Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 07:18:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 49 Drukuj
Autor Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących  (Przeczytany 198444 razy)
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #510 dnia: Sierpnia 03, 2011, 16:35:19 pm »

Póki co jestem zdania, że mimo wszystkich wad NOM-u lepiej na niego pójść niż siedzieć w domu w niedziele. Być może kiedyś zmienie zdanie.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #511 dnia: Sierpnia 03, 2011, 16:46:51 pm »


Dla mnie nieuczestniczenie w NOM to byłoby zamarcie życia sakramentalnego. I na to nie chcę sobie pozwolić.
Novus Ordo deformuje doktrynę. Podczas nowej Mszy można stracić wiarę.
Katolik nie popełnia błędu jeśli robi wszystko co w jego mocy, i jeszcze wiecej, aby uniknąć uczestnictwa w NOM.

Ja osobiście też jestem podobnego zdania.
Na NOM nie chodzę, mam daleko i blisko 90 km do warszawy ale staram się co niedzielę być w Przeoracie w Warszawie na Mszy.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #512 dnia: Sierpnia 03, 2011, 16:55:50 pm »

Ludzie, czy wy zdajecie sobie sprawę co wy mówicie? Mam odmówić różaniec zamiast iść na Mszę Św? Państwa już do reszty ... ach...
Jeszcze raz powtórzę: kupicie dom, załatwicie pracę rodzicom na przykład w Warszawie i na NOMie mnie już nie ma. Ale mówić żeby zostać w domu zamiast iść na Mszę (choćby NOM)? Niesamowite... z takimi bzdurami nie będę dyskutował. A tak swoją drogą - biedny ten Benedykt XVI, mógłby różaniec odmówić, a tak to wiarę traci. Nieprawdopodobni jesteście. Wszysxcy takie mądrusie, bo na Mszę Wszechczasów możecie chodzić, a ja? Taaaak, chyba z włosienicą na kolanach do Warszawy dojdę. Ciekaw jestem co by mi po śmierci powiedziano jakbym nie chodził na Mszę, taką jaką tylko mogę (a godną na tyle ile potrzeba)?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2011, 17:00:00 pm wysłana przez thomas12345 » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
tosia
Gość
« Odpowiedz #513 dnia: Sierpnia 03, 2011, 16:59:59 pm »

? Mam odmówić różaniec zamiast iść na Mszę Św? 

Nie mówimy o Mszy św. tylko o NOM-ie. Ustalmy to raz a na zawsze, żeby nie było nieporozumień.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #514 dnia: Sierpnia 03, 2011, 17:00:35 pm »

? Mam odmówić różaniec zamiast iść na Mszę Św? 

Nie mówimy o Mszy św. tylko o NOM-ie. Ustalmy to raz a na zawsze, żeby nie było nieporozumień.

Sedevacante?
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #515 dnia: Sierpnia 03, 2011, 17:08:20 pm »

Mam pomysł. Przestaję chodzić do kościoła. OK. Nom to NOm - nie mogę uczestniczyć. Trudno. Niedziele teraz mam całkowicie wolne. Jak umrę to pogadamy czy dobrze zrobiłem.
Może gdzieś w Pana okolicy są katolicy obrządku wschodniego np. To dużo lepsze niż NOM, którego najlepiej unikać.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #516 dnia: Sierpnia 03, 2011, 17:11:32 pm »

Może gdzieś w Pana okolicy są katolicy obrządku wschodniego np. To dużo lepsze niż NOM, którego najlepiej unikać.
Z chęcią, ale ni ma.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2011, 15:22:41 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #517 dnia: Sierpnia 03, 2011, 17:18:04 pm »

http://www.piusx.org.pl/kryzys/katechizm-o-kryzysie-w-Kosciele/65
http://www.piusx.org.pl/kryzys/katechizm-o-kryzysie-w-Kosciele/67

Parę słów o problemie słuchania nowej Mszy.
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #518 dnia: Sierpnia 03, 2011, 17:21:47 pm »

Dopóki sumienie mi na to nie pozwala, dopóty na Mszę będę chodził. Niestety, nie ode mnie to zależy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2011, 15:15:14 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #519 dnia: Sierpnia 03, 2011, 17:59:33 pm »

z takimi bzdurami nie będę dyskutował.
To nie sa bzdury tak do konca. Sprawa nie jest oczywista jakby sie moglo wydawac. Moze gdybysmy mieszkali na zachodzie gdzie dookola Msze rodem z KNO jawnie profanujace Najswietsza Ofiare sprawa bylaby prostsza.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #520 dnia: Sierpnia 03, 2011, 18:02:13 pm »

Tak ,byłaby prostsza. Przepraszam, przesadziłem ale u mnie w parafii NOM kwalifikuje się do wystarczającej (w granicach NOMu) godności. Wiem, NOM powinien być usunięty i przywrócić normalną Mszę, wiem, ale sumienie nie pozwala mi nie iść na Mszę Świętą, która jest wystarczająca na NOM. Oczywiście mówimy tu o przypadku niemożności pójścia na naromalną Mszę. A porównanie do Mszy "prawosławnych" jest dla mnie nie na miejscu. Papież jest  krzywosławny? Nie wiedziałem, gdzie ja jestem?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2011, 15:15:41 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #521 dnia: Sierpnia 03, 2011, 18:08:33 pm »

A tak swoją drogą - biedny ten Benedykt XVI, mógłby różaniec odmówić, a tak to wiarę traci. ?

Wystarczyło by Mszę Św. wedle mszału Jana XXIII  odprawić .
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #522 dnia: Sierpnia 03, 2011, 18:09:39 pm »

A tak swoją drogą - biedny ten Benedykt XVI, mógłby różaniec odmówić, a tak to wiarę traci. ?

Wystarczyło by Mszę Św. wedle mszału Jana XXIII  odprawić .

PEwnie że tak, przecież tak łatwo być papieżem
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #523 dnia: Sierpnia 03, 2011, 18:17:30 pm »

Nie ciągnąc z mojej strony dalszej dyskusji na ten temat, chciałbym ogłosić kilka rzeczy oficjalnie i ostatecznie:
1) Nie mam możliwości uczestniczenia we Mszy Wszechczasów
2) Moje sumienie nie pozwala mi na nieuczestniczenie w ważnej Mszy
3) Msza w mieście jest wystarczającia (w granicach NOMu) co do godności
4) Smutno mi, bo inaczej nie mogę

TYLE...
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #524 dnia: Sierpnia 03, 2011, 18:18:14 pm »

Ja się pocieszam faktem, że jak Bóg da to za rok będą studia najprawdopodobniej w Poznaniu i wtedy nie będzie aż takiego problemu z Mszą świętą.

A porównanie do Mszy "prawosławnych" jest dla mnie nie na miejscu. Papież jest  krzywosławny? Nie wiedziałem, gdzie ja jestem?
?
I proszę się nie tłumaczyć nikomu. Bo takie oświadczenia nie są potrzebne, to sprawa kolegi sumienia. Ja mam podobnie.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 49 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!