Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:35:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 294 Drukuj
Autor Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)  (Przeczytany 1243377 razy)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #1155 dnia: Listopada 02, 2009, 13:48:14 pm »

.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #1156 dnia: Listopada 02, 2009, 18:10:19 pm »

Mam pytanie, czy w taką niedzielę jak dzisiaj, albo tydzień temu, gdy jednocześnie wypada Uroczystość Chrystusa Króla lub Wszystkich Świętych, powinna być kommemoracja z niedzieli?

Pani Murka odesłała do wcześniejszego podwątku, ja tylko doprecyzuję, że w Święto Chrystusa Króla niedzieli się nie komemoruje, we Wszystkich Świętych natomiast i owszem. Gdyby zaś Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych wypadło w niedzielę, to przenosi się je na poniedziałek. O tym wszystkim podają punkty 16, 17. i 95b rubryk mszału i brewiarza. Zawsze też można się posiłkować rubrycelą IBP :)
Zapisane
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #1157 dnia: Listopada 02, 2009, 22:43:29 pm »

Jaki jest status tych pochodni trzymanych przez lewitów lub ceremoniarza/ministranta. Czy istnieje możliwośc używania ich przez asystę wyższą i niższą w KRR?? Wiadomo że talkich pochodzni mogą używać ceroferariusze, aleczy wolno ich używać lewitom i ceremoniarzowi czy ministrantowi?


« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2009, 23:21:10 pm wysłana przez jedam » Zapisane
P.M.K
adept
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #1158 dnia: Listopada 03, 2009, 12:51:43 pm »

Witam

Od razu przejdę do istoty sprawy.
Oto moje pytanie: Kto celebrował Mszę Świętą na zakończenie pielgrzymki „Christianitas” (Warszawa – Czerwińsk nad Wisłą) w roku 2005?

Bardzo proszę osobę, bądź osoby, posiadającą taką wiedzę o odpowiedź. Dziękuję
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #1159 dnia: Listopada 03, 2009, 13:00:52 pm »

W 2005 roku odprawiał ojciec Krzysztof, a ksiądz Grygiel grał na organach.
Zapisane
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #1160 dnia: Listopada 04, 2009, 23:16:57 pm »

Mam do Państwa takie pytanie:

Dlaczego Missale Romanum stosuje wspólny nagłówek "Lectio libri Sapientiae" do czytań z chyba wszystkich ksiąg mądrościowych (znalazłem Mądrości, Przysłów, Eklezjastyka i z Pieśni nad Pieśniami, dalej mi się nie chciało szukać)?

Do poruszenie tematu zainspirowało mnie usłyszane ostatnio dwukrotnie czytanie z Prz 8, 22-36 ("Pan mnie stworzył, swe arcydzieło"). Otóż czytanie to zatytułowane jest, naturalnie, "Lectio libri Sapientiae", a wersji polskiej "czytanie z Księgi Przysłów". O ile dobrze słyszałem i pamiętam, sam abp Gołębiewski miał z tym problem - podczas homilii, chcąc odnieść się do tej lekcji, chwilę się zastanowił, po czym powiedział "Jak słyszeliśmy w czytaniu z Księgi, ..., Mądrości" - podczas gdy fragment ten znajduje się w rzeczywistości w Księdze Przysłów.

Nie dało się powiedzieć po tytule, tak jak np. "Lectio Danielis Prophetae"? Czym jest to umotywowane, i czy są inne takie "zbiorcze" nagłówki?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1161 dnia: Listopada 05, 2009, 17:22:44 pm »

Czy dysponuje ktos z Panstwa zapisem nutowym Psalmu 127?Jesli tak to bardzo bede wdzieczny za przesłanie mi tego materiału na maila :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1162 dnia: Listopada 05, 2009, 17:33:03 pm »

Czy dysponuje ktos z Panstwa zapisem nutowym Psalmu 127?Jesli tak to bardzo bede wdzieczny za przesłanie mi tego materiału na maila :)

Proszę o doprecyzowanie pytania.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1163 dnia: Listopada 05, 2009, 18:12:28 pm »

Dlaczego Missale Romanum stosuje wspólny nagłówek "Lectio libri Sapientiae" do czytań z chyba wszystkich ksiąg mądrościowych (znalazłem Mądrości, Przysłów, Eklezjastyka i z Pieśni nad Pieśniami, dalej mi się nie chciało szukać)?

To pewnie jeden Duch Święty wie. Co ciekawe, w tytułach perykop brewiarzowych poszczególne księgi sapiencjalne SĄ rozróżniane.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1164 dnia: Listopada 05, 2009, 18:14:09 pm »

Tzn jak doprecyzowac? :) Potrzebuje dac chorowi zapis nutowy zeby mogli taki Psalm wykonac :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 18:22:26 pm wysłana przez kurak » Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1165 dnia: Listopada 05, 2009, 18:34:35 pm »

Tzn jak doprecyzowac? :) Potrzebuje dac chorowi zapis nutowy zeby mogli taki Psalm wykonac :)

Aha. Czyli jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi znowu o Pański ślub, panie kurak? :D
Czyli wykonanie w tonie psalmowym drugim albo na melodię z tradycji dziadów kalwaryjskich odpada?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1166 dnia: Listopada 05, 2009, 18:51:26 pm »

Tzn jak doprecyzowac? :) Potrzebuje dac chorowi zapis nutowy zeby mogli taki Psalm wykonac :)

Aha. Czyli jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi znowu o Pański ślub, panie kurak? :D
Czyli wykonanie w tonie psalmowym drugim albo na melodię z tradycji dziadów kalwaryjskich odpada?
He he no jak nie jak tak :D jutro jade do Wrocka umowe spisac i musze przedstawic dokladny repertuar itd itp,no a tak sobie pomyslalem,ze warto zeby oni go zaspiewali jak juz beda i tak ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #1167 dnia: Listopada 05, 2009, 19:24:06 pm »

w Rituale jest:)
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #1168 dnia: Listopada 06, 2009, 08:48:18 am »

Dlaczego Missale Romanum stosuje wspólny nagłówek "Lectio libri Sapientiae" do czytań z chyba wszystkich ksiąg mądrościowych (znalazłem Mądrości, Przysłów, Eklezjastyka i z Pieśni nad Pieśniami, dalej mi się nie chciało szukać)?

To pewnie jeden Duch Święty wie. Co ciekawe, w tytułach perykop brewiarzowych poszczególne księgi sapiencjalne SĄ rozróżniane.

Podobnie jeden Duch Święty wie, dlaczego w tytułach lekcji nie podaje się numeru porządkowego listów św. Pawła.
Zapisane
miserere
adept
*
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #1169 dnia: Listopada 06, 2009, 09:33:15 am »

Dzisiaj ksiadz odprawil Msze Sw. wotywna o sw Jadwidze. Nie moglem takiej znalezc w mszaliku Pallotinum? Jest tam taka? Skad w ogole biora sie formularze "starej" Mszy o "nowych" kanonizowanych?

przepraszam za brak polskiej czcionki
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 294 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!