Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 02:51:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R  (Przeczytany 44927 razy)
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #135 dnia: Marca 01, 2009, 16:35:38 pm »

A że biskup nie mieszkał, to znaczy że tak nie uważa?
Zapisane
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #136 dnia: Marca 01, 2009, 16:38:49 pm »

A że biskup nie mieszkał, to znaczy że tak nie uważa?

Biskup Williamson, amator tych spraw, mógł je spokojnie zbadać przed udzieleniem wywiadów.
Miał na to dużo czasu...

Radek Buczyński
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #137 dnia: Marca 01, 2009, 16:59:35 pm »

Jest prawdą - powiedział co uważa

Oczywiście przy założeniu, że biskup mieszkał na bezludnej wyspie od lat 80 i dopiero wypłynął z niej w 2008 roku na wywiad.
Nie. bez takiego założenia. W latach 80 ksiądz Williamson mógł mieć rozbudowane hobby. W latach 90 i 2000 biskup Williamson zajmuje się poważniejszymi rzeczami.

Biskup Williamson, amator tych spraw, mógł je spokojnie zbadać przed udzieleniem wywiadów.
Miał na to dużo czasu...
A;le to nie wchodziło w zakres wywiadu - jak dobrze zrozumiałem - ów "wywiad" był częścią rozmowy z dziennikarzem przed czy po oficjalnym wywiadzie.

Dalej Pan wykręca kota ogonem - imputuje Pan, że biskup kłamał udzielając "wywiadu" - i teraz nadal idzie w zaparte upierając się przy tym kłamstwie. Proszę zatem sprostować to co napisałem, albo przedstawić dowody że kłamał.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #138 dnia: Marca 01, 2009, 17:00:37 pm »

A że biskup nie mieszkał, to znaczy że tak nie uważa?

Biskup Williamson, amator tych spraw, mógł je spokojnie zbadać przed udzieleniem wywiadów.
Miał na to dużo czasu...

No i co z tego? Znaczy, co miałoby niby wynikać z tego co Pan napisał?
(swoją drogą czy Pan naprawdę w ogóle dopuszcza myśli, że "zbadanie spraw" może dawać wyniki inne komuś niż Panu i inne niż oficjalne?)
Zapisane
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #139 dnia: Marca 01, 2009, 17:19:24 pm »


No i co z tego? Znaczy, co miałoby niby wynikać z tego co Pan napisał?
(swoją drogą czy Pan naprawdę w ogóle dopuszcza myśli, że "zbadanie spraw" może dawać wyniki inne komuś niż Panu i inne niż oficjalne?)

Oczywiście, że dopuszczam.
Jednak sprawę należy zbadać dogłębnie, a nie wypowiadać się w mediach na temat drażliwy w oparciu o wątpliwej jakości opracowania.

Radek Buczyński
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #140 dnia: Marca 01, 2009, 17:23:24 pm »

Czyli generalnie ma Pan pretensję do bp. Williamsona o to, że mówił o tym w mediach, czy tak? Jeśli tak to ostatnie oświadczenie księdza biskupa dokładnie tego dotyczy i za to przepraszał. Zatem - o co jeszcze Panu chodzi?
Zapisane
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #141 dnia: Marca 01, 2009, 17:24:43 pm »


Nie. bez takiego założenia. W latach 80 ksiądz Williamson mógł mieć rozbudowane hobby. W latach 90 i 2000 biskup Williamson zajmuje się poważniejszymi rzeczami.

To mógł sie na takie mniej poważne tematy nie wypowiadać.


A;le to nie wchodziło w zakres wywiadu - jak dobrze zrozumiałem - ów "wywiad" był częścią rozmowy z dziennikarzem przed czy po oficjalnym wywiadzie.

Takie wypowiedzi są najbardziej smakowite. Bo wtedy człowiek mówi to co myśli, zamiast zastanowic się kiedy milczeć.

Dalej Pan wykręca kota ogonem - imputuje Pan, że biskup kłamał udzielając "wywiadu" - i teraz nadal idzie w zaparte upierając się przy tym kłamstwie. Proszę zatem sprostować to co napisałem, albo przedstawić dowody że kłamał.

Powiedział, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej.
Kłamstwo jak nic.

Definicja kłamstwa za słownikiem języka polskiego PWN
kłamstwo ?twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, mające wprowadzić kogoś w błąd?

Radek Buczyński

Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #142 dnia: Marca 01, 2009, 17:26:54 pm »



Prawda jest jedna nie ma czegoś takiego jak prawda historyczna.

Radek Buczyński
Nie przyjmuje Pan do wiadomosci zadnych argumentow, tylko z uporem powtarza, ze "Biskup zaprzeczyl". Nie zaprzeczyl. Powiedzial, ze nie zamordowano w komorach szesciu milionow Żydów. Zrozumial Pan?
Cos mi zaczyna switac, ze kazano Panu udac sie na to forum i mieszac ile sie da.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #143 dnia: Marca 01, 2009, 17:28:56 pm »

W podręczniku "Logika praktyczna" Z. Ziembińskiego jest inna definicja kłamstwa. I według niej biskup by skłamał, gdyby nie wierzył w to co mówi. To raz.
Poza tym biskup powiedział zdanie "Wierzę że nie było komór gazowych", a nie "nie było komór gazowych".
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #144 dnia: Marca 01, 2009, 17:45:41 pm »

Nie przyjmuje Pan do wiadomosci zadnych argumentow, tylko z uporem powtarza, ze "Biskup zaprzeczyl". Nie zaprzeczyl. Powiedzial, ze nie zamordowano w komorach szesciu milionow Żydów. Zrozumial Pan?
Gorzej - biskup kłamał

Cos mi zaczyna switac, ze kazano Panu udac sie na to forum i mieszac ile sie da.
też mi tak świta...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #145 dnia: Marca 01, 2009, 17:52:29 pm »

W podręczniku "Logika praktyczna" Z. Ziembińskiego jest inna definicja kłamstwa. I według niej biskup by skłamał, gdyby nie wierzył w to co mówi. To raz.
Poza tym biskup powiedział zdanie "Wierzę że nie było komór gazowych", a nie "nie było komór gazowych".

No właśnie ja nie uczyłem się logiki i przyswoiłem sobie dość prostą definicję kłamstwa.
tam też twierdził, że nie zabito ani jednego Żyda w komorze gazowej.

Radek Buczyński
Zapisane
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #146 dnia: Marca 01, 2009, 17:55:57 pm »


Nie przyjmuje Pan do wiadomosci zadnych argumentow, tylko z uporem powtarza, ze "Biskup zaprzeczyl". Nie zaprzeczyl. Powiedzial, ze nie zamordowano w komorach szesciu milionow Żydów. Zrozumial Pan?
Cos mi zaczyna switac, ze kazano Panu udac sie na to forum i mieszac ile sie da.

No, to ja w wywiadzie słyszałem, że nie zabito ani jednego Żyda w komorze gazowej.

Pan Kamil w jednym z wątków zrobił wpis z wywiadu na prośbę Pana Zygmunta.
Tak to były zapewne głosy w mojej głowie ;D

Widzę, że Panowie nie możecie znieść innego punktu widzenia niz swoje własne.

Radek Buczyński
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #147 dnia: Marca 01, 2009, 18:44:53 pm »

A;le to nie wchodziło w zakres wywiadu - jak dobrze zrozumiałem - ów "wywiad" był częścią rozmowy z dziennikarzem przed czy po oficjalnym wywiadzie.

Takie wypowiedzi są najbardziej smakowite. Bo wtedy człowiek mówi to co myśli, zamiast zastanowic się kiedy milczeć.

Już pan rozumie dlaczego np. o. Rydzyk nie udziela wywiadów? :)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #148 dnia: Marca 01, 2009, 19:14:00 pm »

No właśnie ja nie uczyłem się logiki i przyswoiłem sobie dość prostą definicję kłamstwa.
To niech pan zacznie używać definicji przyjętej przez resztę populacji, bo pana osobista jest błędna.
Kłamstwo to czynność odnosząca się nie do obiektywnej prawdy, ale do swojego subiektywnego o o niej przeświadczenia. Paradoksalnie - można kłamać mówiąc obiektywnie prawdę.

tam też twierdził, że nie zabito ani jednego Żyda w komorze gazowej.
W PEŁNYM KONTEKŚCIE wypowiedzi?

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #149 dnia: Marca 01, 2009, 19:53:51 pm »

To niech pan zacznie używać definicji przyjętej przez resztę populacji, bo pana osobista jest błędna.
Kłamstwo to czynność odnosząca się nie do obiektywnej prawdy, ale do swojego subiektywnego o o niej przeświadczenia. Paradoksalnie - można kłamać mówiąc obiektywnie prawdę.

No widzi Pan. A ja używam definicji ze słownika języka polskiego wydanej przez PWN. Zastanawiające...

W PEŁNYM KONTEKŚCIE wypowiedzi?


Jeżeli nagranie podane przez Pana Kamila jest nieodpowiednie.
Proszę podać link do odpowiedniego.

Radek Buczyński
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2009, 07:52:23 am wysłana przez radek buczyński » Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!