Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 16:24:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 49 Drukuj
Autor Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących  (Przeczytany 197659 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #465 dnia: Listopada 29, 2010, 11:13:30 am »

Przede wszystkim jego Msze są przegadane. Niemal przed każdą modlitwa komentarz. Najbardziej jednak irytowało mnie podniesienie. Kapłan ten obejmował hostie palcem wskazującym oraz kciukiem i jedną ręką unosił. Podniesienie kielicha też jedną ręką wyglądało jak wzniesienie toastu w geście:"no to cyk". W kaplicy szpitalnej miał dołaczyć zespól muzyczny. Nie byłem na tej Mszy bo sie żle czułem to raz, a dwa miałem opory.
Ksiądz ten opiekuje się chorymi i traktuje to jak swoją misję. Na odprawianych przez siebie Mszach poleca ich naszej modlitwie i to jest piękne. W sumie to nie jest zły człowiek, ale te Msze....
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #466 dnia: Stycznia 17, 2011, 08:03:21 am »

Cytuj
To po co Pan poszedł na NOM ?   
Trzeba było zostać w domu i odmówić różaniec.

Nie chodzimy - nie słyszymy.
Ehhh no wiem, wiem  :(

Tylko to nie takie proste, człowiek czuje potrzebę i .... Wybieram zawsze NOM'y "najortodoksyjniejsze" (o ile można tak powiedzieć o NOM'ie) jeśli już muszę iść ale i tak czasem zdarzy się coś takiego ....
Żona w ciąży idzie, zdarzyło jej się już zemdleć, nie mówiąc już o "problemach" z klęknięciem na podłodze (i podniesieniem się) przy komunii - niestety komunia na stojąco więc bez balasek - więc idę jako support trochę a trochę dlatego, że nie umiem niedzieli bez Mszy przetrwać.
 Wiem, że nie do konca tak powinno to wyglądać ale ... no co mam powiedzieć  :(
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #467 dnia: Stycznia 17, 2011, 08:10:44 am »

Za to Panie Gnome w niedzielę 6 lutego o 14 będzie Pan w Kaliszu. :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #468 dnia: Stycznia 17, 2011, 08:29:29 am »

Nie wierzę w takie rzeczy, że nie chodzenie na NOM w sytuacji gdy w mieście nie ma celebracji KRR jest dobrą rzeczą. Raz czy dwa można odmówić rózaniec zamiast iść na mszę, ale potem przychodzi faza zaniku praktyk religijnych i zaczyna się jeżdzić na działkę, chodzić do galerii handlowych lub do pabu na piwko zamiast na mszę. A co do beatyfikacji JPII no coż musimy to przeżyć i starać się tego publicznie nie kontestować, bo wierni i księża  w Polsce uznają tradsów za wariatów. I wszystkie inicjatywy w sprawie rozwoju celebracji KRR w Polsce skazane będą na porażkę. Nie ma obowiązku modlić się za wstawiennictwem JPII.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #469 dnia: Stycznia 17, 2011, 08:31:32 am »

Cytuj
Za to Panie Gnome w niedzielę 6 lutego o 14 będzie Pan w Kaliszu.
Będę, będę Panie Majorze i w tym roku na herbatkę po Mszy na pewno też wstąpimy  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #470 dnia: Stycznia 17, 2011, 10:20:31 am »

Nie wierzę w takie rzeczy, że nie chodzenie na NOM w sytuacji gdy w mieście nie ma celebracji KRR jest dobrą rzeczą.
Też tak uważam, nie sądzę, żeby NOM był szczególnie miły Panu Bogu, szczególnie ten w wersjach ekstremalnie "twórczych" ale skoro On do tego dopuścił, to trzeba Mu zaufać i pójść choćby w intencji zadośćuczynienia za własne zaniedbania na KRR.

P.S. Kontestowanie Jego Świątobliwości Jana Pawła II też uważam za szkodliwe. Papież dany jest na takie czasy jakie są. Trzeba oddzielić ziarno od plew i nie dać sobie wciskać tego, co chcą santosubityści wypiec przy okazji tej beatyfikacji.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mieszko
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #471 dnia: Stycznia 17, 2011, 11:10:33 am »

Trochę ze zdziwieniem czytam komentarze w stylu ''jak nie można wysłuchać Mszy w KRR, to lepiej zostać w domu niż uczestniczyć w tym strasznym NOM-ie''... A gdzie wypełnienie obowiązku coniedzielnego wysłuchania Mszy Św.? ''Tradycyjnych'' katolików to nakaz ten nie obowiązuje? Co ma zrobić osoba mieszkająca w przykładowej Koziej Wólce? Zostać w domu? Dla mnie to absurd... Dla mnie Ofiara Najświętszej Mszy wg ksiąg z 1969 r. jest Mszą ważną i zapewniam Państwa, że są w Polsce jeszcze kapłani którzy pobożnie i godnie sprawują Msze w tym strasznym NOM-ie. Moim skromnym zdaniem, nie przysporzymy sobie sympatii ''zwykłych'' katolików ciągłą krytyką tego strasznego Nom-u, lecz tym aby ukazać im piękno i głęboką treść ''Starej'' Mszy jak i pozostałych tradycyjnych sakramentów, niech sami przyjdą i niech ocenią sami. Pozdrawiam.
Zapisane
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #472 dnia: Stycznia 17, 2011, 13:46:55 pm »

Cytuj
Co ma zrobić osoba mieszkająca w przykładowej Koziej Wólce?
Iść  na mszę!! (może byc oczywiście NOM)
Zapisane
Mieszko
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #473 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:08:27 pm »

mestwin

Też tak uważam. Przy całej mojej sympatii do FSSPX i docenienia jego zasług dla Kościoła, to absolutnie nie akceptuje jego punktu widzenia na tą kwestię.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #474 dnia: Stycznia 17, 2011, 14:48:26 pm »

Trochę ze zdziwieniem czytam komentarze w stylu ''jak nie można wysłuchać Mszy w KRR, to lepiej zostać w domu niż uczestniczyć w tym strasznym NOM-ie''... A gdzie wypełnienie obowiązku coniedzielnego wysłuchania Mszy Św.? ''Tradycyjnych'' katolików to nakaz ten nie obowiązuje? Co ma zrobić osoba mieszkająca w przykładowej Koziej Wólce? Zostać w domu? Dla mnie to absurd... Dla mnie Ofiara Najświętszej Mszy wg ksiąg z 1969 r. jest Mszą ważną i zapewniam Państwa, że są w Polsce jeszcze kapłani którzy pobożnie i godnie sprawują Msze w tym strasznym NOM-ie. Moim skromnym zdaniem, nie przysporzymy sobie sympatii ''zwykłych'' katolików ciągłą krytyką tego strasznego Nom-u, lecz tym aby ukazać im piękno i głęboką treść ''Starej'' Mszy jak i pozostałych tradycyjnych sakramentów, niech sami przyjdą i niech ocenią sami. Pozdrawiam.

Proponuje zaczac lekture FK nie od wpisywania po raz enty tych samych zdan (pana wpis wyglada jak przekserowany - niektore zdania nawet slowo w slowo), ale od przeczytania odpowiednich watkow w archiwach. Zeby panu ulatwic np. ten : http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1647.0.html
Na kazdy pana "argument" odpowiedz padla po kilka-kilkanascie razy.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #475 dnia: Stycznia 17, 2011, 16:06:27 pm »

Proponuje zaczac lekture FK nie od wpisywania po raz enty tych samych zdan (pana wpis wyglada jak przekserowany - niektore zdania nawet slowo w slowo), ale od przeczytania odpowiednich watkow w archiwach. Zeby panu ulatwic np. ten : http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1647.0.html
Na kazdy pana "argument" odpowiedz padla po kilka-kilkanascie razy.

Nie ma chyba tematu, ktory byłby częściej i zacieklej dyskutowany na forach tradycyjnych niż sprawa ważności NOM, "słuszności" chodzenia na NOM itp. Dlatego dobrze by było, żeby w poczekani wstawić przyklejony post z linkiem to wątków dyskutujących to zagadnienie.

Jeszcze lepsza by była lista linkow do artykułów, taka jak np. mają na fisheaters,ale w j. polskim
http://www.fisheaters.com/forcatholics.html (niektore nie działają, niestety).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2011, 16:12:09 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #476 dnia: Stycznia 17, 2011, 16:54:15 pm »

Cytuj
Rozumiem. Każdy ma obecnie jakieś wątpliwości. I tak prędzej czy później ktoś odrzuci NOM albo KRR.

Proszę spróbować być chociaż raz w miesiącu na Mszy św. Jest rodzina, która mieszka 300 km od Warszawy i przyjeżdża raz w miesiącu. Mam nadzieję, że Pańskie dzieci dostaną łaskę niepoznania NOMu.
Raz na miesiąc mam wielkie szczęście uczestniczyć w KRR w Kaliszu. Wciąż wieżę, że jeśli grupa się powiększy to może będą częściej  ::)

Parę razy w roku mam okazję (będąc u rodziny w Warszawie) odwiedzić Garncarską.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Mieszko
adept
*
Wiadomości: 34

« Odpowiedz #477 dnia: Stycznia 17, 2011, 17:16:26 pm »

Fons Blaudi
Pan wybaczy, ale to nie ja zacząłem ponownie ten wątek dot. chodzenia na NOM.. Co do zarzutu kopiowania czyichś myśli jest to zarzut bezpodstawny i nieprawdziwy, jestem nowym użytkownikiem forum a poza tym nie mam czasu na czytanie wszystkich wątków od czasu założenia niniejszego forum; być może nieświadomie powieliłem czyjeś poglądy za co niezmiernie przepraszam. Miałem na celu jedynie obronę osób chodzących na Msze wg NOM, bo tak się składa że to forum czytają zapewne różni ludzie, zapewne także osoby niezbyt biegli w tych sprawach i być może po przeczytaniu takich twierdzeń - że lepiej zostać w domu - może zrodzić się w ich głowach totalny galimatias.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2011, 17:21:01 pm wysłana przez Mieszko » Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #478 dnia: Stycznia 17, 2011, 17:39:43 pm »

Jedna rzecz jest pewna -- zabierając głos, wypadałoby przeczytać od początku przynajmniej ten wątek, w którym się pisze.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #479 dnia: Stycznia 17, 2011, 18:04:26 pm »

@ Bolt
Powyższe kilkanaście postów pochodzi z innego wątku.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 49 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!