Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 05:42:47 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R  (Przeczytany 44928 razy)
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #120 dnia: Lutego 28, 2009, 19:01:51 pm »


Ile razy mamy pisać, że Biskup powoływał się na raporty rewizjonistyczne odnoszące się do makiet zbudowanych w Oświęcimiu ?

30 ileś tysięcy razy. Wtedy mozna wmówić wszystko.

Nie ważne na co sie powoływał. Jako amator tego tematu mógł go sprawdzić.
W wywiadzie twierdził, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej.

Radek Buczyński
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #121 dnia: Lutego 28, 2009, 19:06:52 pm »


Ile razy mamy pisać, że Biskup powoływał się na raporty rewizjonistyczne odnoszące się do makiet zbudowanych w Oświęcimiu ?

30 ileś tysięcy razy. Wtedy mozna wmówić wszystko.

Nie ważne na co sie powoływał. Jako amator tego tematu mógł go sprawdzić.
W wywiadzie twierdził, że żaden Żyd nie zginął w komorze gazowej.

Radek Buczyński

Tak wałkujecie Panowie te słowa, że mnie to zainteresowało i mam prośbę do Pana Panie Radku. Ponieważ nie mogę odsłuchać wywiadu, to prosiłbym o przytoczenie (w języku angielskim) stosownego akapitu ze słowami bp. Williamsona.

Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #122 dnia: Lutego 28, 2009, 19:13:12 pm »

Wyręczę Radka :)
Cytat: wywiad
Dziennikarz: "But You said not a one Jew was killed"
Bp. Williamson: "In a gas chamber"
Dzien.:" So there was no gas chambers?"
Bp. Williamson: "I belive there were no gas chambers, yes."
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #123 dnia: Lutego 28, 2009, 19:15:53 pm »

@Kamil

Dziękuję!
Zapisane
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #124 dnia: Lutego 28, 2009, 19:17:22 pm »

Tak wałkujecie Panowie te słowa, że mnie to zainteresowało i mam prośbę do Pana Panie Radku. Ponieważ nie mogę odsłuchać wywiadu, to prosiłbym o przytoczenie (w języku angielskim) stosownego akapitu ze słowami bp. Williamsona.


Pan Kamil mnie ubiegł. dziękuję.

Radek Buczyński
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #125 dnia: Lutego 28, 2009, 19:57:50 pm »

@
Cytuj
Dziennikarz: "But You said not a one Jew was killed"
Bp. Williamson: "In a gas chamber"
Dzien.:" So there was no gas chambers?"
Bp. Williamson: "I belive there were no gas chambers, yes."

Szanowni Państwo,

Cytowane słowa bp.Williamsona są dla mnie tak naiwne, że musiałem usłyszeć jak najwięcej. Zdobyłem więc jakiś komputer i odsłuchałem niestety tylko fragment (bo więcej tam nie ma). Moje uwagi:

1. Cytowane słowa są manipulacyjne odciete od poprzedniej i następującej wypowiedzi biskupa.
2. Główna deklaracja bp-a to stwierdzenie, że są silne dowody historyczne przeciwko sądowi, ze śmierć w komorach gazowych poniosło 6 mln. Żydów.
3. Biskup wyraził też potem pogląd, że nie wierzy w istnienie komór gazowych do zabijania ludzi i stąd wywodzi wniosek o tym, że żaden człowiek nie zginął w komorze w obozie.

Jak wiemy, dzisiejsze komory są atrapami o czym i biskup i wiele innych osób wcześniej nie wiedziało (np. ja byłem w Oświęcimiu wiele lat temu i byłem "święcie" przekonany o ich prawdziwości). Czytałem raport (nazwiska nie pamiętam), który był podstawa stwierdzenia, ze komory gazowe w Aushwitz nie mogły służyć do masowego zagazowania (6mln.). To w tym zdaniu siedzi kwintesencja.

Wg mnie biskup - nie zrobił żadnego istotnego błędu. Skąd miał wiedzieć, że to atrapy jak nawet nam w Polsce mówią (mówili) coś innego? Oczywiście roztropniej byłoby, gdyby biskup w odpowiedzi na prowokacyjne w istocie pytanie poprosił dziennikarza na słuchanie Mszy św. Ale przecież każdy z nas ma prawo wypowiadać się starając się w ten sposób o dobro. Tysiące ludzi - w tym tak znaczący ja prezydenci posłowie i sędziowie - każdego dnia mylą się podając - oparte na błędnej wiedzy - poglądy w celu "rozsiewania dobra" i co? I nic. Tylko tyle, że tamtym pozwala się na wolność słowa a niektórym innym nie.

i to jest cała prawda jaka widzę po odsłuchaniu tego fragmentu i przeczytaniu oświadczeń biskupa.

Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #126 dnia: Lutego 28, 2009, 20:14:03 pm »

Ten raport to tzw. Raport Leuchtera.
Biskup Williamson powiedział chyba też w tym wywiadzie, że prosi o nie upublicznianie tego fragmentu, bo jest w Niemczech, a tam grozi za takie słowa więzienie...
Zatem wypowiadał te słowa jako prywatną opinię w prywatnej rozmowie z dziennikarzem, nie chciał, aby telewizja te słowa pokazywała, nie chciał, aby to była część wywiadu.
Sam program dotyczył chyba jakichś święceń kapłańskich szwedzkiego księdza dokonanych przez biskupa.  Wypowiedź o komorach była sprowokowana przez dziennikarza. Winą biskupa było to, że nie powinien dać się sprowokować, i mógł przewidzieć że jednak trafi to do szerszego grona ludzi niż on i prowadzący wywiad.
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #127 dnia: Lutego 28, 2009, 20:52:46 pm »

Dziękuję Panie Kamilu!

teraz lepiej rozumiem okoliczności wywiadu.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #128 dnia: Lutego 28, 2009, 21:46:01 pm »

Rzeczywiście bp. Wiliamson miał niesamowite trudności w dotarciu do prawdy... Wystarczyło na przykład włączyc komputeri poszperać w internecie.
Czym innym jest wierzenie w fałszywe teorie, a czym innym zamykanie oczu na prawdę.

Panu się widzę w głowie nie może pomieścić, że ktoś może uważać za prawdę historyczną coś innego niż Pan. Ciekawe.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #129 dnia: Lutego 28, 2009, 21:48:50 pm »

Sam program dotyczył chyba jakichś święceń kapłańskich szwedzkiego księdza dokonanych przez biskupa.  Wypowiedź o komorach była sprowokowana przez dziennikarza. Winą biskupa było to, że nie powinien dać się sprowokować, i mógł przewidzieć że jednak trafi to do szerszego grona ludzi niż on i prowadzący wywiad.

Biskup ma a raczej miał to szczęście, że ma mało przebywał wśród kłamców i ludzi bez honoru takich jak ci dziennikarze.
Zapisane
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #130 dnia: Marca 01, 2009, 10:46:29 am »


Panu się widzę w głowie nie może pomieścić, że ktoś może uważać za prawdę historyczną coś innego niż Pan. Ciekawe.

Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.

Radek Buczyński
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #131 dnia: Marca 01, 2009, 10:51:52 am »

Nikt nie zaprzeczy że zbrodnie podczas wojny II światowej były. Ale ile osób zgineło w komorach jest sprawą dyskusyjną. Przy ówczesnej technice i szczelności tych komór to zatruciu ulegliby także niegazowani na zewnątrz. Cała afera wyszła tylko dlatego że dotyczy wątku żydowskiego. Gdyby chodziło o Polaków czy Rosjan to zapewne by sprawy nie było.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #132 dnia: Marca 01, 2009, 12:27:29 pm »

Panu się widzę w głowie nie może pomieścić, że ktoś może uważać za prawdę historyczną coś innego niż Pan. Ciekawe.

Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.

Widzi Pan, sęk w tym, że prawda narzucana z pomocą knuta i tiurmy jest prawdą nad wyraz wątpliwą. Jak to napisał pewien pan "prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Ta sie jakoś boi. Bardzo się boi. Na tyle się boi, że konfiskuje książki, zakazuje stron a ludzi pakuje do więzień. Jak więc w ogóle można mówić o jakiejkolwiek prawdzie?

Nadto, to czy biskup ma rację czy nie jest również kompletnie bez znaczenia. Biskup wyraził swoją opinię ("moim zdaniem", "ja myślę", "w/g znanych mi dowodów") i oburzające jest twierdzenie, że nie miał do tego prawa bo... no właśnie, bo co? Bo gdzieś ktoś zadekretował, że nie wolno? Jeszcze bardziej oburzające jest wzywanie do dwójmyślenia, to znaczy aby biskup "dla dobra" zaczął mówić co innego niż myśli. Jest dla mnie nie pojęte jak takie wezwania może podnosić katolik, a już szczególnie odzywający się w tych wątkach ksiądz. Czyście, bracia, zapomnieli co mówił Chrystus ("mowa wasza nich będzie tak-tak, nie-nie, a co więcej jest od Złego jest")? Bo bp. Williamson najwyraźniej o tym pamięta.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #133 dnia: Marca 01, 2009, 15:55:17 pm »

Tylko, że to co powiedział bp. Williamson nie jest prawdą.
Jest prawdą - powiedział co uważa
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #134 dnia: Marca 01, 2009, 16:31:52 pm »

Jest prawdą - powiedział co uważa

Oczywiście przy założeniu, że biskup mieszkał na bezludnej wyspie od lat 80 i dopiero wypłynął z niej w 2008 roku na wywiad.

Radek Buczyński
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!