Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:16:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża  (Przeczytany 8837 razy)
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #30 dnia: Marca 18, 2009, 21:42:36 pm »

W każdy Wielki Piątek nie ma Mszy Świętej, to może tej beatyfikacji nie będzie.
Przecież nie musi się odbywać w rocznicę śmierci.

@X.Pauluss
Ostatnio w Wielki Piątek to nawet pościć się nie chce, u nas festiwal kurczaków z rożna na ulicach.
Czy ewtl. "imprezy" są rzeczywiście sprawdzianem ?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #31 dnia: Marca 19, 2009, 10:15:14 am »

Nie narzekać na bp Pieronka bo jeszcze nas zaskoczy:) a czym to na razie tajemnica:)

a ja bpa Pieronka swoiście polubiłem ;) Za takie wypowiedzi jak ta:

Nie wiedziałem, że pani Senyszyn zna się na krowach. Ale cóż, skoro tak, to niech się nimi zajmie - mówi "Dziennikowi". Po czym przechodzi do frontalnego ataku na lewicę:

    - Jej zawsze nie po drodze było z Kościołem, z wiarą, z ludźmi, którzy nie mają takich samych poglądów jak oni. A teraz, kiedy nie mają za bardzo gdzie siedzieć, bo sprzedają swoją siedzibę na Rozbrat - tym bardziej zazdroszczą każdemu, kto coś dostaje. Muszą pamiętać jednak, że mieli już swój czas. Rozkradli kraj, więc w tej chwili niech siedzą cicho i pracują na chleb. Oby go w spokoju jedli.

szefowie LiD mogą sobie szczekać

czy to:

 Bogumił Łoziński: LiD chce zgłosić projekt refundowania środków antykoncepcyjnych, choć nie ma on szans na poparcie w parlamencie. Czy to kolejna próba wejścia w spór z Kościołem?

Bp Tadeusz Pieronek*: Odkąd znam lewicę, z katolickiego punktu widzenia zawsze była bezbożna i niemoralna. Oczywiście, oni mogą się uważać za bardzo porządnych ludzi, ale to co robią i głoszą jest sprzeczne z chrześcijaństwem. Ponieważ jest sporo ludzi, którzy chcieliby mieć w życiu pełną swobodę, bez żadnych zasad, to jest im po drodze z niemoralną lewicą.

Lewica zgłasza coraz to nowe inicjatywy wymierzone w nauczanie Kościoła. Czy to próba zbudowania swojej tożsamości na walce z religią?

Są takie momenty w historii Polski, np. kiedy uwolniliśmy się od komunizmu albo obecnie, gdy zmarł Jan Paweł II, który miał duży wpływ moralny na polskie społeczeństwo, kiedy wszystkie psy i szczury opuszczają swoje kryjówki i idą na polowanie. To przejdzie. Wkrótce wrócą do nor i będzie spokój.

A Kościół powinien wchodzić w ideologiczne spory z lewicą?

Radziłbym zachowanie spokoju. Antyklerykalizm to zgrana płyta lewicy, może ktoś zabłąkany przypadkiem złapie się na nią jak mucha na lep.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #32 dnia: Marca 19, 2009, 10:43:47 am »

Jest wiele osób w hierarchii, które chętnie się wypowiadają i to w zależności od potrzeb. Teraz, gdy zamknięto rozdział komunizmu, wielu poczuje się bardziej komfortowo. Łatwo dziś ganić komunistów, trudniej byłoby krytykować rządzących przebierańców
Ja oceniam ( przyglądam się) całokształt i osobiście nie ufam wielu medialnym gwiazdom :-[.

Gdy chodzi o tzw."bezpieczne" wypowiedzi np. o aborcji, antykoncepcji, in vitro, to owszem, jest to bardzo ważne ale i oczywiste.
Trudniej zachować lojalność wobec Benedykta XVI i przyjąć Jego nauczanie, trudniej zająć stanowisko w sprawach wewnątrzkościelnych.
Gdy ktoś raz mówi jedno, za chwilę coś innego, to znaczy (dla mnie), że nie mówi NIC ponadto, że medialnie "istnieje" ....
Zapisane
Fiatmihi
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 03, 2009, 22:59:26 pm »

mnie to zastanawia rzecz taka, skoro w prawie każdych mediach puszczają te same dysząco-szczekające księżulowo-biskupie gębki (bez obrazy) a wiadomo że media są salonowo-lewacko-masońskie i prezentują 1 punkt widzenia (nie fakty, nie prawdę) to wniosek pozostawiam czytelnikom...
brr aż strach kogo mamy za "komandorów i bosmanów".
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #34 dnia: Kwietnia 03, 2009, 23:16:55 pm »

Jest wiele osób w hierarchii, które chętnie się wypowiadają i to w zależności od potrzeb. Teraz, gdy zamknięto rozdział komunizmu, wielu poczuje się bardziej komfortowo. Łatwo dziś ganić komunistów, trudniej byłoby krytykować rządzących przebierańców
Ja oceniam ( przyglądam się) całokształt i osobiście nie ufam wielu medialnym gwiazdom :-[.

Gdy chodzi o tzw."bezpieczne" wypowiedzi np. o aborcji, antykoncepcji, in vitro, to owszem, jest to bardzo ważne ale i oczywiste.
Trudniej zachować lojalność wobec Benedykta XVI i przyjąć Jego nauczanie, trudniej zająć stanowisko w sprawach wewnątrzkościelnych.
Gdy ktoś raz mówi jedno, za chwilę coś innego, to znaczy (dla mnie), że nie mówi NIC ponadto, że medialnie "istnieje" ....

tylko JE ks. bp był uprzejmy pojechać po obecnym rządzie w kwestii in vitro, więc tu się z kol. Krusejderem zgadzam.
Zapisane
andrea
bywalec
**
Wiadomości: 53


Stat crux dum volvitur orbis

« Odpowiedz #35 dnia: Kwietnia 04, 2009, 10:19:11 am »

Od kwietnia do kwietnia, od kwietnia do kwietnia.
ja bym powiedział od kwietnia do października, od października do kwietnia i tak "w koło Macieju" :) A czy informacja o nowym terminie nie pojawiła się w dniu 01. Kwietnia? :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2009, 10:23:58 am wysłana przez andrea » Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!