Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:13:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 267713 razy)
lukashogun
adept
*
Wiadomości: 37


« Odpowiedz #135 dnia: Czerwca 16, 2009, 22:34:44 pm »

A jakbyście nagrali dziś na próbie to by było :(

z tego co widzialem to jedna pani nagrywala
nastepna próba bedzie w czwartek o 19.oo, ja mam mozliwosc jedynie
na tel. nagrac, ale jakosc nedzna.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #136 dnia: Czerwca 16, 2009, 22:42:57 pm »

W czwartek to już będzie ciut za późno... :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #137 dnia: Czerwca 16, 2009, 23:04:34 pm »


Ja moge być, Pan jesli nie żonaty też.

Ja nie mogę. Od 20 lat jestem "obabiony"...lipa niestety - nic z tego, ale Panu w takim razie oczywiście życzę tegoż z całego serca  :)


To tez można bo jeśli zrobi Pan kurs nadzwyczajnego szafarza i abp zaliczy Pana w poczet świeckich akolitów to będzie Pan mógł także subdiakonować.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #138 dnia: Czerwca 16, 2009, 23:11:49 pm »

To tez można bo jeśli zrobi Pan kurs nadzwyczajnego szafarza i abp zaliczy Pana w poczet świeckich akolitów to będzie Pan mógł także subdiakonować.

Heheh :) Pan widzę, ma poczucie humoru...to mi się podoba :) Tu nie Afryka, choć może niebawem Afryka nas preskoczy razem z Amazonią w Ameryce Płd.
Tam jest świetne miejsce a nawet może i potrzeba "świeckich szafarzy", choć ja takich to raczej "omijam łukiem" na wszelki wypadek.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #139 dnia: Czerwca 20, 2009, 22:29:49 pm »

Czytam ja na NRL:

"Przypominamy, że we wtorek 23 czerwca o godzinie 22.00 będzie można uczestniczyć w tradycyjnej liturgii dominikańskiej w kościele akademickim św. Macieja we Wrocławiu."

1) - kto będzie odprawiał Mszę?
2) - czy ktoś to może nagra na video i wrzuci na youtube? Marzę, by choćby na video oglądnąć liturgię dominikańską!!!
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #140 dnia: Czerwca 20, 2009, 23:08:14 pm »

Czytam ja na NRL:

"Przypominamy, że we wtorek 23 czerwca o godzinie 22.00 będzie można uczestniczyć w tradycyjnej liturgii dominikańskiej w kościele akademickim św. Macieja we Wrocławiu."

1) - kto będzie odprawiał Mszę?
2) - czy ktoś to może nagra na video i wrzuci na youtube? Marzę, by choćby na video oglądnąć liturgię dominikańską!!!
Czy nagra tego nie wiem, a kto odprawi ma Pani w dziale metropolia wrocławska w osobnym wątku ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #141 dnia: Czerwca 21, 2009, 08:21:50 am »

Czytam ja na NRL:

"Przypominamy, że we wtorek 23 czerwca o godzinie 22.00 będzie można uczestniczyć w tradycyjnej liturgii dominikańskiej w kościele akademickim św. Macieja we Wrocławiu."

1) - kto będzie odprawiał Mszę?
2) - czy ktoś to może nagra na video i wrzuci na youtube? Marzę, by choćby na video oglądnąć liturgię dominikańską!!!

Tradycyjna liturgia dominikańska ograniczy się do oficjum (nieszpory, jutrznia, laudesy). Msza będzie nowa.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #142 dnia: Czerwca 21, 2009, 09:07:36 am »

to nie lepiej juz stara odprawić?
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #143 dnia: Czerwca 21, 2009, 09:08:19 am »

Tradycyjna liturgia dominikańska ograniczy się do oficjum (nieszpory, jutrznia, laudesy). Msza będzie nowa.

Na NRL info o liturgii było podane pod artykułem o Mszy Św. w rycie dominikańskim, że aż myślałam, że ktoś dostał pozwolenie na to. A wiem przynajmniej o dwóch polskich dominikanach, którzy by chcieli się tradycyjnego rytu dominikańskiego nauczyć, ale im zakazuje się.

Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #144 dnia: Czerwca 21, 2009, 09:10:49 am »

, a kto odprawi ma Pani w dziale metropolia wrocławska w osobnym wątku ;D

W jakim?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #145 dnia: Czerwca 21, 2009, 09:12:27 am »

23 czerwca 2009 r. kolejny raz będziemy celebrować Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela Patrona Wrocławia. Liturgia rozpocznie się o godz. 22.00 w kościele akademickim św. Macieja we Wrocławiu i będzie składała się z I Nieszporów, Matutinum, Laudesów i Mszy św. według rytu dominikańskiego. Celebracji będzie przewodniczył ks. Piotr Paćkowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących przeżyć tę uroczystość tak, jak każe katolicka tradycja monastyczna.

w imieniu Stowarzyszenia "Schola Gregoriana Silesiensis"

Robert Pożarski - kantor

http://katolicy.net/ogloszenia/157-wroclaw-wigilia-sw-jana-chrzciciela.html
Zapisane
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #146 dnia: Czerwca 21, 2009, 10:53:23 am »

Wyjaśniałem wczoraj z Pożarskim - ogłoszenie było delikatnie mówiąc nieprecyzyjne. Msza będzie nowa.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #147 dnia: Czerwca 21, 2009, 11:05:17 am »

Cytuj
Msza będzie nowa.
-dlaczego?
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #148 dnia: Czerwca 21, 2009, 13:30:24 pm »

Podejrzewam, że przede wszystkim z braku umiejętności odprawiania Mszy w rycie dominikańskim
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #149 dnia: Czerwca 21, 2009, 16:05:10 pm »

Różnic między Tridentiną a rytem dominikańskim jest niewiele. Szkoda, że tak to ma wyglądać. Ale przynajmniej nie mam dylematu czy przyjechać, czy nie przyjeżdżać. ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!