Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 20:20:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Chętni do wstąpienia w szeregi Instytutu Dobrego Pasterza
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Chętni do wstąpienia w szeregi Instytutu Dobrego Pasterza  (Przeczytany 4113 razy)
introiboadaltaredei
Gość
« dnia: Lutego 24, 2009, 14:02:32 pm »

Witam! Poszukuję osób, które podobnie jak ja myślą o wstąpieniu do IBP. Dobrze byłoby się "poznać" i wymienić jakimiś przemyśleniami w tej kwestii. Przy okazji proszę o modlitwę wszystkich forumowiczów... :)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 24, 2009, 14:05:58 pm »

+
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 24, 2009, 14:11:53 pm »

wstąpienia do seminarjum, czy już po święceniach :) ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
introiboadaltaredei
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 24, 2009, 14:52:34 pm »

wstąpienia do seminarjum, czy już po święceniach :) ?
Raczej Do Seminarium.... ;)
Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 27, 2009, 22:42:08 pm »

+ podziwiam i zapewniam modlitwę +
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 28, 2009, 21:03:42 pm »

+
Zapisane
fleon
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 28, 2009, 21:19:40 pm »

+ powodzenia i obiecuję modlitwę +
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 01, 2009, 21:18:58 pm »

++
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 01, 2009, 21:20:50 pm »

+
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #9 dnia: Marca 01, 2009, 21:26:00 pm »

+
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Marca 03, 2009, 22:08:40 pm »

+
Zapisane
avars
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #11 dnia: Marca 03, 2009, 22:49:08 pm »

+ + +

Poza tym - jak niżej w podpisie.
Zapisane
"Hydria farinae non deficiet nec lecythus olei minuetur usque ad diem in qua Dominus daturus est ... "
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 03, 2009, 23:00:50 pm »

+++
Zapisane
jkam
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Marca 04, 2009, 01:54:40 am »

Witam! Poszukuję osób, które podobnie jak ja myślą o wstąpieniu do IBP. Dobrze byłoby się "poznać" i wymienić jakimiś przemyśleniami w tej kwestii. Przy okazji proszę o modlitwę wszystkich forumowiczów... :)

Proszę się na mnie nie gniewać, ale po przeczytaniu tego wątku przypomniała mi się scena z "zerówki". Wychowawczyni posadziła nas kiedyś w kółku i każde z dzieci miało w kilku zdaniach powiedzieć kim chciałoby zostać w przyszłości. Nie zabrakło oczywiście nieśmiertelnego: "...Jak urosnę, to będę strażakiem...". Skojarzenie może niezbyt stosowne, ale nie chodzi tutaj o wielką złośliwość, a raczej pewną refleksję. Być może niektórzy z Państwa się ze mną nie zgodzą, ale rozeznawanie i podjęcie własnego powołania jest sprawą bardzo osobistą i pomiędzy Panem Bogiem, rozeznającym powołanie i jego ojcem duchownym (naprawdę warto takiego posiadać). To doświadczenie jest na tyle ważne i jednocześnie tak intymne, że jego publiczne roztrząsanie w tak wczesnym stadium wydaje mi się niezbyt właściwe. Znacznie lepiej byłoby chyba zacząć od przeprowadzenia kilku rozmów z ojcem duchownym, ewentualnie innymi zaufanymi kapłanami, którzy mogą posłużyć wsparciem modlitewnym i poradą. Myślę, że warto w szczególności nawiązać kontakty z polskimi kapłanami i klerykami IBP, którzy na wszelkie pytania życzliwie odpowiedzą i z pewnością chętnie rozwieją wątpliwości.
A na zawiązanie nowych znajomości na pewno znajdzie się czas w trakcie formacji seminaryjnej.
Mam nadzieję, że założyciel wątku nie odbierze mojej wypowiedzi jako złośliwej czy obraźliwej. Zapewniam o modlitwie.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2009, 01:57:59 am wysłana przez jkam » Zapisane
introiboadaltaredei
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 04, 2009, 02:18:19 am »

Witam! Poszukuję osób, które podobnie jak ja myślą o wstąpieniu do IBP. Dobrze byłoby się "poznać" i wymienić jakimiś przemyśleniami w tej kwestii. Przy okazji proszę o modlitwę wszystkich forumowiczów... :)

Proszę się na mnie nie gniewać, ale po przeczytaniu tego wątku przypomniała mi się scena z "zerówki". Wychowawczyni posadziła nas kiedyś w kółku i każde z dzieci miało w kilku zdaniach powiedzieć kim chciałoby zostać w przyszłości. Nie zabrakło oczywiście nieśmiertelnego: "...Jak urosnę, to będę strażakiem...". Skojarzenie może niezbyt stosowne, ale nie chodzi tutaj o wielką złośliwość, a raczej pewną refleksję. Być może niektórzy z Państwa się ze mną nie zgodzą, ale rozeznawanie i podjęcie własnego powołania jest sprawą bardzo osobistą i pomiędzy Panem Bogiem, rozeznającym powołanie i jego ojcem duchownym (naprawdę warto takiego posiadać). To doświadczenie jest na tyle ważne i jednocześnie tak intymne, że jego publiczne roztrząsanie w tak wczesnym stadium wydaje mi się niezbyt właściwe. Znacznie lepiej byłoby chyba zacząć od przeprowadzenia kilku rozmów z ojcem duchownym, ewentualnie innymi zaufanymi kapłanami, którzy mogą posłużyć wsparciem modlitewnym i poradą. Myślę, że warto w szczególności nawiązać kontakty z polskimi kapłanami i klerykami IBP, którzy na wszelkie pytania życzliwie odpowiedzą i z pewnością chętnie rozwieją wątpliwości.
A na zawiązanie nowych znajomości na pewno znajdzie się czas w trakcie formacji seminaryjnej.
Mam nadzieję, że założyciel wątku nie odbierze mojej wypowiedzi jako złośliwej czy obraźliwej. Zapewniam o modlitwie.

Hmmmm.... Nie obrażam się ani trochę, choć chyba pewne (niepotrzebne chyba) przeintelektualizowanie przez Pana problemu nie jest miłe  ;) Ale nie zawsze musi być miło i z tego powodu się nawet cieszę z pańskiej wypowiedzi :) Przede wszystkim Bóg zapłać za modlitwę. Założyciel wątku (czyli ja) nie szuka tu pomocy w rozeznaniu powołania, bo postępuje tak jak Pan radzi, choć o dobrego kapłana, który będzie zawsze pod ręką jest dość trudno... Nie zgodzę się jednak, że powołanie należy rozpatrywać jedynie osobiście, bo nie rozpatruje w swym sercu "zostania" strażakiem, policjantem czy gwiazdą filmową, ale Kapłaństwo, które ma służyć całemu Kościołowi a nie tylko mi.  Nikt z tego forum nie jest w stanie zmienić mojej ostatecznej decyzji. Dobrze jest jednak wymienić doświadczenia i nie widzę w tym nic złego. Tylko po to założyłem ten wątek. Jeszcze raz dziękuję za modlitwę Panu i wszystkim forumowiczom. :) 
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Chętni do wstąpienia w szeregi Instytutu Dobrego Pasterza « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!