A proszę bardzo. Może pan robić co chce, mówię tylko, że taka spowiedź, jeśli nie w zagrożeniu życia, byłaby nieważna. A jak pan chce, to pański wybór.

Wyobrazmy sobie, ze grupa bialych, widzac, ze czarni maja przywileje, organizuje sie w stowarzyszeniu pod nazwa "czarni". Odtad tylko oni maga byc nazywami czarnymi, bo zastrzegli nazwe.
Nie jest to dokladne pokazanie sytuacji B.K.PX, a nawet dosc dalekie od rzeczywistej, ale jakos tak mi sie skojarzylo.

Widać, że dla pana prawo kanoniczne jest użyteczne tylko wtedy, jeśli służy pańskiej sprawie. Jeśli jest niewygodne, jest również neiużyteczne.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 26, 2009, 07:17:24 am »

Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX

A proszę bardzo. Może pan robić co chce, mówię tylko, że taka spowiedź, jeśli nie w zagrożeniu życia, byłaby nieważna. A jak pan chce, to pański wybór.

Wyobrazmy sobie, ze grupa bialych, widzac, ze czarni maja przywileje, organizuje sie w stowarzyszeniu pod nazwa "czarni". Odtad tylko oni maga byc nazywami czarnymi, bo zastrzegli nazwe.
Nie jest to dokladne pokazanie sytuacji B.K.PX, a nawet dosc dalekie od rzeczywistej, ale jakos tak mi sie skojarzylo.

Widać, że dla pana prawo kanoniczne jest użyteczne tylko wtedy, jeśli służy pańskiej sprawie. Jeśli jest niewygodne, jest również nieużyteczne.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 26, 2009, 07:26:59 am »

Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX

A proszę bardzo. Może pan robić co chce, mówię tylko, że taka spowiedź, jeśli nie w zagrożeniu życia, byłaby nieważna. A jak pan chce, to pański wybór.

Wyobrazmy sobie, ze grupa bialych, widzac, ze czarni maja przywileje, organizuje sie w stowarzyszeniu pod nazwa "czarni". Odtad tylko oni maga byc nazywami czarnymi, bo zastrzegli nazwe.
Nie jest to dokladne pokazanie sytuacji B.K.PX, a nawet dosc dalekie od rzeczywistej, ale jakos tak mi sie skojarzylo.

Widać, że dla pana prawo kanoniczne jest użyteczne tylko wtedy, jeśli służy pańskiej sprawie. Jeśli jest niewygodne, jest również nieużyteczne. "Jak Kali ukraść krowę - to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle."

Ale jak to zrobić? Mógłby Pan coś poradzić? (Zakładając ma się rozumieć, że Bractwo nie jest na łonie)

A jest na łonie Kościoła? No jeśli uznać, że księża-tułacze są na łonie Kościoła, to i Bractwo jest, zależy jak na to spojrzeć. Ale dla mnie, jeśli nie mogę korzystać z sakramentów u danego księdza, to nie jest on w pełni na łonie Kościoła.
A co do rad, wierzę, że nad sprawą czuwa Duch Święty i nie mam najmniejszego zamiaru udzialać jakichkolwiek rad w tej kwestii. Jeśli Bracteo wróci do Kościoła - super, jeśli nie - zamieni się w sektę. Sytuacja jest zerojedynkowa.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 26, 2009, 07:28:12 am »

Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX

A proszę bardzo. Może pan robić co chce, mówię tylko, że taka spowiedź, jeśli nie w zagrożeniu życia, byłaby nieważna. A jak pan chce, to pański wybór.

Wyobrazmy sobie, ze grupa bialych, widzac, ze czarni maja przywileje, organizuje sie w stowarzyszeniu pod nazwa "czarni". Odtad tylko oni maga byc nazywami czarnymi, bo zastrzegli nazwe.
Nie jest to dokladne pokazanie sytuacji B.K.PX, a nawet dosc dalekie od rzeczywistej, ale jakos tak mi sie skojarzylo.

Widać, że dla pana prawo kanoniczne jest użyteczne tylko wtedy, jeśli służy pańskiej sprawie. Jeśli jest niewygodne, jest również nieużyteczne. "Jak Kali ukraść krowę - to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle."

Ale jak to zrobić? Mógłby Pan coś poradzić? (Zakładając ma się rozumieć, że Bractwo nie jest na łonie)

A jest na łonie Kościoła? No jeśli uznać, że księża-tułacze są na łonie Kościoła, to i Bractwo jest, zależy jak na to spojrzeć. Ale dla mnie, jeśli nie mogę korzystać z sakramentów u danego księdza, to nie jest on w pełni jedności z Ojcem Świętym.
A co do rad, wierzę, że nad sprawą czuwa Duch Święty i nie mam najmniejszego zamiaru udzialać jakichkolwiek rad w tej kwestii. Jeśli Bractwo wróci do Kościoła - super, jeśli nie - zamieni się w sektę. Sytuacja jest zerojedynkowa.
[/quote]
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 26, 2009, 07:29:22 am »

Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX

A proszę bardzo. Może pan robić co chce, mówię tylko, że taka spowiedź, jeśli nie w zagrożeniu życia, byłaby nieważna. A jak pan chce, to pański wybór.

Wyobrazmy sobie, ze grupa bialych, widzac, ze czarni maja przywileje, organizuje sie w stowarzyszeniu pod nazwa "czarni". Odtad tylko oni maga byc nazywami czarnymi, bo zastrzegli nazwe.
Nie jest to dokladne pokazanie sytuacji B.K.PX, a nawet dosc dalekie od rzeczywistej, ale jakos tak mi sie skojarzylo.

Widać, że dla pana prawo kanoniczne jest użyteczne tylko wtedy, jeśli służy pańskiej sprawie. Jeśli jest niewygodne, jest również nieużyteczne. "Jak Kali ukraść krowę - to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle."

Ale jak to zrobić? Mógłby Pan coś poradzić? (Zakładając ma się rozumieć, że Bractwo nie jest na łonie)

A jest na łonie Kościoła? No jeśli uznać, że księża-tułacze są na łonie Kościoła, to i Bractwo jest, zależy jak na to spojrzeć. Ale dla mnie, jeśli nie mogę korzystać z sakramentów u danego księdza, to nie jest on w pełnej jedności z Ojcem Świętym.
A co do rad, wierzę, że nad sprawą czuwa Duch Święty i nie mam najmniejszego zamiaru udzialać jakichkolwiek rad w tej kwestii. Papież zrobił wszystko, co mógł w tej sprawie. Jeśli Bractwo wróci do Kościoła - super, jeśli nie - zamieni się w sektę. Sytuacja jest zerojedynkowa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2009, 07:32:19 am wysłana przez Adam » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 26, 2009, 07:45:14 am »

Czyli dobrze rozumem, że tamten ksiądz ostrzegł Pana przed zawieraniem ślubu przy asyście księdza FSSPX w innym momencie tej całej uroczystości?
Tak podszedł zaraz po Pater noster....
 Nowożeńców skłonił by zawierali slub w parafii, nie mnie. I to sprawiło, że ksiądz Tomasz Dawidowski ( bo miało to miejsce w jego parafii)i im tego  ślubu udzielał, mnie nie miał przed czym ostrzegać, pytał się tylko jak ma zacząć kazanie :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 26, 2009, 08:38:45 am »


Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX i gdyby byla potrzeba "wzialbym u niego slub".

Zastanawiające jest tylko to czemu księża z przeoratu brelińskiego zachęcaja by brać śluby w parafiach...

to jest również dowód, że nikt nigdy - nawet w sekcie posoborowej - nie brał na poważnie argumentu, jakoby FSSPX w całości było schizmatyckie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 26, 2009, 16:00:43 pm »

Mając świadomość, że bp. Williamson jest tułaczem, gdyby wybrałby się Pan do niego do spowiedzi (nie będąc w zagrożeniu życia), to spowiedź byłaby nieważna. Ślub również. Dura lex sed lex.
1) Nawet ślub zawarty w Rzymskokatolickiej Parafii (ogólnie - jakiejkolwiek prawdziwie katolickiej parafii) innej niż parafia młodych i (logiczne) bez licencji proboszcza/ Biskupa Miejsca jest nieważna. A więc argument nieco chybiony. Z drugiej strony - na starym forum przyszło mi do głowy, że jeśli ksiądz proboszcz zgodziłby się na zawarcie małżeństwa poza parafią (o ile pamiętam, nie pytano, gdzie będzie ślub) - i udzieliłby takiej licencji - ślub w kaplicy/kościele FSSPX udzielony przez kapłana Bractwa byłby ważny (jeśli się mylę proszę o sprostowanie).

2) Co do sakramentu pokuty - chodzenie po ulicy (a już nie daj Boże przejazd samochodem) jest sytuacją zagrażającą życiu...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeszcze słowo do Pana Adama (Bp.Williamson...) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!