Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 05:08:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wizyta duszpasterska - 10 minutowe spotkanie z księdzem
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Wizyta duszpasterska - 10 minutowe spotkanie z księdzem  (Przeczytany 15573 razy)
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« dnia: Lutego 20, 2009, 11:39:40 am »

Zastanawiam się czy w trakcie spotkania z księdzem poruszać tematy poważniejsze np. postrzeganie Summorum Pontyficum, Tradycyji Katolickiej, kwestii zniesienia ekskomuniki? Jak Państwo się na ten temat zapatrują? Czy też lepiej dać spokój i nie stresować biednego wikarego, który poza parafią i uporządkowanym posoborowym światkiem nic innego nie ma zamiaru zgłębiać? 
Zapisane
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 20, 2009, 11:40:54 am »

Mówić:-) i obserwować reakcje:-)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 20, 2009, 11:42:28 am »

Zastanawiam się czy w trakcie spotkania z księdzem poruszać tematy poważniejsze np. postrzeganie Summorum Pontyficum, Tradycyji Katolickiej, kwestii zniesienia ekskomuniki? Jak Państwo się na ten temat zapatrują? Czy też lepiej dać spokój i nie stresować biednego wikarego, który poza parafią i uporządkowanym posoborowym światkiem nic innego nie ma zamiaru zgłębiać? 
Powinno sie porozmawiać, ale nie w czasie kolędy, bo to nic nie da. Wiem to z własnego ubiegłorocznego doświadczenia. SP wprowadzono w zeszłym roku, ale większość xięży nie ma o tym bladego pojęcia. Mają zbyt wąskie horyzonty :(
Lepiej wybrać się do duszpasterza po kolędzie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 20, 2009, 11:43:27 am »

Można zacząć od niewinnego pytania, np. "Co ksiądz sądzi o ostatnich poczynaniach Ojca Świętego" ;) Odpowiedź, jakakolwiek by nie była, dostarczy na pewno dużo informacji  ;D

Edit:
p. Szkielet - To prawda. Byłem w zeszłym roku odwiedzić znajomego księdza salezjanina. Gadu-gadu, i odpowiedź księdza - Summorum pontificum? Nie, ja to w sumie nie wiem, ostatnio nie jestem na bieżąco z dokumentami kościelnymi... Ależ tak, nawet odprawiam czasem po łacinie, według nowego rytu!

Później przyszedł inny ksiądz, kolega tamtego: Co? Instytut Dobrego Pasterza? Przecież oni skupiają się bardziej na Trydencie niż na Vaticanum Secundum!

I tyle... :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2009, 11:49:52 am wysłana przez Maswerk » Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 20, 2009, 11:45:14 am »

 Ja akurat w czasie kolędy w domu rodzinnym byłem we Wrocławiu, ale to chyba lepiej. Ksiądz wikary wszedł i nawet nie usiadł. Trzy minuty głupkowato się śmiał ze wszystkiego. Gdzie tu miejsce na poważną rozmowę o sprawach wiary, a co dopiero na tematy tak kontrowersyjne wśród duchowieństwa.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 20, 2009, 11:46:24 am »

Można zacząć od niewinnego pytania, np. "Co ksiądz sądzi o ostatnich poczynaniach Ojca Świętego" ;) Odpowiedź, jakakolwiek by nie była, dostarczy na pewno dużo informacji  ;D
Tak, to najlepsza metoda, dyplomatycznie i delikatnie. Takie mimowolne zapytanie.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 20, 2009, 12:02:09 pm »

Oczywiście, że rozmawiać! Nie ma czasu? Nie szkodzi, posadzić siłą przy stole, wsadzić w rękę kubek/szklankę z herbatą/kawą (do wyboru) i gadać. Jak nie czytał, nie słyszał, nie wie - to nawet lepiej, bo być może nie jest wrogo nastawiony. Materiały trzeba mieć przygotowane (wydruk SP, najlepiej po polsku i po łacinie, było np. w Christianitas nr 31/32 2007).
Nic to nie da? Nic nie zmieni? Kto wie, może nie od razu. A przynajmniej niech ksiądz proboszcz się dowie, że ma "mały problem" w parafii.
I jeszcze jedno. Nie wolno sobie z księdza robić wroga na starcie. Dlatego o nadużyciach liturgicznych przy następnej okazji.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 20, 2009, 12:09:15 pm »

Mój ksiądz już wie o "problemie". Będzie miał większy jak poproszę o mszę, bo ta stara msza to go nie "kręci" (chyba tak to ujął).
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 20, 2009, 12:12:13 pm »

I ma całkowitą rację. W "starej" Mszy nie ma miejsca na kręcenie (np. biodrami). W "nowej" (NOM) też nie, ale cóż, zdarzało się...
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 20, 2009, 12:29:07 pm »

Można pożyczyć książkę. Można zamiast ofiary w banknotach emitowanych przez NBP dać książkę. Wielu księży chyba nie bardzo wie, co z tymi banknotami czynić.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 20, 2009, 12:35:15 pm »

Bardzo dobry pomysł. Ja przy każdej okazji (nie tylko wizyty duszpasterskiej) staram się księdzu jakąś dobrą książkę "wcisnąć" - pożyczyć albo dać w prezencie. Jest potem pretekst, żeby o niej porozmawiać.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 20, 2009, 12:37:10 pm »

Mój Proboszcz bardzo chętnie pożyczył książkę Ks. Olewińskiego.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 20, 2009, 12:42:27 pm »

A mój - ks.Stehlina.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 20, 2009, 12:47:04 pm »

A to było przed, czy po tej wstrząsającej wieści z Rzymu?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 20, 2009, 12:48:35 pm »

Po. Niedługo po ogłoszeniu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Wizyta duszpasterska - 10 minutowe spotkanie z księdzem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!