Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:01:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża  (Przeczytany 8833 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 21, 2009, 21:27:44 pm »

Bo Jan Paweł II, choć w wielu sprawach się z nim nie zgadzałem to Osoba przez duże O. Miał swoje poglądy, był wyrazisty a większość członków Episkopatu jest niestety "bezpłciowa" i jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej cytować nieustannie Jana Pawła II. Ale na dłużej to nie starczy bo seminaria pustoszeją, lednicki show przyciąga coraz mniej młodzieży, więc może by ktoś pomyślał jak działać skutecznie.
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 21, 2009, 21:29:21 pm »

Ciekawe jak długo jeszcze polskie duchowieństwo będzie żyło wspominkami o dawnym pontyfikacie?
Nie ma pomyslu na nic innego...

W dodatku (moim skromnym zdaniem) duża część tego duchowieństwa, gdyby nawet chciała czytać pisma naszego ;) papieża, wysiadłaby przy nich ze względów intelektualnych.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 21, 2009, 21:35:10 pm »

Ale cytować można do woli nawet nie rozumiejąc. Zawsze się zapełni jakieś kazanie czy list biskupa albo Episkopatu.
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 23, 2009, 18:12:03 pm »

W dodatku (moim skromnym zdaniem) duża część tego duchowieństwa, gdyby nawet chciała czytać pisma naszego ;) papieża, wysiadłaby przy nich ze względów intelektualnych.

Ale cytować można do woli nawet nie rozumiejąc. Zawsze się zapełni jakieś kazanie czy list biskupa albo Episkopatu.

Ale mi chodziło o tego obecnego - naszego papieża :)
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 23, 2009, 19:51:00 pm »

No i mnie to trafiło pod hasłem "nasz papież" od razu skojarzenie z Janem Pawłem II.
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 665

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 23, 2009, 19:54:25 pm »

To był "ich" ;)
Nasz jest ten bieżący ;D
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 17, 2009, 08:40:21 am »

Dzisiaj w Dzienniku znowu napisali że beatyfikacja 2 kwietnia roku przyszłego. Czyli w Wielki Piątek. Dobre co? Bp Pieronek wyraził swoją radość.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Marca 17, 2009, 08:43:31 am »

Nie narzekać na bp Pieronka bo jeszcze nas zaskoczy:) a czym to na razie tajemnica:)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #23 dnia: Marca 17, 2009, 09:15:08 am »

Dzisiaj w Dzienniku znowu napisali że beatyfikacja 2 kwietnia roku przyszłego. Czyli w Wielki Piątek. Dobre co? Bp Pieronek wyraził swoją radość.
Rzepa też o tym pisze:

Cytuj
Na ołtarze w rocznicę śmierci?
Ewa K. Czaczkowska 16-03-2009

Beatyfikacja Jana Pawła II. Nastąpiło przyspieszenie w procesie prowadzonym w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – dowiedziała się "Rz". Pracę zakończyła już komisja teologów. Karol Wojtyła może zostać ogłoszony błogosławionym w piątą rocznicę śmierci, 2 kwietnia 2010 r.
http://www.rp.pl/artykul/182403,277348_Na_oltarze_w_rocznice_smierci__.html

Chyba nie sprawdzili, że to Wielki Piątek jest  :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 17, 2009, 09:17:49 am »

Nie narzekać na bp Pieronka bo jeszcze nas zaskoczy:) a czym to na razie tajemnica:)
Ciągle jakieś tajemnice ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 17, 2009, 09:19:47 am »

Odnoszę wrażenie, że pan AO lubi się nad nami znęcać  ;)
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Marca 17, 2009, 09:25:15 am »

To prawda  ;) jestem synem wojskowego, pewne inklinacje sadystyczne mam we krwi:) jeden z aktywistów nawet twierdził, że mój ojciec był w partii i że jestem żydem- nazwisko zbliżone do postaci Jankiela z "Pana Tadeusza":) co w ogóle stawia mnie pewnie w jednym rzędzie z "sędzią" Szechterem:)
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 17, 2009, 14:48:22 pm »

Nie narzekać na bp Pieronka bo jeszcze nas zaskoczy:)

Choćby odprawił 10 tridentin to i tak nie będzie to miało znaczenia w świetle szkód, które on i jemu podobni wyrządzili już Kościołowi.
Narzekać na bp Pieronka, ale dziękować Bogu, że nie ma Schonborna.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #28 dnia: Marca 17, 2009, 22:54:45 pm »

Dzisiaj temat beatyfikacji Jana Pawła II w dniu 2 kwietnia przyszłego roku zagościł w głównych wydaniach serwisów informacyjnych. Oczywiście fakt, że będzie to Wielki Piątek nie został dostrzeżony... ;)

A jaki był pretekst do podania tej pilnej, niecierpiącej zwłoki wiadomości? No jaki? Przecież to oczywiste! Pielgrzymka Benedykta XVI do Afryki! Głupie pytanie!
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #29 dnia: Marca 17, 2009, 23:53:59 pm »

Dzisiaj temat beatyfikacji Jana Pawła II w dniu 2 kwietnia przyszłego roku zagościł w głównych wydaniach serwisów informacyjnych. Oczywiście fakt, że będzie to Wielki Piątek nie został dostrzeżony... ;)
A jaki był pretekst do podania tej pilnej, niecierpiącej zwłoki wiadomości? No jaki? Przecież to oczywiste! Pielgrzymka Benedykta XVI do Afryki! Głupie pytanie!
Teoria spiskowa :). Dziennikarze znalezli inny wazny temat - papiez potwierdzil zakaz prezerwatyw - w mediach bedzie to prezentowane jako glowne przeslanie pielgrzymki. To bokotemat :).
Przeraza mnie fakt, ze rocznica smierci papieza Jana PAwla II wypadnie w przyszlym roku w Wielki Piatek. Bedzie to wspanialy sprawdzian religijnej dojrzalosci Polakow, ale boje sie o jego wynik  ???
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!