Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 22:11:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dominikański raper-przykład dekadencji
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Dominikański raper-przykład dekadencji  (Przeczytany 2212 razy)
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« dnia: Października 06, 2010, 11:49:03 am »

raper dominikański Fray Richard
"Creo en el amor"

http://www.youtube.com/watch?v=EujOs1sPZsE

 
FRAY RICHARD VIDEOCLIP/
" HOY SEÑOR YO QUIERO¨
http://www.youtube.com/watch?v=FWtTXsEzT2o


Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Października 06, 2010, 19:35:22 pm »

raper dominikański Fray Richard
"Creo en el amor"

http://www.youtube.com/watch?v=EujOs1sPZsE

 
FRAY RICHARD VIDEOCLIP/
" HOY SEÑOR YO QUIERO¨
http://www.youtube.com/watch?v=FWtTXsEzT2o


Przecież jest w habicie...  ;)

Kiedyś walc wiedeński uchodził za tanieć rozpusty. Analogicznie można koine w Septuagincie czy NT potraktować jako dekadencję.
Jak zwykł mawiać AO: jeden lubi ogórki drugi ogrodnika ... ale żeby nie było dekadencko może napiszę: de gustibus non est disputandum.

Chyba, że chodzi Panu o treść (niestety  nie rozumiem). Może Pan przetłumaczyć, jeżeli się Panu chce.
Zapisane
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #2 dnia: Października 07, 2010, 13:19:47 pm »

No jak dla mnie to nawet nie jest rap. Parafrazując: z prawdziwym rapem Fray Richard nie ma nic wspólnego. Chyba że black metal jest podobny do reggae.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #3 dnia: Października 07, 2010, 13:27:50 pm »

Wy wiecie jak tam grzeje?? Co sie dziwita Panstwo 8)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #4 dnia: Października 07, 2010, 15:45:41 pm »

@ m.a.p.w : Chyba, że chodzi Panu o treść (niestety  nie rozumiem)
Chodzi i o formę i o treść , która nie przystoi stanowi duchownemu, a kwestia gustu nie ma tu nic do rzeczy. A cytat z AO ma się nijak do tego przykładu ....
Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Października 07, 2010, 19:07:25 pm »

@ m.a.p.w : Chyba, że chodzi Panu o treść (niestety  nie rozumiem)
Chodzi i o formę i o treść , która nie przystoi stanowi duchownemu, a kwestia gustu nie ma tu nic do rzeczy. A cytat z AO ma się nijak do tego przykładu ....

Myślałem, że chodzi Panu o gatunek. Jeden lubi rap, inny rock czy chorał...
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #6 dnia: Października 07, 2010, 19:54:14 pm »

Wcześniej Pan "myślał" że chodzi "o treść" a teraz znów że "o gatunek" a na koniec kolejna "złota myśl" :"Jeden lubi rap, inny rock czy chorał... "
Chce Pan nas przekonać, że w zachowaniu tego Dominikanina wszystko jest ok??




http://www.youtube.com/watch?v=x83UICum3Ac
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2010, 20:01:22 pm wysłana przez KAES » Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Października 07, 2010, 21:14:49 pm »

Wcześniej Pan "myślał" że chodzi "o treść" a teraz znów że "o gatunek" a na koniec kolejna "złota myśl" :"Jeden lubi rap, inny rock czy chorał... "
Chce Pan nas przekonać, że w zachowaniu tego Dominikanina wszystko jest ok??




http://www.youtube.com/watch?v=x83UICum3Ac

O treść pytałem i napisałem, że jej nie rozumiem. Myślałem, że jest przykładem dekadencji, bo para się rapem. Nie jestem w stanie ocenić jakiej klasy to jest rap/hip-hop.

Nie wiem czy wszystko. Jeżeli takimi pozami, albo swoim występem w czapeczce i okularach (jak na obrazkach)nawrócił chociaż 1 osobę, to moim zdaniem jest to ok. Oczywiście nie zaniedbując swoich innych obowiązków. Dla osoby o stabilnej wierze nie powinien on być powodem do jej utraty.

Cieszę się, że uzmysłowiłem Panu, że ludzie słuchają różnej muzyki i mają różne gusta.
Nie wiem dlaczego używa Pan pluralis maiestatis, ale raczej nie chce Pana do niczego przekonywać. Będę się radował tym, że podsunąłem Panu złotą myśl. Poza tym czuję się trochę jak Midas, każda moja myśl staję się dla Pana złotą.

Co do owego rapera ciężko mi się ustosunkować szerzej, ponieważ nie rozumiem treści, nie wiem ile mu takie "coś" czasu zajmuje i jakie są owoce.

sw. Ignacy pisał, że chrześcijan powinien być bardziej skory to ocalenia wypowiedzi bliźniego niż do jej potępienia. Jeżeli nie da się jej ocalić należy zapytać jak on ją rozumie, jeżeli źle rozumie poprawić go z miłością, jeżeli to nie pomoże szukać innych środków. Może Pan zacząć od napisania do wschodzącej czarnej gwiazdy w białym habicie.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2010, 21:19:55 pm wysłana przez m.a.p.w » Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #8 dnia: Października 07, 2010, 21:41:48 pm »

Nic Pan nie jest w stanie uzmysłowić komukolwiek,bo widząc po wypowiedziach, można jedynie odnieść wrażenie, że używanie rozumu jest Panu obce...
Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Października 07, 2010, 21:46:19 pm »

Nic Pan nie jest w stanie uzmysłowić komukolwiek,bo widząc po wypowiedziach, można jedynie odnieść wrażenie, że używanie rozumu jest Panu obce...

Jeden taki jak Pan wystarczy, co wie wszystko i wypowiada się za wszystkich.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Października 08, 2010, 10:31:30 am »

sw. Ignacy pisał, że chrześcijan powinien być bardziej skory to ocalenia wypowiedzi bliźniego niż do jej potępienia. Jeżeli nie da się jej ocalić należy zapytać jak on ją rozumie, jeżeli źle rozumie poprawić go z miłością, jeżeli to nie pomoże szukać innych środków.

No to teraz powinien Pan sam do tej myśli się zastosować - oczywiście w pierwszej kolejności do Pana KAES.

O gustach nie dyskutuje się, ale bezguście skrytykować czasami warto.
Zapisane
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Października 08, 2010, 20:06:59 pm »

sw. Ignacy pisał, że chrześcijan powinien być bardziej skory to ocalenia wypowiedzi bliźniego niż do jej potępienia. Jeżeli nie da się jej ocalić należy zapytać jak on ją rozumie, jeżeli źle rozumie poprawić go z miłością, jeżeli to nie pomoże szukać innych środków.

No to teraz powinien Pan sam do tej myśli się zastosować - oczywiście w pierwszej kolejności do Pana KAES.

O gustach nie dyskutuje się, ale bezguście skrytykować czasami warto.

W pierwszej kolejności zastosowałem tę myśl do katolickiego kapłana.

Gustowanie w bezguściu to pewien rodzaj gustu. Rozmowa o bezguściu zatem jest rozmową o guście, a sam Pan napisał, że nie należny o tym rozmawiać.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Października 09, 2010, 13:58:19 pm »

No to w drugiej kolejności (jeśli założymy, że to co robi ten Dominikanin jest wypowiedzią) powinien Pan zastosować zasadę świętego do Pana KAES, bo właściwie z nim Pan rozmawia, a na końcu do mojej skromnej osoby.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dominikański raper-przykład dekadencji « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!