Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:20:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 49 Drukuj
Autor Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących  (Przeczytany 196416 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #165 dnia: Marca 01, 2010, 12:47:19 pm »

Jakby to grzecznie powiedziec. O tym wlasnie rozmawiamy w tym watku od dobrych kilkudziesieciu wpisow. Nie czyta pan watkow, w ktorych sie pan wpisuje ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #166 dnia: Marca 01, 2010, 12:52:49 pm »

Panie FB, niestety Pan mnie nie przekona. Wybaczy Pan, ale dla mnie Papież odprawia katolicką Mszę. Co nie znaczy, że nie zawiera ona nieścisłości i błędów w strukturze itd. ale to jest co innego.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #167 dnia: Marca 01, 2010, 12:58:36 pm »

Rozumiem argument ex auctoritate. Jest bardzo wygodny, bo zwalnia z myslenia i knebluje wielu oponentow. To takie katolickie reductio ad Hitlerum. Jednak dlaczego traktuje pani papieza tak wybiorczo ? Czemu NOM jest OK, ale np. Asyz albo komunia na reke juz nie ? A moze komunia na reke jest katolicka ? Upraszam pokornie nieco konsekwencji i spojnosci.

Dadam tez, po raz kolejny, ze jesli NOM jest katolicki, to KRR jest w sposob logiczny i konieczny schizmatycki, tak w FSSPX, jak i u indultowcow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #168 dnia: Marca 01, 2010, 13:09:12 pm »


Dadam tez, po raz kolejny, ze jesli NOM jest katolicki, to KRR jest w sposob logiczny i konieczny schizmatycki, tak w FSSPX, jak i u indultowcow.

Tak? A moglby pan to rozwinac? Szczegolnie o tych indultowcow mi chodzi, bo w kwestii FSSPX to mozna sie nawet zgodzic pod pewnymi warunkami
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #169 dnia: Marca 01, 2010, 13:19:08 pm »

Cytuj
bo zwalnia z myslenia

Przede wszystkim zwalnia z podejmowania decyzji.

Decydować, to brać odpowiedzialność za siebie i dzieci. Decydowanie jest b. ciężkim zadaniem. Dlatego tak wielu ludzi kocha żyć w systemie zwalniającym z decydowania o sobie. Niepowodzenia zawsze można zwalić na okoliczności i przymus.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #170 dnia: Marca 01, 2010, 13:19:59 pm »

Jakby to grzecznie powiedziec. O tym wlasnie rozmawiamy w tym watku od dobrych kilkudziesieciu wpisow. Nie czyta pan watkow, w ktorych sie pan wpisuje ?
Czytam,pogrubiony tekst przeczy temu,ze watek powraca? :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #171 dnia: Marca 01, 2010, 13:26:39 pm »

Jest bardzo wygodny, bo zwalnia z myslenia i knebluje wielu oponentow.
wygodny czy niewygodny - mniejsza z tym. Czy jest prawdziwy czy nie?Bo jesli papiez odprawia Msze niekatolicka tzn.,ze ja uznajac Jego prymat jestem w sumie niekatolikiem??No bo uwazam,ze Papiez stoi na czele Kosciola Katolickiego i odprawia katolickie Msze.Skoro jest ibnaczej nie jest katolikiem?Tak mam to rozumiec?Dziekuje za objasnienie tej bardzo trudnej kwestii.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #172 dnia: Marca 01, 2010, 13:30:33 pm »

@ JGP :
Wiele juz razy rozwijalem. Jesli KRR przezyl i dzis istnieje, to stalo sie to wbrew wyrazniej woli papieza, ktory moca swojego autorytetu zyczyl sobie, by KRR przestal byc odprawiany i by wszyscy ksieza rytu rzymskiego przestawili sie na NOM. Jezeli KRR dzis istnieje i ma sie dobrze, to tylko dlatego, ze ktos kiedys tej woli papieza sie sprzeciwil. Nie mowie tylko o FSSPX. Tym "grzechem pierworodnym" skazony jest takze indult. KRR to lustrzany blizniak komunii na reke - zalegalizowane nieposluszenstwo. Zas nieposluszenstwo wladzy Kosciola jest sluszne jedynie w bardzo istotnej materii, jaka jest np. obrona wiary (Gal. 1, 8 ; 2, 11). Jezeli trwanie przy KRR bylo motywowane innymi wzgledami np. osobistymi preferencjami, to nie mozna go usprawiedliwic.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Torus
Gość
« Odpowiedz #173 dnia: Marca 01, 2010, 13:38:02 pm »

Cytuj
Jest bardzo wygodny, bo zwalnia z myslenia i knebluje wielu oponentow.
wygodny czy niewygodny - mniejsza z tym. Czy jest prawdziwy czy nie?Bo jesli papiez odprawia Msze niekatolicka tzn.,ze ja uznajac Jego prymat jestem w sumie niekatolikiem??No bo uwazam,ze Papiez stoi na czele Kosciola Katolickiego i odprawia katolickie Msze.Skoro jest ibnaczej nie jest katolikiem?Tak mam to rozumiec?Dziekuje za objasnienie tej bardzo trudnej kwestii.

Benedykt XVI ma na głowie cały Kościół i podejmuje takie a nie inne decyzje. Ponosi za nie całkowitą odpowiedzialność. Może chce sprowadzić wielu wiernych na właściwą drogę takimi decyzjami. Być może zgadza się z bp.fsspx który powiedział, że podanie współczesnym wiernym pastylki "Prawda o Kościele" zabiła by ich (choć pastylka sama w sobie jest lekarstwem) ponieważ stan wiary jest krytyczny.

Nie zwalnia to jednak Pana, od podejmowania decyzji. Pana wiedza i inteligencja jest wystarczająco duża by podjąć decyzję. Ale udaje Pan  przedszkolaka, bo  jest to łatwiejsze; a jak nadejdzie czas powie Pan "a nie mówiłem".
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #174 dnia: Marca 01, 2010, 13:50:45 pm »

Jest bardzo wygodny, bo zwalnia z myslenia i knebluje wielu oponentow.
wygodny czy niewygodny - mniejsza z tym. Czy jest prawdziwy czy nie?Bo jesli papiez odprawia Msze niekatolicka tzn.,ze ja uznajac Jego prymat jestem w sumie niekatolikiem??No bo uwazam,ze Papiez stoi na czele Kosciola Katolickiego i odprawia katolickie Msze.Skoro jest ibnaczej nie jest katolikiem?Tak mam to rozumiec?Dziekuje za objasnienie tej bardzo trudnej kwestii.

Co do kwestii papieza, to sprobuje analogicznie, zeby ktos znow czegos nie pokrecil w trudnej kwestii rozdzialu osobu i urzedu oraz roznych stopni magisterium.

Zawsze myslalem, ze normalna analiza rozumowa wychodzi od badania rzeczywistosci, a nie od apriorycznych konkluzji. Zazwyczaj bierze sie na warsztat jakis ryt, analizuje go, patrzy czy zostaja spelnione kryteria katolickosci i wydaje opinie. Bierzemy pojazd X, analizujemy go, jesli stwierdzamy obecnosc czterech kol, kirownicy i silnika, to jest samochodem, jesli ma kokpit i skrzydla, to jest samolotem. Niezaleznie od tego czy jakis autorytet moralny mowi na swojego fiata "fajny odrzutowiec". Prosze powiedziec, co sprawia, ze w kwestii katolickosci nowego rytu praxis papieska jest ostatecznym argumentem, a w wypadku komunii na reke juz nie ? Nie ma przeciez watpliwosci, ze przyjmowanie komunii na reke jest czyms doglebnie niekatolickim i szkodliwym dla wiary ? Czemu tu papieska praxis nie blokuje panstwu zmyslu krytycznego ? Jak mozna byc katolikiem skoro odrzuca sie katolickosc czegos, co papiez robi ? Czasami odrzucanie papieskiej praxis jest nie tylko dozwolone, ale jest wrecz warunkiem zbawienia. Mysle o arianizmie, nauce Jana XXII o sadzie szczegolowym albo ekscesach moralnych papiezy renesansu.


Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #175 dnia: Marca 01, 2010, 14:10:53 pm »

O.przemawia do mnie takie argumentowanie,dziekuje.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #176 dnia: Marca 01, 2010, 14:13:29 pm »

Mój znajomy zawsze powtarza, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Chyba feminizmu? Proszę, aby przy najbliższej możliwej okazji, zapytał Pan w moim imieniu swojego kolegę, co jest złego w faszyzmie. Dziękuję

O.przemawia do mnie takie argumentowanie,dziekuje.
Czy od tej pory będzie uważał Pan Mszał Pawła VI za ryt niekatolicki?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #177 dnia: Marca 01, 2010, 14:16:08 pm »

Pozyjemy,zobaczymy :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #178 dnia: Marca 01, 2010, 16:57:50 pm »

Sęk w tym iż zgodnie z kryteriami przyjętymi przez pana FB to bardziej katolicka od NOM jest np liturgia mariawicka. Tak mi się wydaje. To nie chodzi o ten czy inny ryt, ale błędną teologię, która mówi, że msza musi być zrozumiała dla ludu. Najczęściej to takiego argumentu używają prości ludzie przeciwko KRR ,, bo my nie rozumiemy łaciny".

Praxis Papieska ma znaczenie ponieważ by msza bya katolicka musi być sprawowana w komunii z KK a nade wszystko z jego widzialną głową czyli Papieżem. Już sam fakt zadania takiego pytania może świadczyć o zarażeniu modernizmem.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2010, 17:04:06 pm wysłana przez pablo » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #179 dnia: Marca 01, 2010, 18:44:08 pm »

Sęk w tym iż zgodnie z kryteriami przyjętymi przez pana FB to bardziej katolicka od NOM jest np liturgia mariawicka. Tak mi się wydaje.
Co do samej treści - paradoksalnie tak. Co do istotnych elementów (okoliczności, "una cum") - już nie

++++literówki...


« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2010, 21:44:52 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 49 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!