Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:57:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeszcze słowo do Pana Adama (Bp.Williamson...)
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Jeszcze słowo do Pana Adama (Bp.Williamson...)  (Przeczytany 12759 razy)
Waldemar
Gość
« dnia: Lutego 25, 2009, 21:15:51 pm »

Ponieważ napisałem długi tekst (wolno piszę), to w uzupełnieniu do wyłączonego wątku pozwalam sobie napisać do Pana Adama tutaj.

Szanowny Panie Adamnie,

odniose się do Pana niniejszej wypowiedzi:
Cytuj
Proszę się wstrzymać z personalnymi komentarzami. Rozmawiajmy o meritum. Jeśli napisałem nieprawdę, proszę sprostować.
celem zwrócenia uwagi Panu na Pana - jak mi się wydaje - duży błąd. Ponieważ moim zdaniem mogą z tego też skorzystać i inne osoby to i jednak to napiszę.

Zanim jednak nastąpi to, to wypowiem swoje zdanie na temat tego wątku: niestety poziom forum 2.0 - w porównaniu do 1.0 - jest znacznie niższy i np. jestem zaskoczony nie po raz pierwszy, że my katolicy potrafimy publicznie na forum (a więc z rozmysłem) wyrażać swoje negatywne emocje. Jednak Panie i Panowie: to nie magiel

Teraz do rzeczy, odpowiadam na Pana pytanie. Oto Pana wypowiedzi w wątku:

Cytuj
To forum jest katolickie czy nie? Bana dla tego użytkownika i to jak najszybciej proszę!
Jest to pytanie i prośba - w kategoriach prawda i fałsz nie można się do niej ustosunkować.

Cytuj
"Ale wam powiadam, którzy słuchacie: Miłujcie nieprzyjacioły wasze, czyńcie dobrze tym, którzy was mają w nienawiści."
Jako cytat nie jest to zdanie Pana zatem jw.

Cytuj
"Te dziennikarskie k**y to sam bym odstrzelił" To obrona?
Znowu pytanie.


Cytuj
Panu Jezusowi będzie Pan po śmierci tłumaczył swoją interpretację Jego własnych słów o nieprzyjaciołach.
To nie jest zwykłe zdanie do którego możnaby sie odnieść rozumowo - jest to proroctwo.

Cytuj
Różnica między bp. Pieronkiem a bp. Williamsonem jest taka, że bp Pieronek jest legalnym biskupem Kościoła Rzymskokatolickiego, który ma prawdo udzielać wszystkich sakramentów. Z kolei bp Williamson jako kapłan-tułacz nie ma prawa na przykład udzielać rozgrzeszenia, ponieważ nie posiada odpowiedniej jurysdykcji. Dopóki Bractwo nie wejdzie w struktury Kościoła, dopóty będzie istniała ta zasadnicza różnica między bp. Pieronkiem a bp. Williamsonem.

Tu napisał Pan wszystko prawidłowo o dwóch katolickich biskupach, z wyjątkiem jednego słowa "zasadnicza" (zaznaczone na czerwono), które w mojej opinii w tym kontekście nabiera wręcz odmiennego rozumienia niz Pan sugeruje tutaj (bo niestety nie pisze konkretnie). Ponieważ faktyczne nieposłuszeństwo kapłana (a zwłaszcza biskupa) będącego w formalnej łączności z papieżem jest w istocie bardziej dla wiernych szkodliwe, niż formalne nieposłuszeństwo (zwłaszcza takie, które nie jest nieposłuszeństwem faktycznym - co wydaje się zachodzi w przypadku bp.Williamsona). Pozwolę sobie to przywołać przypowieść o dwóch synach ojca: jednym, który wypełnia słowa ojca tylko słowem i drugiego, który czyni to swoim czynem.

Zatem napisał Pan jeden akapit do którego można się odnieść i chociaż pozornie jest ono prawdziwe, to poprzez wprowadzenia słowa zasadniczo dokonuje Pan próby manipulacji. Wierzę, że nieświadomej.

pozdrawiam.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 25, 2009, 21:25:14 pm »

Nie myślałem, że doczekam się osobistego wątku na tym forum. Jestem pod wrażeniem.

Na pana zaczepki nie będę odpowiadał. Proszę sobie uważać, to co pan napisał, pańska sprawa.

Natomiast chamstwu będę się przeciwstawiał zawsze i będę je nazywał po imieniu.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 25, 2009, 21:33:30 pm »

Wie Pan co, drogi Kolego ? Jest Pan przewrażliwiony jak czubek... wie Pan czego. Jeśli wszystko uważa Pan za "zaczepki" i chamstwo, to chyba powinien Pan łyknąć tabletkę magnezu (nie żartuję) albo zrezygnować z udziału w tym Forum.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 25, 2009, 21:37:20 pm »

Jaki Kolego? Bez przesady.

Proszę się nie zastanawiać nad moją wrażliwością, naprawdę nie ma takiej potrzeby. A z Forum zrezygnuję, kiedy sam uznam, że chcę zrezygnować.  Dobrego wieczoru i dobrej nocy.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 25, 2009, 21:56:06 pm »

Jaki Kolego? Bez przesady.

Proszę się nie zastanawiać nad moją wrażliwością, naprawdę nie ma takiej potrzeby. A z Forum zrezygnuję, kiedy sam uznam, że chcę zrezygnować.  Dobrego wieczoru i dobrej nocy.

Pan chyba nie zrozumial.
Uczestniczy Pan w forum dyskusyjnym. Jesli wszystko Pana uraza, nawet slowo "Kolego", to naprawde nalezaloby zastanowic sie, czy jest sie gotowym na dyskusje.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 25, 2009, 22:03:13 pm »

Pan chyba nie zrozumial.
Uczestniczy Pan w forum dyskusyjnym. Jesli wszystko Pana uraza, nawet slowo "Kolego", to naprawde nalezaloby zastanowic sie, czy jest sie gotowym na dyskusje.

Pańskie rady, jak rady pana poprzednika, są zbędne. Sam zdecyduję, czy zrezygnuję, sam zdecyduję, czy jestem gotowy na dyskusję. Proszę mi nie radzić. To nie forum Poradnika Domowego.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2009, 22:05:34 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 25, 2009, 22:10:43 pm »

Pan chyba nie zrozumial.
Uczestniczy Pan w forum dyskusyjnym. Jesli wszystko Pana uraza, nawet slowo "Kolego", to naprawde nalezaloby zastanowic sie, czy jest sie gotowym na dyskusje.

Pańskie rady, jak rady pana poprzednika, są zbędne. Sam zdecyduję, czy zrezygnuję, sam zdecyduję, czy jestem gotowy na dyskusję. Proszę mi nie radzić. To nie forum Poradnika Domowego.
Nie radze Panu, zeby Pan zrezygnowal. Nie radze, zeby Pan nie rezygnowal.
Nie moj biznes. Tylko prosze nie pisac bzdur o katolickich biskupach.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 25, 2009, 22:11:29 pm »

Nie radze Panu, zeby Pan zrezygnowal. Nie radze, zeby Pan nie rezygnowal.
Nie moj biznes. Tylko prosze nie pisac bzdur o katolickich biskupach.

To pańska opinia, że to bzudra. Ja mam inne zdanie i nic pan na to nie poradzi.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 25, 2009, 22:24:57 pm »

Nie radze Panu, zeby Pan zrezygnowal. Nie radze, zeby Pan nie rezygnowal.
Nie moj biznes. Tylko prosze nie pisac bzdur o katolickich biskupach.

To pańska opinia, że to bzudra. Ja mam inne zdanie i nic pan na to nie poradzi.
Oczywiscie, ze bzdura.
Czy biskup Williamson jest wyswieconym biskupem katolickim, czy nie jest?
Ulatwie Panu i sam odpowiem. Jest.
Czy sie to Panu podoba, czy nie. Jest biskupem Kościoła.
Niestety, nie jest Pan jedyna osoba atakujaca Biuskupa i Bractwo. Moge sie tylko domyslac dlaczego Pan atakuje i dlaczego zniewaza Biskupa.
Porownal Pan bp. Pieronka do bp. Williamsona. Obie osoby znam z przekazow medialnych. Zauwazylem, ze wypowiedz bp. Williamsona o komorach gazowych  jest zle rozumiana, a najczesciej falszowana.
ZLe interpretoana i falszowana wersje wywiadu przekazuja media.
Nie wiem czy te same media nie wyrzadzaja krzywdy bp. Pieronkowi, bo przekazuja, jako jego wypowiedzi, takie glupoty, ze wierzyc sie czasem nie chce, ze biskup katolicki mogl cos takiego powiedziec.
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 25, 2009, 22:35:17 pm »

Niestety, nie jest Pan jedyna osoba atakujaca Biuskupa i Bractwo. Moge sie tylko domyslac dlaczego Pan atakuje i dlaczego zniewaza Biskupa.

Proszę pana, a czym znieważyłem bp. Williamsona? Tym, że napisałem, że jest biskupem-tułaczem? A gdzie tu jest nieprawda? Mając świadomość, że bp. Williamson jest tułaczem, gdyby wybrałby się Pan do niego do spowiedzi (nie będąc w zagrożeniu życia), to spowiedź byłaby nieważna. Ślub również. Dura lex sed lex.

PS. Pragnę zauważyć, że to nie ja wyciągnąłem na forum nazwisko bp. Pieronka.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 25, 2009, 22:39:48 pm »



Proszę pana, a czym znieważyłem bp. Williamsona? Tym, że napisałem, że jest biskupem-tułaczem? A gdzie tu jest nieprawda? Mając świadomość, że bp. Williamson jest tułaczem, gdyby wybrałby się Pan do niego do spowiedzi (nie będąc w zagrożeniu życia), to spowiedź byłaby nieważna. Ślub również. Dura lex sed lex.


Ma Pan troche satysfakcji, prawda? "Niewazna", "niewazny"!
Obawiam sie, ze nie wie Pan co to jest spowiedz i co to jest "slub".
Zapisane
Adam
aktywista
*****
Wiadomości: 764

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 25, 2009, 22:47:21 pm »

Ma Pan troche satysfakcji, prawda? "Niewazna", "niewazny"!
Obawiam sie, ze nie wie Pan co to jest spowiedz i co to jest "slub".

Satysfakcji? Jakiej satysfakcji? Ależ ja chcę, żeby Bractwo wróciło na łono Kościoła! Tylko tak się niektórzy rozpędzili, że zaczeli mi przypisywać obrazę bp. Williamsona i wszelkie inne złe rzeczy.

Co to jest spowiedź i ślub? Sakrament pokuty i sakrament małżeństwa? A może się mylę? A jeśli nie wie pan, co to jest nieważny sakrament, to mogę tylko wyrazić swoje ubolewanie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2009, 22:50:57 pm wysłana przez Adam » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 25, 2009, 23:07:32 pm »

Ma Pan troche satysfakcji, prawda? "Niewazna", "niewazny"!
Obawiam sie, ze nie wie Pan co to jest spowiedz i co to jest "slub".

Satysfakcji? Jakiej satysfakcji? Ależ ja chcę, żeby Bractwo wróciło na łono Kościoła! Tylko tak się niektórzy rozpędzili, że zaczeli mi przypisać obrazę bp. Williamsona i wszelkie inne złe rzeczy.

Co to jest spowiedź i ślub? Sakrament pokuty i sakrament małżeństwa? A może się mylę? A jeśli nie wie pan, co to jest nieważny sakrament, to mogę tylko wyrazić swoje ubolewanie.
Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX i gdyby byla potrzeba "wzialbym u niego slub".

Wyobrazmy sobie, ze grupa bialych, widzac, ze czarni maja przywileje, organizuje sie w stowarzyszeniu pod nazwa "czarni". Odtad tylko oni maga byc nazywami czarnymi, bo zastrzegli nazwe.
Nie jest to dokladne pokazanie sytuacji B.K.PX, a nawet dosc dalekie od rzeczywistej, ale jakos tak mi sie skojarzylo.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 25, 2009, 23:13:04 pm »

Ależ ja chcę, żeby Bractwo wróciło na łono Kościoła! 

Ale jak to zrobić? Mógłby Pan coś poradzić? (Zakładając ma się rozumieć, że Bractwo nie jest na łonie)
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 25, 2009, 23:19:33 pm »


Moze Pan wyrazac co Pan chce. Ja, jesli bede chcial, wyspowiadam sie u ksiedza z B.K.PX i gdyby byla potrzeba "wzialbym u niego slub".

Zastanawiające jest tylko to czemu księża z przeoratu brelińskiego zachęcaja by brać śluby w parafiach...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Jeszcze słowo do Pana Adama (Bp.Williamson...) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!