Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 03:39:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 161 162 [163] 164 165 ... 294 Drukuj
Autor Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)  (Przeczytany 1255293 razy)
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #2430 dnia: Stycznia 02, 2011, 12:34:38 pm »

Czy żonaty diakon stały (jacy teraz się pojawiają) może służyć do Mszy uroczystej?
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #2431 dnia: Stycznia 02, 2011, 12:35:56 pm »

Czy żonaty diakon stały (jacy teraz się pojawiają) może służyć do Mszy uroczystej?
A dlaczego nie?
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #2432 dnia: Stycznia 03, 2011, 16:47:14 pm »

na mosiadz dziala to ( tylko prosze bez smiechow chichow :P )
nasmarowac keczupem i po paru minutach zmyc i wytrzec do sucha szmatka / recznikiem papierowym

moze i na to zadziala :D

Niestety na to nie zadziałało.
Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #2433 dnia: Stycznia 03, 2011, 22:04:18 pm »

a juz najwiekszym curiosum jest to, gdy mimo spiewania piesni przez chor / kongregacje niektorzy uporczywie na glos czytaja modlitwy stopni na glos z ksiazeczki ;D

Tak sa nauczeni : jestesmy tradycjonalisci, ale tez mamy "aktywne uczestnictwo Ludu Bozego" i to jeszcze lepsze niz NOMowcy, bo tradycyjne. Msza, na ktorej nie obracam ozorem i to jak najglosniej jest niewazna. Dlatego dla pewnosci siadam w pierwszej lawce, zeby slyszec co ksiadz mowi i skanduje "moj" tekst nawet jesli trzeba przekrzyczec schole, a kiedy juz spiewam, to rycze na caly glos, wlasnym rytmem (tym slusznym), nawet propria, ktore slysze pierwszy raz w zyciu, odpowiadam szybciej albo wolniej niz ministranci, ale nigdy jednoczesnie, nosze zawsze mszalik, bo bez mszalika msza jest podwojnie niewazna, a czesto i Liber Usualis. Gdy ktos mi probuje wytlumaczyc, ze taka praktyka jest bardzo mloda i nie pochodzi od sw. Grzegorza Wlk, to sie oburzam. Jestem tradycyjnym tradycjonalista. Mam racje.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2011, 22:08:57 pm wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #2434 dnia: Stycznia 03, 2011, 22:34:34 pm »

na mosiadz dziala to ( tylko prosze bez smiechow chichow :P )
nasmarowac keczupem i po paru minutach zmyc i wytrzec do sucha szmatka / recznikiem papierowym

moze i na to zadziala :D

Niestety na to nie zadziałało.
Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.

Proszę spróbować KIWI Płyn do polerowania miedzi i mosiądzu.
Zapisane
Johny39
adept
*
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #2435 dnia: Stycznia 09, 2011, 19:14:17 pm »

Czy są gdzieś w internecie zapisy audio melodii, którymi można śpiewać Modlitwę Eucharystyczną????  Bo dziś na Mszy był śpiewane słowa opowiadania o ustanowieniu Eucharystii i śpiew księdza, zalatywał mi coś neonami, dlatego chcę się dowiedzieć dopuszczonych przez władze Kościelną melodii. Z góry dziękuje.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #2436 dnia: Stycznia 09, 2011, 20:31:00 pm »

W jaki sposób i czym wyczyścić Krzyż?
Wygląda na aluminium, może z cyny.
Gdy go kupowałem błyszczał Teraz powoli robi się matowy.

Lekki połysk, jeśli rzeczywiście jest z cyny, można nadać zanurzając w wywarze z trzech, czterech cebul, albo przecierając tamponem z gazety umoczonym w nafcie. Jeśli chcemy uzyskać wyższy połysk, należy pocierać papką z magnezji i denaturatu. (Z. Dzięgielewska, ABC porządków domowych, Warszawa 1982, s. 70). Oczywiście nie biorę odpowiedzialności...
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #2437 dnia: Stycznia 10, 2011, 10:52:07 am »

Czy są gdzieś w internecie zapisy audio melodii, którymi można śpiewać Modlitwę Eucharystyczną????  Bo dziś na Mszy był śpiewane słowa opowiadania o ustanowieniu Eucharystii i śpiew księdza, zalatywał mi coś neonami, dlatego chcę się dowiedzieć dopuszczonych przez władze Kościelną melodii. Z góry dziękuje.

W Mszale Rzymskim dla Diecezji Polskich zastosowano, z tego co pamiętam, adaptację melodii z edycji typicznej.

Tutaj 10-minutowe nagranie całego Kanonu Rzymskiego, w oparciu o tę samą melodię, w języku angielskim:
http://www.youtube.com/watch?v=QCoFxoibzGQ
http://www.youtube.com/watch?v=AujwtDIKgc8
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #2438 dnia: Stycznia 11, 2011, 10:22:27 am »

Czy ktoś wie skąd pochodzi ten cytat,,Różaniec jest najpiękniejszą i najcenniejszą ze wszystkich modlitw do Pośredniczki wszelakich łask: to modlitwa, która najbardziej porusza serce matki Boga. Odmawiajcie go codziennie.
(św. Pius X)
I czy jest więcej cytatów Piusa X o Różańcu.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #2439 dnia: Stycznia 11, 2011, 15:05:09 pm »

Czy na Mszy recytowanej w KRR odprawianej przez proboszcza w swoim kościele parafialnym przysługują mu jakieś przywileje Mszy śpiewanej? Chodzi mi w szczególności o używanie kadzidła i posługę ceremoniarza.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #2440 dnia: Stycznia 11, 2011, 16:34:24 pm »

Czy na Mszy recytowanej w KRR odprawianej przez proboszcza w swoim kościele parafialnym przysługują mu jakieś przywileje Mszy śpiewanej? Chodzi mi w szczególności o używanie kadzidła i posługę ceremoniarza.

Nie.
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #2441 dnia: Stycznia 11, 2011, 19:13:19 pm »

Wiedziałem, gdzie zapytać, żeby dostać szybką i konkretną odpowiedź. Dziękuję w imieniu swoim i Księdza, który mnie prosił o zadanie tego pytania :).
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #2442 dnia: Stycznia 11, 2011, 19:42:20 pm »

.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2920

« Odpowiedz #2443 dnia: Stycznia 12, 2011, 20:02:05 pm »

Podobnież w NOM po Okresie Bożego Narodzenia do 2 lutego nie powinno śpiewać się kolęd na wejście i na Komunię Św. Czy w KRR też były (są) jakieś ograniczenia z kolędami na ten czas?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #2444 dnia: Stycznia 12, 2011, 22:28:27 pm »

Jakie są odpowiednie sutanny dla ministranta do Mszy trydenckiej?
Najlepiej czarne.
Zapisane
Strony: 1 ... 161 162 [163] 164 165 ... 294 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!