Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 29, 2024, 13:30:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232069 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R  (Przeczytany 45481 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« dnia: Lutego 18, 2009, 22:31:53 pm »

Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty Religii Holokaustu?


Ksiądz Matthias Gaudron z Bractwa św. Piusa X w Mainz powiedział wywiadzie dla niemieckiej stacji ZDF, że ?Biskupowi Williamsonowi postawiono do końca lutego ultimatum, aby wycofał swoje wypowiedzi. W przypadku jego niespełnienia, zagrożono mu wykluczenie z Bractwa.?

Ks. Gaudron dodał, że ?Jako tradycyjni katolicy nie mamy powodu aby pomniejszać [skutki] nazistowskiego reżimu.?

W udzielonym w listopadzie ubiegłego roku dla szwedzkiej telewizji wywiadzie, bp Williamson zaprzeczył ludobójczemu wykorzystaniu komór gazowych i określił rzeczywistą liczbę ofiar żydowskich na 200-300 tysięcy zamiast 6 milionów. Wywiad ten, początkowo zupełnie nieznany, został rozpowszechniony przez media na dwa dni po ukazaniu się pogłosek o możliwości zniesienia tzw. ekskomuniki zaciągniętej przez czterech biskupów Bractwa, w tym bp. Williamsona.

Środowiska nieprzychylne odwróceniu zgubnego dla Kościoła posoborowego trendu ?dialogowania?, szczególnie z odwiecznymi wrogami Kościoła, w ewidentny sposób wykorzystały opinię biskupa Williamsona do wściekłego ataku na Ojca Świętego, Bractwo i samego biskupa Williamsona. Wobec prawdziwych przyczyn tego ataku, zdziwienie budzi bezkrytyczne przyjmowanie oficjalnie obowiązującej wersji wydarzeń II Wojny Światowej przez najwyższych przedstawicieli Bractwa, bez możliwości przedstawienia opinii drugiej strony i z pełną wiedzą, że próby przedstawiania faktów historycznych w dzisiejszych totalitarnych systemach tzw. demokracji, kończą się wysokimi wyrokami więzienia. Czy deklarowane dążenie do Prawdy, również tej w wymiarze dążenia do sprawiedliwości i dochodzenia do prawdy historycznej, jest zatem tylko czczą deklaracją?

Na podstawie: Katolische NachrichtenKOMENTARZ BIBUŁY: Biskup Richard Williamson wstrzymuje się z ostateczną decyzją i pomimo nacisków - również pochodzących od współbraci - zapowiedział najpierw zaznajomienie się z nowszymi faktami dotyczącymi funkcjonowania komór gazowych w KL Auschwitz i w tym celu zamówił on książkę Jean-Claude Pressaca, którą zamierza przestudiować. Trudno w tej chwili powiedzieć jak potoczy się sprawa i czy biskup zmieni swoją opinię po lekturze książki Pressaca. Trudno, bo na podstawie jednej książki - która mieści się przecież w głównym nurcie badań historycznych, choć może nieco ?na prawo? - nie można wyrobić sobie ostatecznej opinii. Do pełnego obrazu trzeba sięgnąć po lektury innych prac naukowych i jako minimum skorzystać z książek dr. Marka Webera, prof. Artura Butza, prof. Roberta Faurissona czy inż. Germara Rudolfa.

Jednak nawet jeśli bp Willimason dojdzie do jakichś innych wniosków i uzna on ludobójcze zastosowanie komór gazowych w KL Auschwitz, to przynajmniej świat będzie musiał w końcu przyznać, że przez kilkadziesiąt lat obowiązywała liczba ofiar wzięta po prostu z sufitu (a ściślej: będąca efektem propagandy alianckiej - głównie sowieckiej - oraz syjonistycznej plus niestety polskiej). Świat będzie musiał w końcu zgodzić się, że serwowane nam przez pięćdziesiąt lat magiczne ?4 miliony ofiar? obozu KL Auschwitz, które to liczby wypisane były na licznych mosiężnych tablicach, przy których to modlili się wielcy intelektualiści, w tym i papież Jan Paweł II, były zupełną, propagandową, bezczelną fikcją. Dzisiejsze tablice mówią o ?1 200 tysiącach?, ale przecież wiadomo, że i te liczby są wzięte z sufitu, bowiem prace wszystkich, nawet żydowskich historyków, umieszczają te liczby na niższym poziomie. Wspomniany Pressac ocenia całkowitą liczbę ofiar KL Auschwitz na 600-700 tysięcy.

Wszystkie te trudności w ustaleniu dokładnej liczby ofiar wiążą się generalnie z przyjęciem przez stronę oficjalną dwóch kategorii więźniów: rejestrowanych i nierejestrowanych. Jeśli chodzi o tych pierwszych, nie ma żadnej różnicy zdań pomiędzy literaturą oficjalną a tzw. rewizjonistyczną i wszyscy zgadzają się, gdyż mowa jest o rzetelnych badaniach naukowych w oparciu o dostępną dokumentację. Problem zaczyna się z drugą kategorią więźniów, którzy jako nierejestrowani mieliby ?od razu iść do gazu?, i których liczbę można dowolnie zmieniać, wszak brak jakiejkolwiek dokumentacji, gdyż? nie byli oni rejestrowani.

Niestety, strona tzw. rewizjonistów, opierając się na systemie funkcjonowania wszystkich niemieckich obozów twierdzi, że brakuje naukowej weryfikacji założonej tezy, iż Niemcy prowadzili systematyczne funkcjonowanie części obozów bez prowadzenia dokumentacji, gdyż biurokracja niemiecka kładła szczególny nacisk na prowadzenie dokładnej ewidencji więźniów. Biurokracja niemiecka zadziwia jeszcze i dzisiejszych historyków przeglądających tysiące ton różnego rodzaju dokumentacji czasów II Wojny Światowej. [zob. np. tutaj]

Poza tym, źle się dzieje jeśli w Bractwie, mającym przecież dążyć do Prawdy - również i dociekać tej prawdy w wymiarze historycznym - bez zastanowienie bierze za dobrą monetę oficjalnie obowiązujące teorie, wtłaczane pod presją oskarżeń o ?antysemityzm? i surowych wyroków więzienia. Pod prąd, Bracia, pod prąd! Z prądem? wiadomo co płynie.

Na koniec jeszcze jedno zadanie z arytmetyki, wydawałoby się na tyle proste, że mógłby rozwiązać je przedszkolak, ale z którym trudności mają największe dzisiejsze ?autorytety?, lecz również i zwykli, uczciwi ludzie omotani oficjalną propagandą. Oto od 1945 roku serwowana jest wszystkim nienaruszalna liczba ?6 milionów ofiar żydowskich?, liczba która obowiązywała w czasie gdy kłaniano się ?4 milionom ofiar? wypisanym na tablicach w Auschwitz. Dziś tablice mówią co innego, a historycy głównego nurtu i tę liczbę pomniejszają (np. Pressac mówi o 600-700 tysiącach). Czyli - mamy dzisiaj ponad trzy miliony ?ofiar? mniej w samym tylko KL Auschwitz, nie mówiąc już o tym, że historycy nie zajmują się w równym stopniu innymi obozami, gdzie i tam liczby mogą ulec znacznej korekcie. Zatem, mamy do czynienia ze znaczą redukcją liczby ofiar w obozach koncentracyjnych, lecz nienaruszalne ?6 milionów? jak stało, tak stoi. Czy arytmetyka do sześciu to też ?antysemityzm?, ?nawoływanie do nienawiści? i ?brak szacunku dla ofiar???

Czas najwyższy na umożliwienie swobodnej dyskusji nad spornymi zagadnieniami II Wojny Światowej i natychmiastowe wycofanie straszaka ?kłamstwa oświęcimskiego?. Niech prawda obroni się sama, bez bata ideologicznego. Dziś można dyskutować na wszelkie tematy, można podważać liczbę ofiar komunistycznych reżimów, można zaprzeczać ludobójstwu Ormian (co z lubością od lat czynią środowiska żydowskie), można kwestionować straszliwe zbrodnie ukraińskich zbrodniarzy z UPA, lecz nie wolno liczyć do sześciu. Kto się boi arytmetyki?
Cytat za :
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 19, 2009, 08:57:29 am »

Problem w tym, że Bractwo stoi przed najcięższą decyzją w swojej historii, ma wiele do wygrania i wiele do przegrania. Czy ultimatum w stosunku do JE bpa Williamsona ma jakiekolwiek znaczenie??? Cóż kwestia komór i holokaustu nie jest istotna z punktu widzenia FSSPX i jego celów. Warto tą sprawę wogóle poświęcić? Dla większego dobra! Wydaje mi się, że tak. A większym dobrem byłoby uregulowanie statusu kanonicznego. Czy Bractwo musi zajmować się kwestią holokaustu? Nie musi! Nie musi też zmuszać JE bpa Williamsona do odwoływania wcześniejszych wypowiedzi i zmiany poglądów. Casus o. Hejmo i ks. Czajkowskiego współpracowników SB, czy ktoś ich usunął z szeregów duchowieństwa. Warto ten casus, chociaż nie porównywałbym współpracy z bezpieką z poglądami na temat liczby ofiar hitleryzmu sprzecznymi z oficjalną wersją, przytaczać wrogom Bractwa, choćby w Polsce, którzy jakoś tak dziwnie rekrutują się spośród popleczników dwóch ww. duchownych  :P
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 19, 2009, 13:04:25 pm »

Oczywiście to prawda, że istotne dla Bractwa jest zupełnie co innego niż kwestie związane z historią. Szkoda tylko, że stawiając ultimatum X.Biskupaowi po prostu nadaje w tym momencie "rangę ważności" temuż zagadnieniu. Nie jest to przecież zagadnienie na podstawie którego powinno się decydowac o wykluczeniu bądź nei z Bractwa. Wiadomo, że naciski na Watykan Papieże i są ogromne, ale FSSPX nie musi się przecież tymi naciskami przejmować aż do tego stopnia.
Cóż bowiem da wykluczenie Biskupa z Bractwa ? Myślę, że tylko przysporzy kłopotów i będzie przyczyną wstydu,  Owszem jeśli Biskup sam zweryfikuje swe poglądy i nieprzymuszany to wtedy można uznać sprawę za wyjaśnioną, zas w obliczu tego typu nacisków zawsze będzie można twierdzić, że się "ugiął" czy wystraszył ( jesli odwoła to co powiedział ) zaś Bractwu będzie ewidentnie cała sprawa szkodzić. Nie warto tak radykalnie stawiać tej sprawy moim zdaniem.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 19, 2009, 13:54:47 pm »

Zobaczcie, jak Bractwo wyczyscilo swoje strony internetowe - mojem zdaniem biskupu Williamsonu nic nie grozi, a i on skoryguje te dane. Powie 0,6 mln - 1 mln i tyle.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 19, 2009, 13:57:36 pm »

mojem zdaniem biskupu Williamsonu nic nie grozi, a i on skoryguje te dane. Powie 0,6 mln - 1 mln i tyle.

Oby. Ostatnie co teraz potrzeba Kościołowi to kolejny rozłam - teraz w FSSPX.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 19, 2009, 15:24:17 pm »

A może komuś na tym rozłamie zależy?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 19, 2009, 15:33:13 pm »

Zobaczcie, jak Bractwo wyczyscilo swoje strony internetowe - mojem zdaniem biskupu Williamsonu nic nie grozi, a i on skoryguje te dane. Powie 0,6 mln - 1 mln i tyle.


Jeszcze zapomniałeś Drogi Kolego dodać "i przeprosi, że nie wiedział, a komory gazowe jednak były "... i jeszcze parę takich tam "dyplomatycznych zdań...;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 19, 2009, 15:37:08 pm »

A może komuś na tym rozłamie zależy?

Niewątpliwie tak jest! A im więcej podziałów, tym Kościół słabszy. I to jest prawdziwy cel do którego zmierza cały ten cyrk, o którym od miesiąca czytamy i słuchamy.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 19, 2009, 18:30:11 pm »

Zobaczcie, jak Bractwo wyczyscilo swoje strony internetowe - mojem zdaniem biskupu Williamsonu nic nie grozi, a i on skoryguje te dane. Powie 0,6 mln - 1 mln i tyle.


Jeszcze zapomniałeś Drogi Kolego dodać "i przeprosi, że nie wiedział, a komory gazowe jednak były "... i jeszcze parę takich tam "dyplomatycznych zdań...;)

Williamson celowo nie chce przyjechać do Auschwitz, bo po takiej wizycie nie mógłby przyznać, że w tych komorach gazowano ludzi na masową skalę
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 19, 2009, 18:49:06 pm »

[...] bo po takiej wizycie nie mógłby przyznać, że w tych komorach gazowano ludzi na masową skalę

Chyba zabrakło jeszcze jednego zaprzeczenia w tym zdaniu ?  Inaczej nie bardzo Pana rozumiem ...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 19, 2009, 18:50:40 pm »

bynajmniej ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 19, 2009, 18:52:12 pm »

Mogę poprosić o rozwinięcie ?  Sądzi Pan zatem, że wizyta w obozie nie jest przekonująca co do tego, że do ludobójstwa rzeczywiście tam doszło ?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 19, 2009, 20:18:01 pm »

Do tego przekonała by jedynie wizyta do działającego obozu zagłady.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 19, 2009, 20:55:37 pm »

Mogę poprosić o rozwinięcie ?  Sądzi Pan zatem, że wizyta w obozie nie jest przekonująca co do tego, że do ludobójstwa rzeczywiście tam doszło ?

W kontekście problemów bpa Williamsona wymienia się zagadnienie gazowania ludzi na śmierć, a nie samo ludobójstwo - to są dwie rózne sprawy !!

Biskup nie neguje ludobójstwa, natomiast z nieznanych przyczyn pewien rodzaj śmierci jest dogmatyzowany. Czy to jest aż takie ważne ? Nie wydaje mi się. No chyba, że te komory są potrzebne do uzasadnienia wysokości odszkodowań, jakie zostały zapłacone, bowiem w całości dotyczą tzw. więźniów nierejestrowanych.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 19, 2009, 22:54:54 pm »

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6299023,Argentyna_wzywa_biskupa_negacjoniste_do_opuszczenia.html

Rząd argentyński wezwał angielskiego biskupa-negacjonistę, należącego do skrajnie tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X, do opuszczenia Argentyny w ciągu 10 dni. Jeśli bp Richard Williamson nie wyjedzie, zostanie wydalony - zapowiedziano.

Argentyński minister spraw wewnętrznych Florencio Randazzo oświadczył w specjalnie wydanym komunikacie, że jeśli bp Williamson nie spełni tego zalecenia Krajowego Urzędu Migracyjnego, zostanie wydalony z kraju. Bp Williamson był do poniedziałku rektorem seminarium duchownego lefebrystów w La Reja, 40 km od Buenos Aires.

Bp Williamson jest jednym z czterech biskupów-lefebrystów, z których papież Benedykt XVI zdjął 24 stycznia ekskomunikę, nałożoną przez Jana Pawła II. Zaprzeczał faktom dotyczącym eksterminacji Żydów w hitlerowskich komorach gazowych. Twierdził, iż rzeczywista liczba Żydów zamordowanych przez nazistów to nie 6 milionów, lecz 200 do 300 tysięcy.

Wypowiedzi biskupa wywołały oburzenie światowej opinii publicznej. W następstwie tego watykański Sekretariat Stanu ogłosił w ubiegłą środę, że zanim Williamson będzie mógł podjąć obowiązki biskupie w Kościele, "powinien w sposób absolutnie niedwuznaczny i publiczny odciąć się od swych poglądów dotyczących Szoah, nieznanych Ojcu Świętemu w chwili zdjęcia ekskomuniki". Williamson oświadczył w odpowiedzi, że skoryguje swe poglądy, jeśli znajdzie dowody, że Holokaust wyglądał inaczej niż sądzi, "ale na to potrzeba czasu".


kiedyś mógłby wyjechać do Paragwaju ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 3 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ultimatum wobec bpa Williamsona, czyli czy Bractwo św. Piusa X wyznaje dogmaty R « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!