Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 10:42:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 49 Drukuj
Autor Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących  (Przeczytany 198638 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #300 dnia: Lipca 12, 2010, 12:43:30 pm »

Proszę nie obrażać mojej matki i siostry, siostrzenic Panie Dominiku. Wszyscy chodzą na NOM. To że Pan nie chodzi to tylko i wyłącznie Pana sprawa. Proszę nie narzucać innym swoich osobistych poglądów. Ciekawe na jakie msze chodzi Pana rodzina? Czy też są potępieni? I niech Pan nie szydzi z ludzi, którzy chodzą rano na 6 do paulinów, jak Pan tam niggdy nie był.
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #301 dnia: Lipca 12, 2010, 13:01:13 pm »

Cytuj
Cytuj
Czy Pan rozumie co wyżej napisał?
Coś nie tak?
Jeżeli mówię jakąś nieprawdę proszę powiedzieć. Nie ogólnikami.

Zatem po kolei:

Cytuj
Ja dopiero powiedzmy mam 1 rok(bo posoborowie mnie praktycznie niczego nie nauczyło) i nigdy bym czegoś takiego nie zrobił.
Zakładając, że kolokwialne słowo "posoborowie"  oznacza Kościół od - powiedzmy - 1970 roku, to jednak zaszczepiło w Panu wiarę (zapewne poprzez rodziców, ale i oni - jesli tak -są też częścią Kościoła). Co więcej, jest to wiara, która nie chce substytutów i poszukuje Pan "czystego źródła" wody. Zatem jednak czegoś to posoborowie nauczyło.
Chyba, ze ma Pan bezposrednia linię do Ducha Świętego (jak np protestanci)

Cytuj
W ogóle nie rozumiem jak katolicki tradycjonalista może iść na heretycki NOM?
Na heretyki i owszem nie może. Ale Msza św wg rytu NOM, które odprawiane są w Polsce to są msze katolickie. By msza była katolicka to potrzeba kilku rzeczy wśród których (oprócz słów konsekracji wypowiedzianych przez kapłana we właściwej intencji jest też intencja kapłana jedności z papieżem). Zapewne mówiąc NOM miał Pan na myśli sam ryt. Zatem czy sakrament ofiary Mszy św. wg porządku NOM jest mniej ważny i pełny łask (potencjalnych) dla wiernych?

Cytuj
To po to księża z diecezji Campos pisali "62 powody...", to w taki sposób wygląda walka o Tradycję "bez kompromisu", czy tak chciały dwie ikony katolickiego tradycjonalizmu (abp Lefebvre, bp Guerard des Lauriers) aby ona wyglądała?
Pomyliły się Panu wojny. Tu nie ma wojny o Tradycję. Tu jest wojna o wiarę. Utożsamianie Tradycji z wiarą jest niebezpiecznie blisko jakiejś formie archeologizmu. Problem z NOM jest zupełnie inny i większość tradycjonalistów (także i tych z tego forum) nie zdaje sobie z tego sprawy. Niedawno rozbawił mnie obrańca tradycji na tym forum, gdyż wektory tak mu się pomieszały, że zaczął bronić rzeczy nie-do-obrony; a mianowicie tego, że nieomylny dokument może wprowadzać fałszywe prawo.

Cytuj
Jak tak dalej pójdzie to będziemy stać w miejscu.
Mamy zacząć najpierw od siebie i i wtedy należy ostrożnie postępować by nie złamać nadłamanego.

Cytuj
Wygląda to tak, że jak BXVI "uwolnił" KRR, to teraz będziemy od czasu do czasu chodzić lub popierać Nową Mszę. Później jak BXVI zacznie "prawdziwy ekumenizm" i "fałszywy ekumenizm" to będziemy ten drugi też troszeczkę popierać.
Nie wnikając w intencje papieża samo "uwolnienie" jest jak najbardzie w porządku. Ale celem jest istnienie KRR w KAŻDEJ parafii. Żeby zrozumieć wagę tego zgadnienia (co jak czytając abpa M.Levebvre'a rozumiał on doskonale) trzeba sobie zdawać sprawę na czym polega ISTOTA problemów z NOM-em. Jednym zdaniem. Wystarczy jednym. Nie ma do tego nic ilość świec, zdobienie szat liturgicznych. Oczywiście to coś kryje się pod słowami "heretycki NOM", ale nie jest to to, co Pan - jak mi się wydaje czytając Pana wpisy - myśli.

Cytuj
...
resztę mógł Pan sobie podarować, bo wszedł Pan w obrzydliwą stylistykę.


Nie mam takiego zamiaru. Ja mówię tylko prawdę - NOM nie jest i nie będzie katolicki. Proszę pogadać z jakimś kapłanem FSSPX (często szanowny Pan tam jest).

NOM można traktować dwojako: jako dokument papieski lub jako konkretną mszę sprawowaną wg tegoż. Zatem jeśli intelektualnie jest Pan uczciwy to proszę odpowiedzieć na pytania:
1. które prawdy wiary złamał  Mszał Pawła VI (NOM)? - tylko niech Pan weźmie ten mszał taki jak go mamy i proszę konkretnie.
2. która prawda wiary została sfałszowana wczoraj w niedzielę o godz. 18.00 w kościele pw. św.Andrzeja Boboli w Białymstoku?

« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2010, 13:03:11 pm wysłana przez Waldemar » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #302 dnia: Lipca 12, 2010, 13:04:23 pm »

To że jestem niekiedy w Bractwie to nie znaczy, że muszę się ze wszytkim zgadzać z kapłanami tegoż. FSSFX to nie jest Magisterium Kościoła.. Bractwo prawadzi rozmowy z Rzymem wiedząc, że papież, i kardynałowie i biskupi sprawują NOM i nie zamierzają z niego zrezygnować. Nie słyszałem, by Bractwo św. Piusa X wysuwało źądanie by Watykan potępił Mszał Pawła VI i wyłącznie celebrował KRR. Ewentualny sukces rozmów Bractwa ze Stolicą Apostolską nie oznacza automatycznie zniesienia NOM w całym Kościele.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #303 dnia: Lipca 12, 2010, 13:20:24 pm »

Cytuj
2. która prawda wiary została sfałszowana wczoraj w niedzielę o godz. 18.00 w kościele pw. św.Andrzeja Boboli w Białymstoku?
Strzelając - Msza w całości w języku narodowym, słowa Konsekracji wypowiedziane na głos, przodem do wiernych, czterem literami do Pana Jezusa, tabernakulum było odłączone od ołtarza.

Pan DominNR sie rozkreca :) W tym tempie za 6 miesiecy p. DominoNR bedzie podkladal bomby pod koscioly z NOM :)
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #304 dnia: Lipca 12, 2010, 13:29:49 pm »

Cytuj
2. która prawda wiary została sfałszowana wczoraj w niedzielę o godz. 18.00 w kościele pw. św.Andrzeja Boboli w Białymstoku?
Strzelając - Msza w całości w języku narodowym, słowa Konsekracji wypowiedziane na głos, przodem do wiernych, czterem literami do Pana Jezusa, tabernakulum było odłączone od ołtarza.

Pan DominNR sie rozkreca :) W tym tempie za 6 miesiecy p. DominoNR bedzie podkladal bomby pod koscioly z NOM :)

tak, to właściwe spostrzeżenie :)

Panie DominoNR!

Czy wie Pan co to prawda wiary? Tu stanowczo posoborowie pokpiło z Pana puszczając do bierzmowania.

Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #305 dnia: Lipca 12, 2010, 14:53:24 pm »

Panie DominoNR, powiem tak... kierując się pana logiką Benedykt XVI odprawia niegodne Msze, bo odprawia NOM? Spokojnie, już to Panu mówiłam wiele razy. Jak tylko mogę, idę na KRR, ale gdy np. będę miesiąc w górach, to wątpię, bym mogła iść na KRR, może pojadę raz czy 2 do Krakowa, nie wiem, albo do Sącza do grekokatolików. Ale nie mam zamiaru nie przyjmować Komunii. Zgadzam się z Panem ryszardem1966, naprawdę ja nie potrafię długo wytrwać w wierze i łasce uświęcającej bez Komunii świętej, czasem po prostu czuję, że muszę iść do Komunii. Więc wtedy, jak nie mogę na liturgię tradycyjną, idę na NOM bez nadużyć. Mogę też przyjść przed rozdawaniem Komunii, żeby ją przyjąć tylko, jeśli jest dzień powszedni, a nie niedziela. I tyle...

Natomiast mam pytanie- bo mnie to zdziwiło- czy lektor nie może podawać kapłanowi pateny przed ofiarowaniem? W Krakowie to standard...  ???
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #306 dnia: Lipca 12, 2010, 15:13:22 pm »

Cytuj
2. która prawda wiary została sfałszowana wczoraj w niedzielę o godz. 18.00 w kościele pw. św.Andrzeja Boboli w Białymstoku?
Strzelając - Msza w całości w języku narodowym, słowa Konsekracji wypowiedziane na głos, przodem do wiernych, czterem literami do Pana Jezusa, tabernakulum było odłączone od ołtarza.

Pan DominNR sie rozkreca :) W tym tempie za 6 miesiecy p. DominoNR bedzie podkladal bomby pod koscioly z NOM :)
A to już dawno ;D

Cytuj
Czy wie Pan co to prawda wiary? Tu stanowczo posoborowie pokpiło z Pana puszczając do bierzmowania.
Wiem. Mimo to zostały złamane zasady nieomylnego Soboru Trydenckiego, których nikt nie zniósł.
Wow! Mamy nowy dogmat: "Zasady Soboru Trydenckiego w 12 księgach maczkiem spisane są nieomylne!".

Cytuj
Bierzmowania nie miałem w "Nowym Kościele Montiniańskim"
To inni też puszczają buble? Nawet przez chwilę nie myślę, że to Bractwo brrrrr.... - oni nie pozwoliliby na taką fuszerkę.

Albo objawia nam się nowy Wallenrod.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #307 dnia: Lipca 12, 2010, 15:33:38 pm »

Wow! Mamy nowy dogmat: "Zasady Soboru Trydenckiego w 12 księgach maczkiem spisane są nieomylne!".
orzeczenia sw. soboru trydenckiego sa nieomylne
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #308 dnia: Lipca 12, 2010, 15:45:11 pm »

Wow! Mamy nowy dogmat: "Zasady Soboru Trydenckiego w 12 księgach maczkiem spisane są nieomylne!".
orzeczenia sw. soboru trydenckiego sa nieomylne

Ale nie w omawianej kwestii !!!
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #309 dnia: Lipca 12, 2010, 15:47:52 pm »

Czy musi się Pan tak wydzierać?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #310 dnia: Lipca 12, 2010, 16:31:25 pm »

@ Waldemar
tyle , ze Pan szanowny napisał to w formie "wszystkie orzeczenia sw. soboru trydenckiego nie sa warte papieru / pergaminu, na ktorym je spisano"

(albo tylko ja to tak odebralem)


***
@ Domino NR
czy Kol. uwaza wiec, ze jego nomowy chrzest, nomowe spowiedzi i nomowe komunie byly heretyckie, niewazne, bluzniercze?

ps. to nie atak. to tylko pytanie.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #311 dnia: Lipca 12, 2010, 16:44:20 pm »

Cytuj
To nie są ludzkie słabości. Owy kapłan/i mają już tyle lat doświadczenia.

Tym bardziej w grę może wchodzić jakieś wypalenie, może kryzys powołania, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Cytuj
W ogóle nie rozumiem jak katolicki tradycjonalista może iść na heretycki NOM?

Panie, ze mnie żaden tradycjonalista  ;D Ja tu tylko sprzątam  ;D

I wypraszam sobie, że liturgia Kościoła jest heretycka..
Cytuj
Trzeba sobie zadać pytanie czy jakby Nową Mszę napisał przy biurku Paweł VI i prostytutka to też bym na nią chodził

Pan nie ma chyba bladego pojęcia o historii Kościoła. Na Soborze Trydenckim Ojcowie Soborowi tłukli się po mordach  ;D gdy dyskutowali o usprawiedliwieniu z wiary i uczynków, zresztą wielu "katolików" utrzymywało potem, że Sobór ten z pozycji katolickiej jest nie do przyjęcia bo ich szkoły teologiczne z dziada pradziada uczyły inaczej.

Soboru Nicejskiego pan też pewnie nie uznaje, bo przecież cesarz Konstantyn PONOĆ miał nań wpływ.

@p. Cabbage

Lektor w ogóle nie powinien się porywać do tej funkcji, bo do niego nie należy. Co do akolity to rozkłada on bieliznę ołtarzową i przechodzi na stronę mszału, a i tak jest to tylko ewentualność, gdyby nie było diakona.
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #312 dnia: Lipca 12, 2010, 17:02:59 pm »

@ Waldemar
tyle , ze Pan szanowny napisał to w formie "wszystkie orzeczenia sw. soboru trydenckiego nie sa warte papieru / pergaminu, na ktorym je spisano"

(albo tylko ja to tak odebralem)

Tylko Pan tak odebrał :) . Wysoko cenię dokonania Soboru Trydenckiego, także w liturgii. Zależy mi na KRR w każdej, także mojej parafii. Ale to nie oznacza, że mam pleść wzniosłe głupoty. Dopowiem; w tradycyjnym (klasycznym) kształceniu było coś, czego dzisiaj trudno znaleźć: uczono, że prawda jest ważniejsza niż najszlachetniejsze nawet uniesienie.

Zapisane
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #313 dnia: Lipca 12, 2010, 17:12:07 pm »

Cytuj
Jest, ponieważ zawiera liczne błędy potępione przez nieomylny Sobór Trydencki i katolickiego papieża Piusa XII w "Mediator Dei".

Wali pan typowymi ogólnikami, może to robi wrażenie na kimś kto tych dokumentów nie widział...

Cytuj
Co z tego? To jest gorsze niż sklejenie Mszy z prostytutką?

Nie zrozumiał pan. Proszę przeczytać jeszcze raz  :)

Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #314 dnia: Lipca 12, 2010, 17:56:26 pm »

Odsyła mnie pan do lektur zamiast wskazać co nie zgrzyta.
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 49 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: [FAQ] Analiza krytyczna Mszału Pawła VI dla początkujących « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!