Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:58:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 267929 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #420 dnia: Listopada 28, 2011, 14:19:37 pm »

Mam nadzieję, że druga Msza niedzielna nie będzie również likwidowana.
Nie. Z tego co słyszałem x. prałat będzie wspomagał x. Grzegorza.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Adimad
aktywista
*****
Wiadomości: 1336

« Odpowiedz #421 dnia: Listopada 28, 2011, 14:24:55 pm »

Cytuj
W związku na okoliczność

Nie jestem pewien, czy to po polskiemu :-)
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #422 dnia: Stycznia 17, 2012, 07:41:52 am »

Kim był ksiądz odprawiający Mszę w ostatnią niedzielę o 18?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #423 dnia: Stycznia 17, 2012, 23:30:40 pm »

O! Też jsem ciekaw :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #424 dnia: Stycznia 18, 2012, 12:50:21 pm »

X.Dawidowski...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #425 dnia: Stycznia 18, 2012, 13:10:04 pm »

O! Super :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #426 dnia: Stycznia 18, 2012, 15:25:11 pm »

Poważnie? Ks. Tomasz jest w Polsce na dłuższy czas?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #427 dnia: Stycznia 18, 2012, 21:17:03 pm »

Poważnie? Ks. Tomasz jest w Polsce na dłuższy czas?

Niestety dni parę tylko...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #428 dnia: Lutego 21, 2012, 10:43:39 am »

Uwaga!!!
Jutro, tj. 22 lutego w Środę Popielcową Msze św. o godzinie 7:oo Na Piasku i o 17:oo również Na Piasku.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #429 dnia: Lutego 23, 2012, 18:13:16 pm »

Czy mogę zapytać o piątkową Drogę Krzyżową w kościele oo.Bonifratrów?
Czy jutro będzie?
Chyba podczas ogłoszeń coś mi umknęło  :-[
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #430 dnia: Lutego 24, 2012, 22:48:40 pm »

Czy mogę zapytać o piątkową Drogę Krzyżową w kościele oo.Bonifratrów?
Czy jutro będzie?
Chyba podczas ogłoszeń coś mi umknęło  :-[

Nikt Pani nie odpowiedział ??? Nic dziwnego, we Wrocławiu dawno już można było zaobserwować bardzo oględnie rzecz mówiąc, "niegrzeczne traktowanie dam", wynikające ze swoistej specyfiki tego środowiska...o i tak dość powszechnie znanych szczegółach wolałbym przez uprzejmość jedynie nie mówić....Dlatego też Droga Pani Yukomo, postaram się w miarę mych skromnych możliwości odpowiedzieć na Pani pytanie. Otóź wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie "postindult" po prostu już nie uznaje tego nabożeństwa. Może to być spowodowane po pierwsze dlatego, że jako takie jest ono postrzegane jako "wsteczniactwo"i objaw czystego "lasandryzmu", które być może wg.P.T. "Piaskowych Madarynów" nie jest zgodne z rubtykami 1962 a także co być może najważniejsze jest zupełnie niezgodną praktyką z ceremoniami z Coloseum, które są w latach współczesnych nam odprawiane wzamian Drogi Krzyżowej pojmowanej tradycyjnie, lub przynajmniej nic na jego temat owo osobliwe gremium nie znalazło,a zatem podobnie jak w przypadku III Confiteor może być uznane jedynie jako przejaw "zacofaństa, ksenofobiii a takoż jawny dowód nieposiadania pełnej łączności"....
Po wtóre zaś nie daje owemu osobliwemu gremiuim okazji zabłysnąć poprzez eksponowanie się w rozmaitych koronkach, mantoletach, kapuzach tudzież pomponach, a takoż nie mozna jak w innych przypadkach stojąc na najwyższym stopniu ołtarza, "współkoncelebrować" choćby Ofertorium nawet, tudzież kontrolować wszelkie gesty i postawy kapłana niesczęśnika, któren pod "pieczę" rzeczonego gremium złym przypadkiem był popadł....
Dlatego też chcąc uczstniczyć w Drodze Krzyżowej, osobiście radzę albo udać się do najbliższego Przeoratu ( w tym przypadku niestety jest to Warszawa acz i tak bliżej niz Gdynia ), lubo próbować odprawić nabożeństwo w domu...

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2012, 22:55:13 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #431 dnia: Lutego 24, 2012, 23:58:07 pm »

O ile się nie mylę to Drogi Krzyżowe w Polsce są w każdej parafii. I nie sądzę żeby wszystkie były jakimś cyrkiem.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #432 dnia: Lutego 25, 2012, 00:22:46 am »

Panie Tatko, ja bym proponował mniej tego postnego napoju w Wielkim Poście...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #433 dnia: Lutego 25, 2012, 12:00:23 pm »

Panie Tato, dziękuję za odpowiedź.
Bardzo mi szkoda, że wczoraj nie było Drogi Krzyżowej.
Pozostało "odprawienie" w domu...
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Lvsaticvs
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #434 dnia: Lutego 25, 2012, 12:26:00 pm »

Ech...

Dlatego też chcąc uczstniczyć w Drodze Krzyżowej, osobiście radzę albo udać się do najbliższego Przeoratu ( w tym przypadku niestety jest to Warszawa acz i tak bliżej niz Gdynia ), lubo próbować odprawić nabożeństwo w domu...
Osobiście radzę się przewietrzyć - wyjść na dwór i sprawdzić, czy poza Przeoratami i "post-indultami" zachowały się jakieś szczątki szczątków dawnego Kościoła. Wyniki obserwacji mogą się okazać zaskakująco optymistyczne.
Poza tym, zrównywanie nawet najczcigodniejszych ćwiczeń pobożnych, takich jak Droga Krzyżowa, z Najświętszą Ofiarą i innymi Sakramentami, które z Boskiego ustanowienia pochodzą, zalatuje lekkim brakiem powagi. Celowo czy niezamierzenie?

/.../ prawdopodobnie "postindult" po prostu już nie uznaje tego nabożeństwa. Może to być spowodowane po pierwsze dlatego, że jako takie jest ono postrzegane jako "wsteczniactwo"i objaw czystego "lasandryzmu", które być może wg.P.T. "Piaskowych Madarynów" nie jest zgodne z rubtykami 1962 a także co być może najważniejsze jest zupełnie niezgodną praktyką z ceremoniami z Coloseum /.../
Po wtóre zaś nie daje owemu osobliwemu gremiuim okazji zabłysnąć poprzez eksponowanie się w rozmaitych koronkach, mantoletach, kapuzach tudzież pomponach /.../
Problem pomponiarstwa i mandaryństwa wbrew pozorom ma sporo wspólnego z pisaniną fanów wiadomego Bractwa, także – a może przede wszystkim – na tym forumku. W obu przypadkach przerysowane problemy, oderwane od rzeczywistości, które w znikomym stopniu interesują zdrowego katolika, są wałkowane do niemożliwości. Ilość jadu jest u niektórych prost proporcjonalna do braku wyczucia u drugich. Niestety to, co w realu jest statystycznym marginesem, głośnym trąbieniem wypełnia rozległe połacie sieci – i daje postronnym taki obraz Tradycji, który do niej bynajmniej nie zachęca, ani jej nie oddaje, ani nie wyczerpuje.


Nic dziwnego, we Wrocławiu dawno już można było zaobserwować bardzo oględnie rzecz mówiąc, "niegrzeczne traktowanie dam", wynikające ze swoistej specyfiki tego środowiska...o i tak dość powszechnie znanych szczegółach wolałbym przez uprzejmość jedynie nie mówić....
Problem istnieje i rzeczywiście forum to najgorsze miejsce na jego roztrząsanie. Zresztą nie wiem, czy roztrząsanie czegokolwiek ma sens przy stanie agonalnym. Choć sprawa mię też dotyka i boli, śmiem się nie zgodzić, jakoby wynikało to ze „specyfiki środowiska”. Dużo bardziej z elementarnych braków w wychowaniu, które dużo bardziej dotykają męskiej części populacji.
Niestety niektórym się wydaje, że o problemach można nie wspominać, a one przez to zelżeją albo znikną. Innym wydaje się, że jest to konflikt zero-jedynkowy i posiadanie racji znosi chrześcijański obowiązek wyrozumiałości i dążenia do zgody. A szkoda, bo spór jest bardziej wyniszczających od wirtualnych wojenek o III Confiteor – ale skoro brakuje woli do zgody czy pojednania, nie zostaje nic innego jak modlitwa o cud. Bowiem narzekactwo i krytykanctwo sytuacji bynajmniej nie rozładowują.
Natomiast jeśli stan przypomina agonalny, a komuś sprzyja jego pogłębieniu, warto by zadać sobie klasycznie pytanie: Cui bono?

Panie Tatko, ja bym proponował mniej tego postnego napoju w Wielkim Poście...
Przyłączę się. Likiery i wódki smakowe polecam. Mniej po nich jadem zionie niż po gorzkiej.

Niektórym przydałby się Post od Internetu.
Zapisane
+ in patientia vestra possidebitis animas vestras +
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!