Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 12:01:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża  (Przeczytany 8883 razy)
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« dnia: Lutego 20, 2009, 00:14:21 am »

Biskup Tadeusz Pieronek stwierdził, że w Watykanie "być może było i jest spowolnienie w tempie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II".

W wywiadzie dla włoskiego katolickiego portalu internetowego Pontifex polski biskup, który był przewodniczącym krakowskiego trybunału rogatoryjnego, zbierającego zeznania świadków kolejnych etapów życia papieża, wyznał: - Zastanawiam się, na co jeszcze czekają.

- Mam najwyższy szacunek dla papieża i Stolicy Apostolskiej, ale mam wyraźne przeczucie, kiedy popatrzymy dobrze na sprawy w Watykanie w ostatnich trzech latach, że być może było i jest spowolnienie w tempie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II - podkreślił bp Pieronek.


Następnie powiedział, że proces "rozpoczął się natychmiast, z wielką prędkością, potem zaś doszło do pewnego zmęczenia".

Teraz nie wierzy już w to, że do beatyfikacji mogłoby dojść w październiku tego roku, o czym spekulowano wcześniej.

Wiadomości o tym, na jakim etapie jest proces, według biskupa Pieronka, "napływają fragmentarycznie i nikt nie mówi, jak mają się sprawy".

- Spowolnienie procedury beatyfikacji wydaje mi się czymś znacznie bardziej niż przeczuciem - powiedział biskup Tadeusz Pieronek.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1371,title,Bp-Pieronek-czemu-zwlekaja-z-beatyfikacja-Jana-Pawla-II,wid,10869420,wiadomosc.html
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 20, 2009, 07:56:09 am »

czytalem to jeszcze wieczorem i miałem kolorowe sny

:D
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 20, 2009, 08:22:44 am »

Ale my na starym forum już przewidywaliśmy że jak zaczną badać pisma poprzedniego papieża to będzie początek końca tego procesu.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 20, 2009, 08:45:23 am »

Jeśli dojdzie do porozumienia z modernistami, to moderna zacznie szczekać, że tajnym paragrafem ugody jest zakończenie procesu beatyfikacyjnego JP2

.. i będzie miała rację  ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 20, 2009, 08:50:40 am »

Proces można zakończyć. Z wynikiem negatywnym. ;)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 20, 2009, 08:53:33 am »

typowa "resortowa" odpowiedź z czasów "prl":

do Waszej prośby, Obywatelu, przychylamy się negatywnie !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 20, 2009, 08:57:27 am »

Albo tak : " Rozpatrzymy i w terminie ustawowym otrzymacie odpowiedź. Negatywną".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 20, 2009, 12:56:14 pm »

Oj! Ks biskup zapomniał, że co nagle to po diable.
Nikt nie paszczy, że nadal nie rozpoczęto procesu beatyfikacyjnego abp Lefebvre'a.
Cierpliwie czekamy...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 21, 2009, 12:47:29 pm »

Cytuj
Wiadomości o tym, na jakim etapie jest proces, według biskupa Pieronka, "napływają fragmentarycznie i nikt nie mówi, jak mają się sprawy".

Szczerze mówiąc to skandal, że Benedykt XVI nie zadzwonił do JE Bp.Pieronka i nie wytłumaczył dlaczego wszystko tak się ślimaczy!
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 21, 2009, 13:35:10 pm »

Ciekawe jak długo jeszcze polskie duchowieństwo będzie żyło wspominkami o dawnym pontyfikacie?
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 21, 2009, 13:42:21 pm »

Od kwietnia do kwietnia, od kwietnia do kwietnia.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 21, 2009, 20:52:23 pm »

Od kwietnia do kwietnia...

Na ostatniej niedzielnej Mszy w piekarskiej bazylice usłyszeliśmy z żoną:

"... Nasz papież: Benedykt szesnasty ...."
i aż podskoczyliśmy z wrażenia!

Znaczy się - w lutym chwila wytchnienia.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 21, 2009, 21:07:07 pm »

Ale ja częściej się spotykam z "nasz kochany ojciec święty Jan Paweł II" i " papież Benedykt XVI".
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 21, 2009, 21:16:34 pm »

A biskup mojej rodzinnej diecezji w liście pasterskim na I Niedzielę Wielkiego Postu br. ani razu nie wspomina o poprzednim papieżu, za to dwa razy cytuje Benedykta XVI. Więc niektórzy jednak zauważyli, że zmienił się ostatnio papież :)
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 21, 2009, 21:20:40 pm »

Ciekawe jak długo jeszcze polskie duchowieństwo będzie żyło wspominkami o dawnym pontyfikacie?
Nie ma pomyslu na nic innego...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: JE ks Bp. Pieronek - pyta dlaczego nie subito i szczeka na papieża « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!