Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:32:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 56 Drukuj
Autor Wątek: WROCŁAW  (Przeczytany 267868 razy)
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #390 dnia: Maja 25, 2011, 20:46:45 pm »

Schola Cantorum Sancti Ioseph zaprasza na tridentinę na Piasku w niedzielę 29.05.2011 o 9:00, podczas której będziemy śpiewać propria gregoriańskie.

Osoby chcące się przyłączyć do śpiewania serdecznie zapraszam do kontaktu na priv. Oczywiście wyłącznie mężczyzn, gdyż nasza schola jest męsko-męska, a nie męsko-damska.

Przy okazji przypominamy:
nasz kanał na Tubce: http://www.youtube.com/user/ScholaCSI
nasz profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Schola-Cantorum-Sancti-Ioseph/201285196556997
nasza strona www: http://schola.katolicy.net/
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #391 dnia: Maja 29, 2011, 11:18:15 am »

Jaki będzie porządek Mszy św. w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego?
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
MK
Gość
« Odpowiedz #392 dnia: Czerwca 02, 2011, 16:00:35 pm »

Taki jak w dzień powszedni.
Zapisane
Tomek Torquemada
Gość
« Odpowiedz #393 dnia: Czerwca 27, 2011, 22:48:10 pm »

Schola Cantorum Sancti Ioseph zaprasza na mszę w uroczystość śś. Piotra i Pawła (środa 29.06.2011) w kościele oo. Bonifratrów o godzinie 18:30. Zaśpiewamy propria mszy "Nunc scio vere" oraz ordinaria mszy II (Kyrie fons bonitatis).

http://schola.katolicy.net/
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #394 dnia: Sierpnia 07, 2011, 23:14:51 pm »

Czy nie można było zrobić dziś mszy recytowanej tylko musiała być cicha? Szczerze mówiąc w takim wypadku przypominają mi się praktyki NOM. Msza ma trwać max godzinę. Rozumiem, że czasem może nie być organisty, ale czy ludzie nie mogą zaśpiewać jakiejś pieśni bez organów? Wydaje mi się, że tak. Wydaję mi się, że Msza, na którą przychodzi najwięcej tradycyjnych wiernych i nie tylko, bo często przychodzą różni ludzie zainteresowani Tradycją, powinna być jak najbardziej uroczysta. Może i najważniejsze jest wnętrze, ale czasem cała oprawa też jest ważna.

Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #395 dnia: Sierpnia 07, 2011, 23:40:56 pm »

Czy nie można było zrobić dziś mszy recytowanej tylko musiała być cicha? Szczerze mówiąc w takim wypadku przypominają mi się praktyki NOM. Msza ma trwać max godzinę. Rozumiem, że czasem może nie być organisty, ale czy ludzie nie mogą zaśpiewać jakiejś pieśni bez organów? Wydaje mi się, że tak. Wydaję mi się, że Msza, na którą przychodzi najwięcej tradycyjnych wiernych i nie tylko, bo często przychodzą różni ludzie zainteresowani Tradycją, powinna być jak najbardziej uroczysta. Może i najważniejsze jest wnętrze, ale czasem cała oprawa też jest ważna.

To kwestia "gościny" dziś był na Piasku "benefis" Pani Lusi Ogińskiej... Msza Święta jak wiemy w przypadku "artystycznych upodobań" zwierzchości musi zejść na drugi conajmniej plan... i tak nie mogli już "wyczekać" i jęli szybko "piszczeć" swemi instrumentami...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2011, 23:42:58 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #396 dnia: Sierpnia 08, 2011, 07:31:42 am »

Swoją drogą tylko współczuć występu szurki - grafomanki i ostrzedz: z tej stajni może być jeszcze niezapomniany ALBIN SIWAK http://www.youtube.com/watch?v=Lc8J_nX8v1A
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #397 dnia: Sierpnia 08, 2011, 08:05:42 am »

Czy nie można było zrobić dziś mszy recytowanej tylko musiała być cicha? Szczerze mówiąc w takim wypadku przypominają mi się praktyki NOM. Msza ma trwać max godzinę. Rozumiem, że czasem może nie być organisty, ale czy ludzie nie mogą zaśpiewać jakiejś pieśni bez organów? Wydaje mi się, że tak. Wydaję mi się, że Msza, na którą przychodzi najwięcej tradycyjnych wiernych i nie tylko, bo często przychodzą różni ludzie zainteresowani Tradycją, powinna być jak najbardziej uroczysta. Może i najważniejsze jest wnętrze, ale czasem cała oprawa też jest ważna.

To kwestia "gościny" dziś był na Piasku "benefis" Pani Lusi Ogińskiej... Msza Święta jak wiemy w przypadku "artystycznych upodobań" zwierzchości musi zejść na drugi conajmniej plan... i tak nie mogli już "wyczekać" i jęli szybko "piszczeć" swemi instrumentami...

Koncerty w kościele są co jakiś czas i jakoś nigdy specjalnie Mszy nie skracano. Co najwyżej się któryś z wielebnych z kazaniem uwinął szybciej.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #398 dnia: Sierpnia 08, 2011, 08:47:47 am »

Nie było organisty i tyle a  śpiewu sami wierni na Piasku nie pociągną przy głównym ołtarzu. Wg mnie lepiej odprawić Mszę recytowaną niż silić się na śpiewaną w sytuacji gdy nie ma komu śpiewać.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2011, 08:49:54 am wysłana przez Morro » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #399 dnia: Sierpnia 11, 2011, 07:46:54 am »

Bokotemat o Mszy czytanej wydzielono: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6242.0.html

  --  Moderacja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #400 dnia: Września 05, 2011, 13:52:58 pm »

Od dziś znów wraca Msza św. o godzinie 18:3o u Bonifratrów.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #401 dnia: Października 01, 2011, 10:25:51 am »

Przepraszam, że tak późno zamieszczam info, ale wyleciało mi zupełnie z głowy. Dzisiaj 1 października, podobnie jak i wczoraj, nie ma Mszy św. u oo. bonifratrów.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #402 dnia: Października 03, 2011, 13:33:26 pm »

W najbliższą sobotę 9 października nie ma Mszy św. u OO. Bonifratrów. Zapraszam na Mszę na Piasek o 7.00.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #403 dnia: Października 03, 2011, 15:49:19 pm »

Sobie myślę, że mejling z ogłoszeniami duszpasterskimi to niegłupi pomysł by był.
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #404 dnia: Października 03, 2011, 15:54:42 pm »

Panienka raczy żartować?  ;D
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 56 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: WROCŁAW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!