Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:36:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: RADOM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: RADOM  (Przeczytany 109210 razy)
Eminens Eruditio
Gość
« Odpowiedz #120 dnia: Sierpnia 19, 2011, 12:16:18 pm »

@JRWF
W moim poście nie oceniałem powodów i intencji biskupa i Kurii Radomskiej. Skoro sprawa ma się tak jak pan mówi, być może chodzi faktycznie o sprawę starej liturgii. Ja próbowałem rozważyć sprawę stałości celebracji w oderwaniu od konkretnej sprawy.
Swoją drogą jak państwo myślą co można zrobić dla rozpropagowania wśród świeckich oraz duchownych starej mszy. Nie pytam bez powodu, być może wykorzystamy jakiś pomysł podczas kampanii jesiennej w Kaliszu.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #121 dnia: Sierpnia 19, 2011, 12:17:00 pm »

Czyli potwierdzają Panowie moją diagnozę:
Wiedzą Panowie, jaki powinien być stan idealny. Są Panowie świetni w namierzaniu i wymienieniu tego co od tego stanu oddala (pomijam już na ile sprawiedliwie, rozsądnie, z dobrą wolą i ważąc wszystkie aspekty oraz realnie oceniając swoje znaczenie - nie sądzę, by ktokolwiek w Kurii nawet przez sekundę przy podejmowaniu decyzji o przenosinach ks. Huberta motywowany był odprawianiem przez niego Mszy w KRR, za to na pewno ktoś wypowiedzi w tym wątku przeczyta i sobie wyrobi opinię, zgodnie z zasadą, że jeśli ktoś nie był naszym partyzantem na  śmierć i życie to trzeba koniecznie uczynić z niego naszego śmiertelnego wroga). Nie są natomiast Panowie zainteresowani by wziąć udział w czynieniu realnego dobra, które bliża sytuację do stanu pożądanego. W Farze nadal służy jeden Pan w średnim wieku i ja z Warszawy, jeśli jestem w Radomiu. I nikt poza tym. Bo godzina niedobra. Bo daleko. Bo droga wyboista. Bo kotlet, który nie może być spożyty godzinę później. Bo rąbek. Bo trzeba podjąć jakąś ofiarę. Bo cośtam. Nie jest to postawa chrześcijańska.
Zresztą, jest nawet gorzej. Panowie nie tylko nie chcą czynić realnego dobra, ale Panowie nawet odmawiają zauważenia, że to realne dobro się dokonuje. Biorąc pod uwagę fakt, ile energii poświęcono temu, by cały świat dowiedział się o tym, co ks. Kula robił źle podczas pierwszych celebracji nie podjęcie nawet minimum wysiłku, by ten sam świat poinformować, że sytuacja zmieniła się zdecydowanie na lepsze, że  msza odprawiana jest poprawnie, że dzięki kantorce - organistce wykonywane są wszystkie propria w tonie chorałowym - co nie jest niestety regułą w skali Polski - otóż niepodjęcie takiego wysiłku jest zastanawiające. Że wreszcie mszę celebruje kapłan chory, poza swoim normalnym programem, będący czynnym proboszczem i w zasadzie bez zachęty ze strony kogokolwiek.
I na koniec uprzedzając: piszę ogólnie. Moje uwagi nie są adresowane do kogokolwiek personalnie. Dobrze by natomiast było, żeby każdy z uczestników tej dyskusji uczciwie sobie odpowiedział, na ile moje zarzuty odnoszą się też do niego.       
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #122 dnia: Sierpnia 19, 2011, 12:39:06 pm »

@Michał Barcikowski

Pan oczywiście wie kto jest "zainteresowany by wziąć udział w czynieniu realnego dobra" i kto "nie chce czynić realnego dobra". Jest Pan wizjonerem? Ma Pan jakieś prywatne objawienia?

Oczywiście: chwała ks. Kuli, że odprawia Mszę trydencką. Świetnie, że jakość celebracji się poprawiła. Wspaniale, że może się Pan poświęcić i pomagać. To trzeba dostrzegać i zostało to już na tym forum powiedziane parę razy. Ale nie o tym teraz tutaj rozmawiamy! Czy każda rozmowa o Mszy trydenckiej w Radomiu powinna się ograniczyć do chwalenia tego dobrego co już się dzieje i nie wolno poruszać kwestii negatywnych? Teraz rozmawiamy o innej parafii i o innym księdzu! Który miał co najmniej kilku ministrantów do pomocy.  Jakoś sobie z tym poradził. I podobno oprawa Mszy również się poprawiała. Mimo niekorzystnej godziny.

A co do kurii i faktu czy ktoś zastanawiał się nad odprawianiem przez ks. Huberta Mszy trydenckich: skąd Pan ma pewność, że tak nie było? Ma Pan jakieś wtyki w radomskiej kurii? Radom to nie Nowy Jork, ks. Hubert nie odprawiał Mszy w katakumbach, więc sprawę raczej kurialiści znali. Ale jeżeli by było tak jak Pan mówi, to obstawiałbym, że Msza w KRR przeszkadzała nowemu ks. proboszczowi.

PS. Niech Pan popracuje nad spójnością swoich wypowiedzi - redaktorowi poważnego czasopisma by się przydała:


Cytuj
Nie są natomiast Panowie zainteresowani by wziąć udział w czynieniu realnego dobra
Cytuj
Panowie nie tylko nie chcą czynić realnego dobra, ale Panowie nawet odmawiają zauważenia
Cytuj
I na koniec uprzedzając: piszę ogólnie. Moje uwagi nie są adresowane do kogokolwiek personalnie.


To w takim razie z kim Pan dyskutuje?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 19, 2011, 12:42:03 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
x.Hubert
adept
*
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #123 dnia: Sierpnia 19, 2011, 17:12:15 pm »

A tu jak zwykle bicie piany.
Nie wnikajmy w powody przenosin, bo to nic nie zmieni.
Proponuję intensywną modlitwę w intencji biskupa oraz o lepsze zrozumienie KRR dla wszystkich kapłanów.
Pozdrawiam. ks. Hubert
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #124 dnia: Sierpnia 19, 2011, 17:26:40 pm »

Fakt, nasze "bicie piany" nie zmieni rzeczywistości, ale nie mam zamiaru milczeć i patrzeć jak wiernych Tradycji traktuje się jak lud koczowniczy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2011, 14:06:23 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #125 dnia: Sierpnia 19, 2011, 18:11:00 pm »

A tu jak zwykle bicie piany.
Nie wnikajmy w powody przenosin, bo to nic nie zmieni.
Proponuję intensywną modlitwę w intencji biskupa oraz o lepsze zrozumienie KRR dla wszystkich kapłanów.
Pozdrawiam. ks. Hubert

Nie tylko KRR, nie tylko. Przynajmniej  w tym przypadku.
Tu nie chodzi o "bicie piany". Pisanie na forum być może nic nie zmieni, ale nie napisać też nie można. Ja w każdym razie milczeć nie będę i to przede wszystkim NIE NA FORUM KRZYŻ.
Pozdrowienia.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
x. Tomasz
adept
*
Wiadomości: 15


Caritas Christi urget nos

« Odpowiedz #126 dnia: Sierpnia 22, 2011, 21:23:03 pm »

Podobną sytuację przeżywałem i ja rok temu (przenosiny). Wiem, że wierni, którzy przychodzili na Mszę św. wg Mszału z 1962r. w Ostrołęce, którą tam odprawiałem, pisali do prowincjała prośbę, aby mogli dalej uczestniczyć w celebracji takiej Mszy św. Pojawiły się też głosy, że moja przeprowadzka podyktowana jest własnie tym, że odprawiam Mszę w rycie "trydenckim". W rzeczywistości mój przełożony nie brał tego wcale pod uwagę, a w odpowiedzi na list do wiernych napisał, żeby skontaktowali się z proboszczem w sprawie takich celebracji. Widziałem ten list na własne oczy. Minął rok i jakoś nikt się nie zgłosił. A proboszcz w Ostrołęce czekał... Choć, jak sam mówił, wiele się tą ciszą nie martwił. Osobiscie podszedłem do decyzji prowincjała z wiarą, że przez jego wolę wyrażona jest wola samego Boga. Jak się okazało, Pan Jezus miał co do mnie swoje plany tu w Radomiu i to całkiem konkretne... Proponuję, żeby również w  sytuacji przenosin x. Huberta nie doszukiwać się jakiegoś drugiego dna. Kto wie, jakie rzeczy zaplanował Pan Bóg wobec niego w nowej parafii i czy nie wyniknie z tego większe dobro... Łatwo jest być posłusznym, gdy decyzje przełożonych wychodza na przeciw naszym oczekiwaniom. Trudniej, gdy jest inaczej. Przezyłem to na własnej skórze. Ale jestem przekonany, że wtedy Bóg udziela swoich łask w dwójnasób. Xiędzu Hubertowi życzyć trzeba własnie wielu łask w nowym miejscu posługi kapłańskiej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2011, 21:25:28 pm wysłana przez x. Tomasz » Zapisane
Ad infinitam Dei gloriam
Ad salvandas animas
Ad destruendum peccatum
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #127 dnia: Sierpnia 22, 2011, 21:30:46 pm »

W parafii NSJ w Radomiu wierni pytający o Msze św. KRR odsyłani są obecnie do Fary, do x. Kuli. Bez możliwości negocjacji i dyskusji.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #128 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:51:05 pm »

o Matko Boska, większego biadolenia dawno nie słyszałem. To niech Pan poprosi małżonke żeby obiad szykowała na godzinę 15 30, weźmie samochód i po prostu pojedzie do fary... znam ludzi którzy pokonują dystans 30, 40 a nawet 50 km. Pana odległośc to na oko 5 km... więc niech Pan już da spokój. Przestanie oczerniać Ks. Proboszcza, Ks. biskupa i kurialistów tylko zaakceptuje obecną sytuacje a niedogodności ofiaruje w intencji właśnie wymienionych księży. Swoją drogą jeżeli nowy proboszcz nie myśli o celebracji w KRR to moze zgodzi się chociaż na podanie ogłoszenia o Mszy w farze? pytał Pan o to?
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #129 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:56:47 pm »

Panie K.L.O., zajmij się lepiej swoją nauką, skończ liceum, studia, załóż rodzinę i wtedy rad udzielaj.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2011, 14:24:54 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #130 dnia: Sierpnia 24, 2011, 21:57:46 pm »

KLO - kolejny z Panów, który nie słyszał o Summorum Pontificum
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #131 dnia: Sierpnia 24, 2011, 22:05:45 pm »

Nie wiem, czy znam. Czytałem. Takze bym chciał aby w każdej parafii (a szczególnie mojej :)) odprawiano w krr... ale rzeczywistośc w jakiej żyjemy jest nie daje takich możliwości. I myślę że na Glinicach na Mszę w krr liczyć w obecnej sytuacji nie możemy. Natomiast skoro Ks. Hubert został przeniesiony na inną placówke, to mam nadzieję że wymagało tego dobro dusz. Na pewno spełni się w innej formie duszpasterstwa, która będzie równie "zbawienna" co celebracja KRR... Panie PTRF czemu Pan jest taki złośliwy... Pan mi wygląda na takiego co w moim wieku takze udzielał rad i absolutnie nie widzę w tym nic złego. Przecież niczego Panu nie narzucam, zrobi Pan jak będzie Pan uważał...
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #132 dnia: Sierpnia 24, 2011, 22:21:09 pm »

Młody człowieku, myślę, że internet stworzył Ci niewłaściwy obraz relacyj międzyludzkich. To Twoja odzywka do faceta 2x starszego od Ciebie była wysoce niewłaściwa. W normalnych warunkach mógłbyś za to zarobić w ucho i nikt nie powiedziałby p. PTRF złego słowa.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #133 dnia: Sierpnia 24, 2011, 22:23:24 pm »

Moze i macie panowie rację. Nie chcę sie z wami kłócić :) Jeżeli Pana obraziłem to przepraszam.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #134 dnia: Sierpnia 24, 2011, 22:27:22 pm »

Młody człowieku, myślę, że internet stworzył Ci niewłaściwy obraz relacyj międzyludzkich. To Twoja odzywka do faceta 2x starszego od Ciebie była wysoce niewłaściwa. W normalnych warunkach mógłbyś za to zarobić w ucho i nikt nie powiedziałby p. PTRF złego słowa.

Panie Krusejder. Chciałbym zaznaczyć, iż internet jest w pewnym sensie anonimowy, i nie zawsze do końca można ocenić wiek czy pozycję społeczną adresata. :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: RADOM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!