Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:26:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 294 Drukuj
Autor Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)  (Przeczytany 1242998 razy)
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #390 dnia: Kwietnia 16, 2009, 20:57:09 pm »

A mówiąc dokładniej w stroju chórowym.
Tak to wyglądało za czasów Piusa XII


Swoją drogą ciekawe kiedy papież udzieli błogosławieństwa urbi et orbi z innego miejsca np. z balkonu Pałacu Kwirynalskiego;) No i oczywiście kiedy wreszcie zobaczymy tylko trzy paluszki... :D
Zapisane
Ks. Grzegorz
Gość
« Odpowiedz #391 dnia: Kwietnia 16, 2009, 21:39:31 pm »

Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego w Polskim lekcjonarzu i OWMR sekwencja Wielkanocna i na Zesłanie Ducha Świętego jest przypisana przed śpiewem Alleluja, skoro zarówno Mszał św. Piusa V jak i łacińskie OWMR mszału Pawła VI podają ją PO śpiewie Alleluja? Ja się zdenerwowałem i w tym roku na parafii zobligowałem do śpiewania zgodnie z Tradycją, a wbrew naszemu tłumaczeniu.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #392 dnia: Kwietnia 17, 2009, 08:36:37 am »

Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczego w Polskim lekcjonarzu i OWMR sekwencja Wielkanocna i na Zesłanie Ducha Świętego jest przypisana przed śpiewem Alleluja, skoro zarówno Mszał św. Piusa V jak i łacińskie OWMR mszału Pawła VI podają ją PO śpiewie Alleluja? Ja się zdenerwowałem i w tym roku na parafii zobligowałem do śpiewania zgodnie z Tradycją, a wbrew naszemu tłumaczeniu.

Tłumaczenie jest poprawne, zostało wykonane wprost z Missale Romanum editio typica tertia A.D. 2002. Rubryka sytuująca sekwencję PO Alleluja występowała jedynie w wydaniu studyjnym Institutio Generalis Missalis Romani z roku 2000 (n. 64).
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #393 dnia: Kwietnia 17, 2009, 11:36:44 am »

Mam takie pytanie gdzie można zdobyć propria Polonia ?- chyba tak to się nazwa, jeśli coś pomyliłem to wybaczcie .
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #394 dnia: Kwietnia 17, 2009, 13:52:46 pm »

Hmm... Mógłbym Panu zeskanować, ale tylko z Mszału Leona XIII i tylko po łacinie. Poza tym można szukać w mszalikach
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #395 dnia: Kwietnia 17, 2009, 14:10:30 pm »

Hmm... Mógłbym Panu zeskanować, ale tylko z Mszału Leona XIII i tylko po łacinie. Poza tym można szukać w mszalikach

Rzeczywiście w mszaliku jest, gapa ze mię.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #396 dnia: Kwietnia 18, 2009, 21:25:23 pm »

Na początek witam wszystkich!

Chciałbym zadać pytanie odnoście rytów zachodnich innych niż rzymski. Wiem, że Summorum Pontificum nic o nich nie wspomina, ale czy na terenach tych diecezji, gdzie te ryty były kiedyś używane widać jakieś ożywienie w sprawie powrotu do zarzuconych rytów?
Chodzi mi dokładnie o Lion, Toledo i Bragę. Ryt bragancki z tego co czytałem http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2009/04/ryt-z-braga.html jest czasem używany, wiem, że był zreformowany. Czy nie orientuje się ktoś czy ta reforma była jakąś dogłębną reformą, że w rezultacie powstała jakaś odmiana NOM czy może się nieco pohamowano? Jak wygląda zreformowany ryt mozarabski?

 Z góry dziękuje za odpowiedź
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #397 dnia: Kwietnia 19, 2009, 16:29:17 pm »

Czy ktoś morze wie, jak brzmi nazwa Koronki Do miłosierdzia Bożego po łacinie?
I takie troszkę głupawe pytanie ale nie wiem co to za dzień, Litania większa, o co tu chodzi?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #398 dnia: Kwietnia 19, 2009, 16:49:40 pm »

Czy ktoś morze wie, jak brzmi nazwa Koronki Do miłosierdzia Bożego po łacinie?
Corona Divinae Misericordiae

Opis koronki po łacinie znajduje się pod adresem (poleconym notabene przez polską stronę FSSPX):
http://www.preces-latinae.org/thesaurus/Filius/DivinaMiser.html
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #399 dnia: Kwietnia 19, 2009, 17:06:26 pm »

Czy ktoś morze wie, jak brzmi nazwa Koronki Do miłosierdzia Bożego po łacinie?
Corona Divinae Misericordiae

Opis koronki po łacinie znajduje się pod adresem (poleconym notabene przez polską stronę FSSPX):
http://www.preces-latinae.org/thesaurus/Filius/DivinaMiser.html


 Dzięki sam też znalazłem.
http://veritas.terramail.pl/modl/corona.htm
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #400 dnia: Kwietnia 20, 2009, 00:36:22 am »

I takie troszkę głupawe pytanie ale nie wiem co to za dzień, Litania większa, o co tu chodzi?
na św. Marka Ew. - procesja z litanią do wszystkich świętych i Msza - o zmilowanie, prośby w różnych potrzebach, szczególnie o dobre zasiewy, plony itp.
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #401 dnia: Kwietnia 20, 2009, 16:17:05 pm »

Mam pytanie ad. modlitwy po Vidi Aquam w wydaniu O. Krzysztofa u Benona. O. Krzysztof co prawda nie umie jeszcze Vidi Aquam ale pewnie z czasem się nauczy.

Normalnie odmawia się standard "Ostende nobis ..... " -  rzeczony ks. używa jednak innego wezwania, na co prawie nikt nie wie co odpowiedzieć, czy ktoś wie skąd to się wzięło i dlaczego jest używane oraz jak dokładnie brzmi i co wierni mają odpowiedzieć?

z góry dziękuję

Domino
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #402 dnia: Kwietnia 20, 2009, 17:02:48 pm »

czy morze ktoś wie jakie wymiary powinien mieć welon do błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem?
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #403 dnia: Kwietnia 20, 2009, 17:13:18 pm »

Mam pytanie ad. modlitwy po Vidi Aquam w wydaniu O. Krzysztofa u Benona. O. Krzysztof co prawda nie umie jeszcze Vidi Aquam ale pewnie z czasem się nauczy.

Normalnie odmawia się standard "Ostende nobis ..... " -  rzeczony ks. używa jednak innego wezwania, na co prawie nikt nie wie co odpowiedzieć, czy ktoś wie skąd to się wzięło i dlaczego jest używane oraz jak dokładnie brzmi i co wierni mają odpowiedzieć?

Było;)

http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php?t=2325
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #404 dnia: Kwietnia 20, 2009, 19:31:14 pm »

Proszę o wyjaśnienie następujących kwestii:

1. Czy Alleluja śpiewano po sekwencji czy jakoś inaczej?
2. Czy traktus różni się od sekwencji tym, że używano go w okresach pokutnych i Mszach św. za zmarłych a jej z radośniejszych okazji?
3. Czy hebdomadariusz to przewodnik chóru podczas śpiewania oficjum?
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 294 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!